Sezatoarea canadiana (94)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Fetelor, ce ma distrati cu ziua tatalui Al nostru a primit cadou de la Roxana o cravata din hartie facuta la scoala, stratul exterior colorat frumos, ala interior continea o scrisoare.
Dar suna tare bine colectia cu Indiana Jones, pe unde o gasesc? Si cam cat costa? Ca ar fi un cadou bun pentru evenimente viitoare.

Khristin, ce dragut povestesti de baietel! Ca asa ma apuca poftele sa fiu iar gravida... V-ati gandit la nume? Si fetita e draguta cu politically corect



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Ah, ca uitasem, fetele i-au facut cadouri bricolaje de pe la gradinita/scoala - Agata un castel frumos construit din hirtie si inauntru trei aratari, pardon printese si un print, facute de ea pe hirtie si decupate, iar Tudora un colaj din pene.... Iar eu i-am facut cadou un mic album, care se poate pune in portofel, construit de mine din carton, cu colajul bebelusilor, cu alte citeva poze cu copiii si cu noi... Dar stati, daca vreti sa rideti, atunci cititi mai departe: si fetele si eu am uitat sa i le dam! Ma rog, scuza ar fi nebunia plecarii celor doi, dar mi s-a facut rau cind le-am vazut acasa, pe biroul Agatei. Si sa stiti ca toate trei am muncit la ele.

Si ca sa fie si mai frumos la noi, mie mi-e rau, cred ca de la rinichi ca pe acolo ma doare si am fost toata ziua acasa si cu Tudora, care a luat un frumos virus de pe la gradinita si i l-a dat si lui Lisandru. Ce-oi face la examene luni, bunica stie, ca eu nu stiu.

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Nelia, sper sa ajungi maine la medic, e bine sa te vada, sa nu fie vreo infectie. Tin pumnii, pana luni mai e timp, sper sa se rezolve.

Am intrat ca mai am o intrebare, s-au hotarat astia sa ne dea cetatenia si mergem saptamana viitoare la juramant. Au zis ca e posibil sa fie prezente echipe de la Tv si recomandau tinuta business. Cum e tinuta business de vara? Voi cu ce v-ati imbracat? V-au filmat? Ca incep sa am niscai emotii...



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Donia,

uite cum am fost imbracati noi:

http://good-times.webshots.com/photo/2283332770093212458OfesZO

eu as merge cu o camasa si fusta sau taior cu mineca scurta sau subtirel+fusta sau pantalon; nu ne-au cerut tinuta, dar oricum lumea din sala era atit de diversa ( din +60 de tari proveniti, spunea judecatorul) ca oricum o sa fii bine

Nelia, ai grija de tine si de pitici! sanatate!!!!!!!!

Ktrinel,

noi nu am fost la Grandby- vad ca nu a fost nimeni de pe aici, deci nu stiu ce sa-ti spun, al meu copil nu se omoara dupa animale deci nu ma tenteaza; m-ar tenta in mod normal parcul acvatic, dar cum aici nu prea e normala vremea, uite ce vara nabadoiasa avem ( pusesem in saci toate hainele grosute, pantaloni lungi, mineci lungi- si zilele astea am scotocit dupa ele ); noi am fost anul trecut de citeva ori la Pointe Calumet la parcul acvatic, e tare frumos (piscina cu valuri, tot felul de topogane, mofturi), dar era 100$/zi, cam piparat.

Khristin, ce perioada frumoasa aveti cu bebeul din burtica

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Ktrinel noi am fost la zoo la Granby acum vreo 3 ani. Nu pot sa zic ca m-a impresionat. A doua oara nu as mai merge... La parcul acvatic de acolo nu am fost.

Cand va mai intalniti in Centre Ville mai dati o strigare, poate ma alatur si eu grupului.


"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Donia,
nenorocitii astia au scos Indiana Jones in 3 dvd-uri separate prima data. Noi l-am luat in ziua aparitiei si am beneficita de reducerea ce se da (Zellers). apoi, mama lor, au scos si colectia intr-un singur ambalaj, sa mor de ciuda. Nici n-am avut curaj sa vad daca a fost mai ieftin sau nu, asta e! Asa ca Zellers il are si Wal-mart...

Doamne'ajuta!

POZE
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ktrinel, noi am fost in fiecare vara la Granby de cite 2-3 ori, fiidca nu prea sint multe locuri de mers vara in Quebec . Exista o piscina cu apa mica, pentru pitici, care este OK, si una mare (cu valuri) pentru adulti, dar in care mai mult stai (nu ai loc sa inoti ). Animalele sint putine, asa ca odata vazute, nu prea te mai tenteaza. Mai este si un canal cu apa pe care te dai cu un colac mare (noi nu am incarcat inca). Poti sa faci si pick-nick, deci sa stai o zii intreaga. In concluzie merita sa mergi macar odata si pe urma vei mai vedea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

KTRINEL, si noi am fost la Granby anul trecut. Gradina zoologica nu m-a impresionat in mod deosebit insa pt. fetita mea care este mare iubitoare de animale, a fost un loc ideal. I-a placut mult si in piscina mare, cu valuri, evident la mal, unde s-a balacit in voie si-n siguranta. daca-mi amintesc bine au si un trenulet cu care se pot plimba copiii, deci nu te plictisesti. Un alt loc relaxant care noua ne-a placut foarte mult este parcul Omega; (ideal as spune pt. cei ai caror copii iubesc animalele)http://www.parc-omega.com/La fel http://www.parcsafari.com/index.phpsihttp://www.paysmerveilles.com/ (aici am ajuns tot la recomandarea fetelor de la sezatoare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

quote:
Si cand ma gandesc ca si mie tot io imi fac cadourile (doo cacofonii, I know) ca el nu-i in stare...

Astea nu-s, mey, cacofonii. Ai doar doi de "c" impreuna si e un usor discomfort la pronuntie, dar nu e cacofonie.

Sunt unul din ultimii candidati la scos volume (proza sau versuri), n-am nimic din visarea, fantezia si spiritul de creatie ale unui scriitor (deja suna prea serios, eu am vrut doar sa fac o gluma). Io fac rapoarte bune, trag concluzii bune daca-mi dai materialele necesare, iti fac prezentari, sinteze orice vrei tu care necesita sinteza, analiza si prezentare.
Sa le fi vazut pe mamicile de pe grupul lui alex ce creeaza. In vreo doua randuri au tinut-o pe vreo 6 pagini numa-n replici in versuri, erau mortale, sa vezi acolo ce trilogii faceau fetele alea.

Mai frate, oare o veni vara aia odata ca mie iar mi s-au lungit urechile de asteptari. Iar soferi iastia in calduri baga dom'le la aer conditionat pe autobuze de m-am saturat sa le tot spun turn it off ca afara nu-s nici 18 grade. Parca zici ca au un reflex conditionat: cum am trecut de 1 iunie, cum mergge AC-ul pe autobuze (vorbesc de go, ca cu - asta e cacofonie Khristin - ala merg eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

acu 2 zile am mers cu autobuzul, afara rece, in autobuz si mai rece...am tremurat precum cainele la injectie, am coborat cu cateva statii inainte si am preferat sa fac miscare prin cartier, ca ma invinetisem de frig!

dimineata, ceata ca in noiembrie,sa mor de inima, vreau vara, vreau plaja vreau caldura!

Doamne'ajuta!

POZE
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput