*Gravidute de noiembrie-decembrie2008 (46)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Am sters linkurile de la conturile comune din lista. Totusi, am impresia ca au ramas in lista capitolului precedent, care probabil a fost inchis si asta inseamna ca nu mai putem intra sa editam mesajele de acolo....
Sa stiti ca nu eu am pus adresele in lista, ci una dintre voi....
Pe contul comun de pe webshots nu sunt toate albumele publice, din cate se pot vizualiza daca intri cu parola, doar jumate puteau fi vazute de oricine, daca accesai linkul (pt ca asa ati ales voi, fiecare cum a dorit!). Pt cele care au o retinere in a-si face pozele publice, puteti sa vi le faceti private si gata, s-a rezolvat problema.

Eu sunt cam prost dispusa azi... Am o criza de hemoroizi si ma doare raaaau. Deja ma bate gandul sa intru pe Detralex (pt reglarea circulatiei), ca nu mai suport....

Va pup si va urez o zi frumoasa tuturor!

21+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Pt Diana:

quote:


Uite, MAV , m-am mai documentat un pic intre timp si am gasit si cartea "What to expect when you are expecting "-varianta in limba romana...sunt sigura ca o gasesti prin librarii.

La ce sa te astepti cand esti insarcinata.
Editura Curtea Veche...detalii si poza la coperta cartii pe linkul de mai jos:

http://www.librariaonline.ro/product_info.php?products_id=10005501&view=&osCsid=e893c632dc85f9f16b2a6e1dde279f5b


21+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna fetelor,

Mav, imi pare rau ca nu te simti bine, sper sa treaca repede criza.
Fetelor, in week end e posibil sa dam o fuga pana la mare, abia astept, dar cand ma gandesc ca e doar pt 2 zile....nu o sa prea fac plaja, decat in orele permise si atunci o sa ma dau cu crema.
Mai mult ma gandesc la mancarea de la un restaurant turcesc din Constanta, pe care nu-l ratam cand mergem la mare.....yamiyami...
Voi cu ce factor de protectie va luati cremele de plaja?Eu am pigmentul bun si ma bronzez repede, nu ma ard...

Ramo 14+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ramo, eu mi-am luat pt mine si pt Sebi crema de protectie de la Avene, cu factor de protectie 50 (impotriva UVB si UVA), dar inca n-am testat-o.
De multa vreme folosesc apa termala de la Avene si e minunata, iar prietenele mele care au bebelusi, folosesc crema asta de protectie pt ei si au laudat-o.
E cam scumpicica, in jur de 45 lei, 50 ml... dar cred ca e f buna.
Din cate stiu eu, si produsele de la Uriage sunt f bune.

21+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Am uitat sa-ti zic, spre deosebire de alte creme care-s doar pt corp, pe asta chiar scrie ca e ok si pt tenul sensibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

mav, multumesc frumos ca ai scos linkul de acolo.Da, eu ma numar printre cele care nu imi face placere sa am poze publice pe internet.Din acest motiv am fost incantata de ideea unui webshots comun cu parola stiuta doar de noi.


[grevi] 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
am fost sa imi iau sange la noi in tg-jiu nu se fac si au zis cei de la sanepid ca le trimit in buc la institutul de hematologie sun dupa rez miercuri dupa 11-12...
m-am mai relaxat si trag nadejde ca va fi totul bine
va pup si va multumesc pentru tot ce faceti pt mine si va imbratisez cu drag
19+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

neata burtici....
si eu sunt pic cu fundul in sus....aseara s-a spart o conducat pe strada si era o adevarata piscina....am intrat sa fac si eu baie aseara si.....surpriza...apa oprtita...doar picura niste apa calda plina cu rugina si noroi...
am adormit cu niste draci....eram si eu transpirata cu picioarele cat butucii si vroiam s ama racoresc....zic: lasa ca fac dimineata inainte sa plec la munci...DIMINEATA: teapaaaaaaa!!!! apa oparita, doar....si plina de rugina....offf!!!!!!!
m-am spalat asa cum am putut si eu...cu un prosopel...
ELILOV....tinem pumnii!!!!!
MAV.....imi pare rau de problemele cu hemoroizi!!!!poate iti alina durerea!!!
MIKY-EA...CUm a fost la dr? nu ai zis nimic!!!! te asteptam cu vesti!!!!

18+ DAVID ANDREI
http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brie spune:

flori76, din proria-mi experienta iti spun ca data nasterii este cea de la echograf.Oricum daca nasti normal (fara nastere provocata/cezariana) doctorul va sti cu 24 de ore inainte sa inceapa travaliul.Eu am nascut cu cezariana pt ca altfel nu aveam cum (am suferit mai demult 2 operatii pe vagin) si medicul s-a exprimat ceva de genul "maine intri in cezariana deoarece sunt inca miscari respiratorii ale bebelusului, ceea ce inseamna ca in 24 de ore nu se produce travaliul"

Sper sa te ajute cu ceva informatia.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Sar'mana mult,Brie Deci,de-acum ma orientez dupa ce-mi zice ecograful.Cu cezariana o sa vreau sa nasc,nici nu concep altfel(a fost unul dintre marile motive pentru care ne-am mutat in Ro ).


Flori 12+

Mergi la inceput