gravidute si mamici de Timisoara (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote:
Originally posted by Ank83

incepand de aici avem cateva poze de la balaceala ... si de aici de la ziua velisolui mai male

Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito





Super dragut Raulito!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Mihaela deci sa inteleg ca o sa ne uram reciproc LA MULTI ANI

si cu socrii cum adica nu mai vin , pai trebuiau sa-ti aduca si haine la spalat (ca a mea asa a procedat dupa ce am venit acasa de la spital , ca vezi doamne au ramas fara apa si daca eu sunt acasa sa si muncesc nu conta ca tocmai nascusem si eram si speriata si fiu-su nu avea haine curate ca nu apucam sa le scot din masina )

Asheraprea ocupata cu pregatirile de sau ati si facut-o deja ??

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Mihaela multumesc , primit PM

Otilia lui Laurentiu Ovidiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeMaitra spune:

Ceau fetele!

Caut demult un astfel de forum..ma bucur ca am dat peste voi si sper sa ma primiti si pe mine! Eu am DPN 13.0ct.2008, si o sa am o fetita care se va numi Maitra.

Dr. meu este dr. Bacila Mihai, si o sa nasc la Odobescu. Vroiam sa va intreb pe cele care ati nascut cu Bacila cat v-a costat nasterea (o sa nasc natural), si daca stiti despre ceva cursuri pentru mamici in Timi, ca eu nu am gasit si caut de multisor...

Multumesc! Salutari la mamici si bebei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Ank am vazut pozele de la Timis. E superb Raul. Sa-ti traiasca.

Am trecut cu bine de proba scrisa la licenta. Mai am proba orala, vineri.

Azi am fost la analiza pentru triplu test si maine iau rezultatele. Sper sa le stiu citi si sper, din suflet, sa fie bine.

Nu stiu cum va e voua, dar mie imi este foarte, foarte cald. Ma duc sa mai fac un dus.... Tot asa o tin de cateva zile.



16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

neata

vin socrii totusi...credeam ca se duce soacra la corectat ptr bac sambata si nu mai vin...
Oti ai mei nu sunt chiar asa...intr-un fel imi pare bine ca vin...vin impreuna ptr a doua oara...au fost despartiti si acum s-au impacat. cu socru` ma inteleg bine, iar cu soacra tot la fel de cand i-am nascut pe astia mici.

bebeMaitra bine ai venit Sarcina usoara! Ce semificatie are numele?

Roxy felicitari si bafta la licenta! Rezultatul la triplu test trebuie sa fie cu un risc cat mai mic de genul 1 la o mie, doua mii si ceva...nu 1 la 200...ca atunci ai risc mare. Iti tin pumnii sa fie ok!

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeMaitra spune:

Neata fetele!

mihaser, Maitra in tibetana inseamna "cea iubita". Stiam numele de mai demult, si imi place cum suna..si ce inseamna. Abia astept sa o vad din nou, ca n-am mai vazut-o de o luna si jumatate, dar mergem joi la nenea doctorul.

Intre timp si eu invat pt licenta - marti o sa am prima proba. Felicitari, Roxyn!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

Buna ziua mamici,
Impreuna cu fiul meu care are 3 luni am venit pentru cateva saptamani in vizita in Romania si am adus si caruciorul cu noi. Mi-a fost foarte greu caci am calatorit singura pe avion si am decis sa nu il mai car si drumul inapoi spre casa. Este un Graco Quatro tour deluxe (http://www.clip-trade.ro/store/view.php?prod=4010020&brid=2). L-am cumparat in USA, este o calitate foarte buna si sunt foarte multumita. Caruciorul vine impreuna cu scaunelul de masina, plus baza de la scaunel. Pretul pentru toate 3 este FOARTE ACCESIBIL in comparatie cu pretul afisat aici.:)) Acolo l-am folosit foarte putin prin cartier iar de cand suntem aici si mai putin, este in stare foarte buna si intretinut. Daca sunteti interesate scrieti-mi PM, va pot trimite si detalii si poze. Noi plecam acasa pe la sf. lui Iulie si il pot trimite
Va multumesc si va doresc o zi senina tuturor.

Asa creste mare puiul


www.our365.com/NewbornPortraits/BabyDetail.aspx?birthid=f671635f-2b23-4e26-8953-e81fefa35501&babyid=f6181213-113f-4e32-89b5-e0b65b1e006a" target="_blank"> Paginuta mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

imediat termin de citi din urma si fac modificari in lista.
Bun venit noilor forumiste


Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

gata am modificat la Otim si am trecut si pe bebeMaitra.Foarte frumos numele...chiar vroiam si eu sa intreb ce inseamna ...dar vad ca ai raspuns

Ank Raul 17.10.2007
si cu bb2
Poze Raulito

Mergi la inceput