Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

La multi ani sarbatoritilor si pupici bolnaviorilor!
Sant in urma cu un capitol...

Marunziko da te-ai "incalzit" rau cu meciurile astea....si mandra mea are laringita si ii dau tachipirina(paracetamol) ca antiimflamtor,curatat nasul de multe ori pe zi +supoz de catrel.

Nana spor la pregateli...conopida stiam ca face parte din categoria verzei,deci baloneaza...mai bine spanac,dovleac ala portocaliu(aici e ok)...oua poate gaseti de la cineva de la tara.

Picio baiatul stie sa respecte vacanta parintilor.

Yaia sa curga sampania...felicitari




Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

multumesc mult ptr informatiile despre biscuitele in iaurtel. I-am pus ieri 3 lingurite si nu a papat neam. Azi nici legume nu a vrut, asa ca i-am pus in iaurt mar, ca nu stiu cum sa il pacalesc sa pape si fructe. Nu vrea domne, si cu asta basta. A papat combinatia. Nu mai aveam piersica in casa, ca de regula, iaurtel cu piersica ii dadeam.
Roxali, spanacel o sa incerc acasa si chiar si dovleac, adica bostan cum scriu aia de la Hipp. Sper sa-i placa.
Pup o Ebonee, mazgalici.

M-am umplut de spume cu acest meci., Mie mi s-a parut ca olandezii au vrut pe fata sa ne lase sa castigam si noi ceva. AU fost prea multe faze, insa nu a avut cine sa profite de ele. Cert este ca in meciul cu italienii am rupt, iar aici parca trageam noi de timp, desi timpul era inamicul nostru nr 1.
Pacat. N-avem echipa nene.
Ma bag la somn ca tare m-am mai enervat.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by devylla

Yaia felicitari pentru reusita.Bravo tie,trebuie neaparat sa-ti urmez exemplul.
Adi "La multi ani fericiti!".Nu te mai gandi la prefix,sunt sigura ca esti mult mai fericita de micuta Lisa...care e cea mai dulce.
Myral multa sanatate si spor cu diversivicarea.Usor si sigur,este cel mai bine.



Am si eu o intrebare...Erika a devenit tare plangacioasa...cum nu ma vede plange,daca nu-i dau voie cu un obiect,plange...daca nu stau langa ea cand o adorm plange...chiar daca e moarta de somn si o pun in pat,plange.
Am icnercat s-o las sa planga....nu tine...plange in asa fel incat mi se rupe inima,si apoi dupa ce o i-au in brate,suspina vreo 5 minute,iar eu ma simt tare vinovata.Nu stiu cum as putea s-o dezvat de plansul asta din orice...si cum as putea s-o inteleg.
Si la voi este la fel?Banuiesc ca poate mai sunt mamici care se confrunta cu aceeasi problema.


Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)




Sabina Y, multumesc pt urari .

Referitor la urlete, exact asa face si Lisa. Daca nu o las la cabluri se enerveaza, se incordeaza, urla, ce mai, un temper tantrum in toata regula. Eu o iau calm si ii explic ca nu e voie si o duc la alte jucarii, ii distrag atentia. Dar a invatat sa mearga inapoi, tine minte ce vrea sa faca. Am incercat sa o invat ca daca mami zice "nu" si ea totusi face, exista repercusiuni, gen ajunge in tarc [:D. Dar culmea e ca atunci cand cica am vrut sa o "pedepsesc", ea si-a gasit de joaca in tarc si a fost fericita sa stea sa isi vada de treaba. INSA, in mod normal urla in tarc, nu ii place, vrea afara. Cand am vrut eu sa o pedepsesc a fost ok tarcul si lectia mea s-a dus pe apa sambetei :P

Cu somnul la fel. Nu adoarme singura, desi e rupta. Vrea sa se ridice, sa se joace, sa se catere. Cred ca asa e perioada asta. Totul e prea interesant pt ei si au asa de multe de descoperit, incat nu vor sa piarda timpul dormind. De fapt nu pot sa se deconecteze de ce au in jur si atentia le e distrasa constant.

Or sa vina si zile mai calme. Cred. Sper


"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by mandarinutza

Adimercedes la multi ani!

Pico, la multi ani!

Danuta, mamaliga o prepar putin mai moale decat pt noi si o amestec uimediat cu branzica+iaurt sau ciulama, caci pe urma se intareste.

Ieri ne-am intalnit in parc cu Ramonaiani si dulceata ei,Eliza. A fost o surpriza tare placuta, fetele s-au cam paruit nitel dar au si povestit pe limba lor.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze



Mandarinutza, multumesc . Pupici Antoniei

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora

Yaia,felicitari pt absolvire!
Melania,super zona aleasa de voi pt casutza!De la toamna speram sa incepem si noi proiectul ,,casa de vis''!
Sim,felicitari ,grataragioaico!
Adisa fii fericita si sanatoasa,iar Lisa sa-ti aduca numai satisfactii!
Cumatra,nu m-am speriat de iures,stai pe pace!Poate ne vedem maine sau poimaine in oras la un suc!Daca nu,ramane pt munte cel tarziu!
Sabinelu', mamei tale si petrecere frumoasa la mare!

Fetelor,citeam ceva de abdomene si cezariana!Eu am fix 8 luni de la cezariana:arata super,nu doare,nu ma maninca,si fac cam de 2x pe saptamana cel putin 200 abdomene!
Vreau sa-mi iau o minge de-aia mare ca la sala de gym si sa incep sa fac acasa.Acum ca incep serviciul,n-o sa mai am timp si de astea,poate in wk sa mai fac ceva masaje pt intretinere.
Oricum,tipa care-mi facea la salon sta destul de aproape de mine si-o sa merg la ea acasa!Sor'mea deja a inceput sa mearga!




Teo, multumesc . Sa iti traisca si tie flacaul si la multe lunite inainte!!! Vazut pozulici de la 7 luni :D

Felicitari pt realizarile in materie de dieta. Spor la negocieri si multa bafta.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neata.
pentru fetele triste, va oferim putina veselie.
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/?action=view¤t=ras.flv

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubitoiu spune:

salutica tuturor,
Nu am mai scris de multa vreme pe acest forum..dar va citesc de fiecare data cand am timp.
Am nevoie de un sfat.
Fetita mea cea mica (are 9 luni pe 20.06), Flavia , are deja 10 kg (cam plinuta, zic eu) Am observat ca are glandele mamare intarite , de marimea unor cirese. Initial am spus ca o fi hormonal, dar acum ca nu o mai alaptez nu prea ar mai trebui sa fie...Oare este cazul sa consult un medic? Voi ati intalnit asa ceva?
Voi continua sa va citesc cu drag,
pupici tuturor si sanatate dragutilor vostri..
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si de la noi!
pentru toata lumea.
Azi avem revizia si al doilea shot ptr hepatita B. Aici nu se face vaccinul ptr hepatita B decat daca il ceri si evident platesti, ptr ca nu e in schema lor, ca si cel de tbc. Asa ca eu am cerut insa pe cel ptr tbc nu sunt atat de sigura ca vreau sa il faca fluturasul. Am auzit ca asta are o groaza de reactii alergice.
Sper sa fie cuminte fluturasul. Mai rau o sa fie maine cand mergem la neurolog, care printre altele, o sa-i ia si sange din manuta, ca sa verifice iar nivelul de Cupru din organism, asta fiind singurul care la analizele de la Boston, a iesit sub limita. Si cam atat pana plecam acasa. Mai avem gym maine si poimaine si gata, vine vacantaaaaa!!!!!
Revin, ca s-a trezit!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nana nici Maria nu prea mai mananca fructe si o mai pacalesc cu mar+banana coapte amandoua sau ii dau ei fructele in mana si molfaie la ele.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Nana nici Maria nu prea mai mananca fructe si o mai pacalesc cu mar+banana coapte amandoua sau ii dau ei fructele in mana si molfaie la ele.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria



Maria nu prea mai maninca Andrei nu maninca deloc. Il mai pacalesc si ii pun in iaurtel cu conditia sa nu schimbe gustul iaurtelului. Greu domne, greu.
Pupam o grasunica dulcica.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput