Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (91)
Raspunsuri - Pagina 17
mcoca spune:
MArina, vezi ca la catolici nu se accepta nasi ortodoxi, ca nasul trebuie sa jure ca va creste copilul in "sfanta religie catolica". DA poate nu va intreaba :), ca de fapt eu nu credeam ca o sa ma intrebe cineva de ce religie e nasa
(ca in ro nu te intreaba).
Vicky
39+ si
Maya
AMR 5 zile
Bebele casei
Marina_1609 spune:
hmmmm, poate nu ne intreaba...
sotul meu a mai fost casatorit o data si atunci au avut nasi de cununie de religie ortodoxa. au facut cununuia la sf.iosif,bucuresti si totul a decurs normal. poate nu vor fi acum probleme. si inca ceva... biserica catolica nu ar permite mai multe casatorii(cununii) si acum suntem la mana fostei....care trebuie sa se duca la biserica sa explice preotului de ce si cum s-au despartit ca sa avem acceptul pt cununie religioasa ![]()
32+ cu
ANA SOFIA ???
http://community.webshots.com/user/electra_1609?vhost=community
http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1
Marina_1609 spune:
si fosta zice ca se duce de juma de an dar vad ca nu se mai duce....
pai ar fi mai greu daca ne obliga sa gasim nasi catolici ca nu prea avem astfel de cunostinte prin preajma :(
32+ cu
ANA SOFIA ???
http://community.webshots.com/user/electra_1609?vhost=community
http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1
AnnaBaby spune:
Ceva vesti de la fetele noastre avem azi? Oare ce se mai intampla cu Sun si Teodora? Sper ca lucrurile evolueaza spre bine. Anaxena si Maria ce-or fi facand?
Anna
36+ cu
Ioana Maria
AMR 3+ saptamani
vinebarza
bebe
poze
AnnaBaby spune:
Mai, chestia asta cu nasii e tare ciudata - am auzit ca nu e voie sa botezi impreuna cu cineva daca nu esti casatorit ca vezi doamne te inrudesti si dupa aceea nu mai poti sa te cununi cu persoana respectiva. mie sincera sa fiu mi se pare o prostie. in acelasi timp stiu ca nu se cununa si boteaza incrucisat - adica mie mi-ar fi placut cel mai mult sa-mi boteze fetita finii nostri de cununie, dar cica nu se poate, ca nu stiu ce se intampla... Alta prostie... la urma urmei si cununia si botezul sunt taine sfinte, sunt considerate pomeni si nu cred ca ar trebui inventate atatea obiceiuri. Ah, si cel mai stupid mi se pare ala cu : e bine sa botezi prima data baiat, de parca o fata nu-i tot un sufletel pe care-l crestinezi. In fine, traim intr-o lume care inca se ghideaza dupa legi medievale.
Anna
36+ cu
Ioana Maria
AMR 3+ saptamani
vinebarza
bebe
poze
mcoca spune:
Ooooo Anna, ai dreptate cu legile medievale
. Cu asemenea idiotenii indeparteaza lumea de biserica. Eu sunt credincioasa, dar ma enerveaza popii care traiesc in alt secol parca si astfel alunga oamenii.
Vicky
39+ si
Maya
AMR 5 zile
Bebele casei
Marina_1609 spune:
pai si ce are daca botezi o fetita prima data? poarta ghinion sau ce? mi se pare si mie o prostie.
lasa ca am mai auzit prostii din astea. uite la greci de exemplu e o chestie veche sa se bucure cand i nfamilie se naste un baiat si sunt cam nemultumiti cand se naste o fetita. daca intrebi un grec cati copii are o sa zica : 2 copii si o fata. adic acei 2 copii sunt baietii dar fata nici n-o considera copil ![]()
32+ cu
ANA SOFIA ???
http://community.webshots.com/user/electra_1609?vhost=community
http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1
mcoca spune:
Eu am 2 finutze, abia acum o sa am un finutz. Ce tampenie cu sexele. Eu asa de mult mi-am dorit o fata ...., enorm.
Vicky
39+ si
Maya
AMR 5 zile
Bebele casei
AnnaBaby spune:
Fetelor, daca ati sti cat de multe persoane inca mai considera sexul masculin superior celui feminin!!! Mie mi s-a intamplat in sarcina sa-mi spuna cineva, uitandu-se la burta mea, ca voi avea un baiat (de altfel mi se intampla foarte des 

). Dupa ce am contrazis-o (era o femeie persoana respectiva), ea zice - eh, nu-i nimic, poate data viitoare! Ca si cum daca am fata e ca si cu nu as avea copil, sau ce? Oricum am explodat in momentul ala si i-am zis vreo doua de a tacut malc... Va dati seama in ce lume traim?
Anna
36+ cu
Ioana Maria
AMR 3+ saptamani
vinebarza
bebe
poze
Tecky spune:
Anna sunt multe persoane care vorbesc doar sa se afle in treaba.
Stiu ca suntem 7 femei la un barbat asa ca sa ne scuteasca lumea ca daca faci baiat esti o mama model
.Eu una mi-am dorit din tot sufletul sa am o fetita si DD mi-a trimis o fetita,poate la a 2-a sarcina nu ar strica sa fie baietel.![]()
Tecky 38 sapt
Raluca Ana
AMR 13 ZILE
