Miresele anului 2005 (34)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Nusha felicitari iubita! sarcina usoara sa ai si un bb sanatos!
sa ma anunti daca scoti la vanzare pantofii cu toc cumparati, nu cred ca-i vei purta prea curand.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)



m-ai facut sa rad!hai ca esti belea nu-i vand,ii tin si eu in dulap si ma uit cu jind la ei ca prea devreme n-o sa=i incalt,vorba ta

ms pt urari!

side David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Asa cum v-am promis, va anuntam aparitia pe lume in data de 9.02.2010 a fetitei noastre. La nastere a avut 3700g,53cm,apgar 10.
De cateva zile suntem acasa, ne acomodam...noi cu statutul de parinti, ea cu statutul de nou venit...
Va dorim multa sanatate si sa auzim numai de vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Clau, sa va traiasca micuta, sa fie sanatoasa, cuminte si mancacioasa iar tie refacere rapida sia comodare usoara cu statutul de mamica!
Nushaaa, ma bucur enooorm, felicitari! Sarcina usoara si bebe sanatos tun! Cand ai DPN-ul?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Felicitari Nushulica....inteleg ca esti la inceput de sarcina...pe cand marele eveniment? aug-sept???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Felicitari mitumac, pentru minunea ta! Cred ca esti in al 9-lea cer! Sa fiti sanatosi si bebe sa fie mancacios!

nushulica felicitari!!! Ce mai o sa fiti in formula perfecta!

Azi ma simteam cam cu fundul in sus, ca mi se puse mie pe creierasi ca o sa ramanem doar cu matza Bitzu, si eram cam ofticoasa! Sotul meu a facut pariu cu mine, ca vom avea bb2 ...insa eu tot neincrezatoare sunt!

Cum zicea si el nu vad un alt bbloi pe langa matzoiul nostru!

De o saptamana suntem baieti mari si dormim in pat fara gratii; practic se urca si se da jos din pat cand ii pofteste lui inimioara! Ma topeste ca imediat cum se scoala, vine la noi in camera si se urca pe noi si incepe: pupa pe unul, pupa pe celalalt, ne pune sa ii pupam maimutza...nu se lasa pana nu e chinuit: avem ritualul nostru de pupaturi! E un scumpilici si jumatate si tare mi-ar fi placut sa aibe un fratior/fratioara de varsta lui...mami si tati si-au dorit enorm gemeni, sa se joace amandoi...dar nu a fost sa fie!
A inceput perioada cu Nu, nu nu si NU!!1 e teroare cu el...nu ii convine ceva: da si tzipa faimosul refren!

cum zicea educatoarea lui: bijna twee/ ik zeg nee!! (aproape doi anisori/si spun numai NUU)!
A capatat o boala cu maimutza lui: ii da mai intai ei de papica si apoi papa si el(deci va inchipuiti cum arata maimutza aia, trebuie spalata zilnic). Si mai nou trebuie sa aiba doua suzi: una in mana si una in gura! Au zis cele de la gradinitza ca nu au ce sa ii faca...daca nu are 2 merge si ia de la alt copil...simplu!Asa ca nu frustreaza ceilalti copii/ii dau doua suzi...si atunci adoarme fericit! O data ne-au sunat la servici ca matza nu doarme (ii uitasem paranghelia de maimutza acasa) si da-i fugi de la serrvici acasa, cauta maimutza, du maimutza la cupil! Cupilul tacticos, isi ia maimutza si baga curu-n sus si dus a fost!

Imi puteti admira aici piticania!

Nu va zic ce dezastru e cand trebuie sa fac ceva dulce...vrea si el sa ajute..Am doua variante: ori fug prin casa cu oala de aluat dupa mine avand o matza ce alearga cu telul dupa mine sa ma "ajute" , ori accept spasita sa ma ajute...si sa sper ca dezastrul ce va urma va fi cat mai mic.

Cam atat avem noi , de fapt sunt mai multe, dar tre sa ma apuc si eu de trebi!

Va pup si pe voi si spor la mamicit!

Aaa si gravideala cat mai usoara la unii



Felicia, mami de scufundac atomic, Gabriel (23 Mai 2008)
Nasterea lui Gabriel
_

Fericirea e o alegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Zoze, La Multi Ani lui Mihaita! cu intarziere..
La Multi Anisori martisorului David!!



Cristina si Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Woowww....m-am vazut pe prima pagina. Multumesc!
Nushulica, felicitari pt bebe2!
Felicitari Mitumac pt printesa!


==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 5+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

multumesc frumos fetelor pentru felicitari,dpn e 5octdar ma astept un pic mai repede daca o fi ca la david care a venit cu 3sapt mai devreme

corina felicitari si tie pt bb2!sa ai o sarcina usoara si o surioara sau un fratior perfect sanatos pt printesa ta



fecian ti-am admirat puiul,e tare scump si blondinauzi eu cred ca toti baieteii sunt la fel si puiul meu ma "ajuta" tot timpul la bucatarie asta pt ca de mic l-am tinut pe langa mine prin bucatarie si acum orice as face el ma ajuta...adik ii pun si lui intr-un lighean mic niste faina sau niste zahar sii ii dau o lingura de lemn si face si el gogosiadik coco

de David si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multi ani si din partea mea, martisorului David, cu maaare intarziere! Sa cresti mare, voinic, sanatos si norocos!
BraveGirl, felicitari si tie pentru bebe2, sarcina usoara si bebe sanatos tun!
Mitumac, ce mai faceti, ce-ti face printesa?
Fecian, e superb puiul tau si m-am amuzat teribil citind despre aventurile lui cu maimutica!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Salutare!!
Multumim de urari!!

Felicitari bravegirl!!

Nusha,colega mea de odisee

ingerasule!!





Ela,sufletelului blond si a unui samburel!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul te linguseste totdeuna,asa cum ar dori el sa fie lingusit!

Mergi la inceput