LMA Piticlonti de iulie-august 2004 (257)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Simo vazut bebe mic...venit pofta de facut unul....asa ca ma duc si eu la doctor ca de anul trecut de cand am pierdut samburelul la 11 saptamani nu am mai ramas. A si noi avem amintiri si mai mici...1900g si 43 cm, asa ca...iar acum avem 18kg si 1 si 10cm....asa ca nu-ti face probleme, si da cei micuti recupereaza mai repede decat ceilalti...iar a mea nu manca in primele sarpamani mai mult de 20ml la o masa.Dar a mea si la un an bea doar 100ml la o masa asa ca nu se pune....pupam dulce.



Liliana
Poze- martie 2008
Poze 1
Poze 2
Poze 3
Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana vacanta/calatorie frumoasa! Al meu spune...Mom can you play me? Care inseamna cu totul altceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna fetelor!!

Simona te rog sanu it faci probleme,si almeu era foarte mic si acum la aproape 8 luni este chiarin grafic. Am facut inclusiv vaccinul de 6 luni (la 8 luni din cauza diareei...care tot nu a trecut, dar este sub control).

Carmen multa sanatate!!

Eu o astept pe Cristal din concediu sa ne povesteasca despre purici!!

Gabitzu La Multi Ani !! sa fii sanatoasa si iubita!!! Iar despre tati si Stefan...ce sa spun, eu cred ca trebuie insistat, putin cate putin, daca vei continua sa rezolvi toate momentele de tensiune, pur si simplu nu va incerca niciodata... usor, usor...si mie de exemplu mi-a fost greu sa il las pe sot sa se ocupe exclusiv de copil dar nu am avut incotro. Eu sper si iti doresc sa se reduca diferenta cat se poate de repede, mai cred ca prezenta fratiorului il deruteaza pe moment si trebuie sa il implici in toate actiunile voastre.

Nici Victor nu suporta sa ma vada ca il alaptez pe Mirciu. Mai mult, acum doua zile, ne-a reprosat ca lui nu ii acordam nici o atentie, ca ne ocupam numai de Mircea. Si a trebuit sa ii explic ce am facut pentru el luni, marti, miercuri, joi...joi era discutia...cu fapte concrete, numai asa i-am inchis gura.

Offf abia astept si eu un pic de vacanta!!

Fetele profesoare...spuneti-mi si mie, exista varianta inscrierii la master pe baza de dosar? Ca eu nu am vlaga sa ma pregatesc pentru examen scris, cel putin nu in acest an.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

SERBAN de Roxa



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

eu citesc pe apucate, si raspund ....mai bine nu zic cum

Carmen- iti doresc sa se faca bine Ilinca, sa nu ia si Ionu varicela, iar tatal tau sa reziste cat mai bine problemelor ce-l asteapta. Numai tu stii ce e-n sufletul tau acum
Simona, felicitari pt bb mic, l-am vazut e un scump
Gabi, felicitari si tie si numai bine
DanaRoller sarcina usoara si in continuare, io ma repet da macar vad ca functioneaza urarea:)
Monica felicitari pt stilul narativ unic, bine ca le-au trecut mucii barosanelor, felicitari Mariei pt reprezentatia de la serbare
Papadia si fetilii ei unde-s, si cum o mai duc ?

mai suntei multe care meritati din plin felicitari, dar nu mai am timp, apuc vreo 10 minute pe zi la comp de o vreme de cand sotul lucreaza si acasa, diminetile umblam landra prin parcuri, dupaamiezile gatesc, stiti voi

de noi va zic mai tarliu, ca tre sa fug, am promis lui Danut ca-l duc sa sara la trambulina la mall si sa se dea cu trenuletul. Danut e cand filosof cand "magarus". Andreea are si ea progrese, amandoi sunt niste smecherasi dulci care-mi ocupa toata ziulica mai nou, dar nu-mi doresc decat sa fie sanatosi.

maicamea e bolnava, suspecta de hepatita, vom sti maine cu siguranta:)
cam atat deocamdata, revin maine
duminica placuta in continuare sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
la multi ani Serban!!! sa ai parte de tot ce e frumos in viata! Tizo mai treci cu condica pe aci
Liliana ce funny e Adela cu conjugatul.... stie realitatea fata
Oliv ce face buba din barba? ce ati mai facut in week end?
oare ce o face Anca in Bucuresti, o fi totul ok?
mie sambata mi-a fost ingrozitor de rau, copchilu asta mic e tare cu fitze. adica am vomitat absolut tot ce am mancat si am dormit doar doar oi scapa de o migrena ingrozitoare. brrr... sper sa nu mai am vreo zi asa ca nu e ok deloc!
ma apuc de munci pe aci.... sa avem o saptamana buna de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele si multumesc mult pentru urari!

Noi am avut un weekend plin de aniversari - vineri a fost ziua mea, simbata am aniversat 11 ani de casnicie, iar ariciul a facut o luna!
Deci weekend "greu"...

Am cintarit ariciul - are deja 4900g - deja mi se pare cam mult - obisnuita cu tintarul de Stefan care la o luna avea 3130g...sper sa nu devina un bebe din ala grasan!

Am fost si la casa - cele doua bai in care s-a pus faianta au iesit bine - am facut si ceva poze, dar nu stiu cit se intelege din ele ca nu pot prinde toata camera...acum se lucreaza la mansarda care dintr-o data ara foarte bine - e luminoasa, curata - e aproape gata, mai avem sa dam cu vinarom si sa punem parchetul si usile - acum parca imi mai vine si mie sa cred ca la un moment dat o sa ne mutam acolo!

Simona - am vazut piticul mic - e asa fragil! Sa va traiasca si sa va bucurati de el!

Kim - daca nu ma insel, am dat pe tubul de 20g - circa 25 ron (adica, daca fac bine socoteala, 10 usd - e cam scump, dar merita!)

Carmen - multi !

Fug ca urla ariciul...


Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
LA MULTI ANI SERBANICA!!!SA CRESTI MARE SANATOS SI VOIOS!!
Roxi multi pupici si sa nu se mai repete ziua de sambata..la fitze si noi suntem in top ten...noi ajungem pe 27 la mare..asa ca mai am 3 zile de servici,yupiii
Lia tinem pumnii pentru mama ta,sa nu iasa hepatitza azi la analize ca sa rasuflii si tu usurata,pupacim piticlontii smecheri si frumosi
Carmen ce-ti mai fac tzucureii,dar tatal tau?
Andreeap cum te mai simti?
Andries la noi la facultate inscrierea la master se face pe baza de dosar deci de media anilor de studii si licenta.
Noi raportam un week-end minunat,ce bine cand avem si un tata acasa in week-end,ne-am plimbat in fiecare zi,iashul este superb zilele astea,au inflorit teii si miros foarte frumos..avem si niste pozici
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/expozitie%20de%20trandafiri-copou%20iunie%202008/?start=all
hai sa avem o zi buna si o saptamana si mai buna,pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !
Rox, sper ca saptamana ai inceput-o bine, fara greturi si alte probleme, multi pupici la tine !
Leeloo, sa-ti traiasca juniorul si la cat mai multe lunisoare si voua multi ani fericiti impreuna !
Kim, cum sunteti, cum e Luca cu bubele ???
Ioana, o frumoasa Maria !!!
Polux, mult spor la analize si rezultate cat mai rapide si bune !
AndreeaPupi ... pe unde ati umblat ???

Noi avem pozici, dar putine, daca vreti sa vedeti o figuranta :-)))

O zi frumoasa si sa avem o saptamana rapida sa vina weul :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata

Eu incep sa-mi revin dar cred ca un efect total o sa observ abia de Craciun...:)
A fost...hmmm...deosebit...

Maria s-a bucurat foarte tare de excursia asta, restul trupei am fost cam chinuite. Am venit muscate de purici de nu se mai vede bucatica normala de piele...suntem ciuruite...deh, piele de copil crescut la oras (aiurea, ca eu faceam asa in fiecare vara, ma mosteneste).
S-a bucurat de pui, de caini, de pisica, de nepotica vecinei care are 5 ani, de mamaie si de tataie, de culesul de zmeura si de sapatul la porumb. Si-a descoperit pasiunea vietii ei ... Vineri dimineata s-a trezit la sase ca sa ma intrebe unde e tataie ca trebuie sa mearga sa sape!!!
John a zis sa intrebam cat da lumea pe ziua de sapa, scoatem si noi un ban cinstit...:)))
A luat efectivul de pui la inspectat..."astia's grupa mare, astia's grupa mijlocie, astia's grupa mica...dar doamna lor unde e!?"
Ii mai scotea din tarcul lor...Ii aducea sus pe prispa.."Maria, de ce nu-l lasi in pace...pune-l jos!" Drept pentru care se conforma imediat si il azvarlea pur si simplu de la etaj! :)
Cand am plecat noi inca nu murise niciunul...:)))

Barosana in schimb mai mult s-a chinuit, nu a mancat, a facut febra mare vreo doua zile, s-a obisnuit greu cu patutul pliant ...Si a urlat pe drum de plictiseala de-mi venea sa ma dau cu capul de volan...:)
Le-am dus in parc, erau zilele calusarilor pe acolo, a dansat asta mica cu baietii aia cu mare foc, e tare dansareata...:)))
Pe Maria am plimbat-o cu masinutele, la sfarsit a inceout sa urle si sa se dea cu fundul de pamanat ca ea vrea sa o ia acasa, sa i-o dea nenea si "cand ne pitisim o aduce mami inapoi!!!"

Eu visam la dushul meu de acasa in timp ce ma imbaiam in via din spatele casei insa de abia cand am ajuns acasa am putut sa apreciez ca lumea racoarea din casa aia de la tara...aici ne coacem, functionam numai cu aer conditionat!
Lor le incalzeam apa in cadita mare la soare si le inmuiam dupa amiaza, erau zgribulite ca adia vantul dar n-ar mai fi iesit de acolo. Probabil ca vom repeta experienta dar nu pot spune ca prea curand...:))

Inca nu am gasit cazare la mare si cred ca ar fi cazul sa ma grabesc daca vreau sa ajungem pe litoral anul asta.

O saptamana frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput