IASI - mandra cetate (75)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Raluca, chiar ma preagteam sa intreb prin ce zona sunteti. Bine a-ti ajuns acasa. Acum am inteles de ce erau artificiile.

Cristina, multumesc de raspuns.

poze din aprilie-mai
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ahaaaa...asa care va sa zica..de la artificii erau bubuiturile alea... Eu ma gandeam ca se impusca careva...

Raluca,bine ai revenit. Credeam ca te intorci mai zambitoare din concediu nu asa......Si cu vesti de-alea bune.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Raluca,bine ai revenit. Credeam ca te intorci mai zambitoare din concediu nu asa......Si cu vesti de-alea bune.



Ma bucur ca am revenit alaturi de voi, ca mi se facuse tare dor. Nu am vazut niciun calculator in tot timpul asta. Voiam sa ne ducem la un internet la un moment dat, da' am renuntat.
Numai de asta ma pot bucura, ca am ajuns si pe aici, sa vad ce faceti.
Vesti "de alea bune" nu am, pentru ca nu am lucrat in directia respectiva.
Zambitoare inca mai sunt. Dar cred ca e un zambet de ala amar.
Sunt , pentru ca asta e starea mea de fiecare data cand revin in Iasi de pe alte meleaguri, mai ales de prin Ardeal. Pur si simplu mi se face greata, trebuie sa recunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by iulia-stefy

Raluca, chiar ma preagteam sa intreb prin ce zona sunteti. Bine a-ti ajuns acasa. Acum am inteles de ce erau artificiile.



tot in zona de unde am si plecat, Lacramioara, din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Raluca,la anul esti consemnata la domiciliu. Fara concediu bre,daca ti se face rau.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Raluca,la anul esti consemnata la domiciliu. Fara concediu bre,daca ti se face rau.



de fiecare data patesc la fel...
si de fiecare data zic ca mai bine nu mai plec...
si totusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Rares.

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

artificiile au urmat concertului cu Night Loosers si Iris - toate cu ocazia zilei absolventului 2008.
am mai spus despre Iris in paginile anterioare, dar.....am trecut neobservata; ce sa fac, sunt o persoana discreta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Fetelor,va multumesc foarte mult pentru raspunsurile legate de dr. Scurtu. M-am linistit! Sarcina a decurs foarte bine pana acum, am fost la servici pana acum o saptamana, nu a fost nici o problema, de aceea as vrea sa nu am surprize la nastere (medici indiferenti, bantuit pe holurile spitalului etc.).
Va multumesc inca o data.Ioana.
P.S. Artificiile au fost lansate cu ocazia Zilei Absoventului organizate de UAIC si UMF.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

neatza, poftiti la un ceai verde. Daca sunt doritoare, pregatesc si-o .

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput