Mamici norocoase de sept-oct 2008 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

quote:
Originally posted by Boo

quote:
Originally posted by maryb
Deci durerile de burta inseamna contractii ? ....abia astept sa ajung si eu la dr joia viitoare la control.




Nu toate durerile de burta sunt contractii, cel putin eu asa cred. Eu am patit-o la Roma, ca evident ca nu am stat locului si am batut Roma pe jos prin caldura. Si seara si a doua zi am avut o multime de contractii (ceva gen 20-30/zi) Simti cum se intareste jos sub buric burta si parca uterul se muleaza asa pe bebe. poate nu descriu eu bine, dar cam asa e. Si sta tare vreo 20 de secunde dupa care se relaxeaza si dupa aia iar. Si tot asa.
Cel putin eu asa cred ca pot sa descriu ce am simtit. Voi ce ziceti ?






am avut si eu o senzatie de-asta la birou ieri, si era si foarte putin durerasa. Am mai simtit ca ma strange burta duminica dupa nunta, dar era evident de ce. Nu ma medichez momentan. La tine apar des sau dupa ce exagerezi cu efortul?

23+

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

quote:
Originally posted by anca81

Ratonelu, eu fac tratament pentru contractii din saptamana 17 si n-au incetat, cu tot Gynipral-ul si No-Spa-ul luat. Am in jur de 20 de contractii dureroase pe zi.

O burtica mititica

28+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas




....20 de contractii dureroase pe zi ??? si de la 17s faci tratament ??? vaaaaiiii....Doamne Ajuta sa nu mai ai si sa ajungi cu bine la termen.

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Andy_g, felicitari pt grasunel!

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

quote:
Originally posted by andy_galro

Anca multumesc mult! ...cum mai esti? cum te mai simti?

25+Andrei
BEBE al nostruAMR 15 saptamani !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"



Binisor, multumesc mult Ma bucur si consider o reusita fiecare zi care trece si in care o simt pe micuta Carla miscandu-se in burtica.

O burtica mititica

28+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata, subscriu si eu la cafelutza. Sa lasam meciul ca oriucm nu suntem noi microbiste infocate, iar ‘tricolorii’ si-au facut—o cu mana lor.


khristin multumesc mult pentru modificari. Felicitari pentru bebe sanatos si bucalat.

angelynna multa sanatate, ma bucur ca pari totusi senina in ciuda faptului ca ai ajuns la spital. Incearca sa nu te stresezi ca ii faci rau lui bebe.

Ecografie placuta celor are ajung azi la dr :)

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Neata, gagics!

Felicitari andy pt bebe in grafic!

Si tinem pumnii pentru cele care merg azi la eco

Boo daca nu te superi, am si eu o curiozitate, ca stiu ca esti pacienta dr. H. El cate ecografii ti-a recomandat incepand cu cea morfofetala pana la finalul sarcinii? Ca doc mea doar inca una mai vrea si mor de nervi ca nu-mi mai vad si eu gandacelul.

ratonelu, pentru linistea ta poate ar trebui sa te duci si la o urgenta, ceva... nu cred ca-s tocmai ok durerile astea care nu trec cu nimic si pe perioade asa prelungite.



_
Our future determines our past
Fasolica de S29+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

anca va fi toul bine ....DD nu ne lasa la greu...iar aici....stii tu....sunt doar bebei norocosi!!!
alina multumesc...bafta mare si voua maine!
july
25+Andrei
BEBE al nostruAMR 15 saptamani !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Maryb, multumesc. Iti doresc si tie sarcina usoara in continuare.

O burtica mititica

28+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

300 multumesc mult pentru suport, acum sunt ceva mai bine emotional dar ieri eram varza rau de tot, pur si simpu as innebuni daca bebe ar pati ceva.

Ma duc sa mananc,oricum de dimineata rontaim


23+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Boo succes la eco

angelynna sa te faci bine repede si sa ajungi sanatoasa acasa .

Va scriam ieri ca vor canta Zdob si Zdub in deschiderea meciului, dar nu a fost asa. Am fugit de la servici repede in oras sa-i vad si cand colo nu era nimeni . Auzisem eu la stiri ca au avut un accident saptamana trecuta cu masina dar am sperat totusi ca vor veni. Pacat. Sper sa se faca bine si sa cante mai departe.

Ati vorbit ieri din nou de gogosi si le-ati mai si descris aasa de bine, incat imaginatia mea bogata aproape ca mi-a lasat gustul de gogosi in gura.
Iar eu aici nu gasesc gogosi . Aproape ca-mi vine sa-i spun mamei sa-mi trimita la pachet...of ce pofta am de asa ceva.

pupici multi la toate burticile

23+

Piersicutza

Mergi la inceput