Puiuti de randunici 2008!! (37)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Clau, eu il tin in frigider daca ma mulg azi si i-l dau maine. Il incalzesc la bain-marie si gata. Eu am baut o bericica fara alcool si mi se umlu sanii dupa ea

Eu n-am nimic impotriva fotbalului si mai ales ca randunoiul s-a dus sa vada meciul cu colegii, ca stiam ca asa va face. M-a deranjat altceva.
Deci, copiii dormeau si el la fel si am zis sa dorm si eu o ora, insa bebe a inceput sa se frichineasca si am stat dupa el. Apoi s-a culcat 2 ore insa s-a trezit Vlad si uite-asa s-a zis cu somnul meu...sotul insa a dormit 3 ore, n-a auzit nimic...Vlad a iesit apoi cu socrella afara si i-am zis sotului sa facem curatenie, mai erau 2 ore pana pleca la meci, insa el a zis ca se duce la piscina si la sauna si apoi la meci...frumos, nu??
Cum naiba sa nu ma enervez, as vrea si eu 3 ore de somn la amiaza apoi la piscina si la sauna si la meci cu colegii si sa nu ma intereseze daca plange bebe, daca Vlad are ce manca, daca e curat in casa si multe altele..........
Am niste draci!!

Si astia au mancat bataie la meci...


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Multumiri pentru aprecierile la adresa fetei mele.Iar e frichinita acum!!
Aveam de recuperat:
tuchi,imi pare rau de Seb.Ce ghinion pe voi!
Cuscramerci frumos de urarile pentru sotz.Ce cuscra am,cum si-a amintit ea de cuscrul ei!!!Imi creste inima cand o apreciaza pe fii-mea soacra-sa.Sper sa ramana asa!Spor la pregatiri.Abia astept sa vad poze cu voi in postura de nasi.Si vezi ca eu nu-mi invat fata sa chinuie sotul!Si offff,mama lor de rusi!Cum sa nu mai vina laptic?Deodata asa?Cred,ca si fetele,ca sunt niste modificari produse de rusi..Fa dus cald..sper sa fi venit.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
Pozici
Drumul vietii
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Salut!
Uite ca am mancat bataie, cum era de asteptat de altfel!
Sunt iarasi muci, am umblat creanga pe la cumparaturi!am luat de mancare si ceva cosmetice pentru plja( peste o saptamana suntem la mare, uraa!)
Mi-am cautat si un costum de baie si mai ca m-a apucat iar depresia cand m-am vizionat in oglinda cu celulita si slaninuta din dotare!
Am citit si eu din urma si v-am scris o scriosrica, nu prea lunga, sper sa nu se supere cineva nebagat in seama!

Stela, ce frumusica e Teo! Nici n-ai zice ca te chinuie asa de mult!
Si LMA pentru sotiorul tau iubit!
Vio, ce frumos e Sean!
Clau, nu stiu daca Rebe nu manaca suficient noaptea sau daca a inceput sa se alinte! eu cand am patit asa cu Ilinca am plecat din camera!
Eu zic sa faci o incercare, mai ales ca ti-e puiul mare plecat! Cu siguranta tu te trezesti la fiecare screamat de-al ei si crezi ca vrea mancare!
Luny, unde plecati la gratare? Am vazut poze cu Mufa, e asa de " mic si delicios"!
Mimonix, bine ai revenit! LMA pentru tatal tau! Ili e intr-adevar un dracusor, ca doar seamana cu mine, nu?
Ursuleata care te tot distrezi, si Clau chiar ca sunteti din copilarie cu sotii vostri!
Si eu am iubit la 15 ani si credeam ca e the one, dar n-a fost asa!
Intr-un fel va invidiez!
Adriuta, la inceput nu-ntelegeam de ce zici ca era frig, apoi mi-am amintit ca esti in dulcea tara! Cu borduri si tot tacamul!
Chris vad ca se dezvolta tare bine, bravo lui!
Naty, ce sa zic de ajutor! Eu am o prietena a carei mama are reactii similare, asa ca se poate si mai rau!
Bubulina, gospodina, nu mai fi supi( desi sunt convinsa ca ai dreptate!)! lasa ca tocmai am mancat bataie si se termina si cu meciurile!
Ramo_cata, vazut, placut poze cu micutul crestin!
Sa aveti intalneala placuta maine, poate intr-o zi in care o sa va doriti Herastraul ( ca la Lacul Morii nu mai sper)oi veni si eu!
ma duc la si apoi la nani!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Luny,ce super poze cu Mufa..Si chiar ca pare super mare in poze!
tuchita.Bine ca plecati la mare,poate te mai relaxezi un pic.Sa aveti vreme buna!(urare de pe acum)
Si eu sunt din "copilarie" cu soatza,adica de 8,5 ani.
Of,bubu,nasol cu randunoii astia.fata sa treaca supararea.
Am vazut poze si de bb Andrei de ramo crestinat.Traiasca!
Am vazut si bb Sean de Vio splendid!
Fug si eu la si apoi la culcare ca sunt zombi din cauza maimutzei ce pare blanda tare in poze!

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
Pozici
Drumul vietii
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Tuchi, as vrea eu...randunoiul lucreaza in domeniu, deci nu se va termina ever cu nici un meci. Asta e meseria lui, ii place si il sustin. Celalalt aspect m-a deranjat extrem de tare.
Imi doresc mult si eu pauza cat de mica sau cel putin sa vad ca se preocupa si el sa-mi ofere o pauza...
Si noi suntem impreuna de pe bancile scolii, mai exact din clasa a 11-a! De vreo 11 ani cred...
De cand am aflat ca are hernie de disc il menajez cat pot, car eu toate alea, f. rar ii mai spun sa cumpere el un bidon cu apa...ce s amai zic, m-a suparat rau azi...si am inceput sa plang si el s-a imbracat si a plecat, mi-a spus "pa" de la usa si gata...

Hai ca m-am vaicarit destul...


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

buhuhu? cat a fost scorul? ca am luat bataie am inteles, dar cu cat? m-a pus al meu sa va intreb...pe mine ma doare la basca!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Aa, sa va zic ca am inceput sa-l mai pun si eu pe bebe sa doarma pe-o parte, de fapt pe spate si cu capul intr-o parte. Dar trebuie sa fie lemn de adormit ca sa stea asa. Azi-noapte se trezise la 12 sa pape si era chior de somn si l-am pus pe spate. A dormit asa 2 ore si s-a trezit. Era ora 2. Apoi l-am intors repede pe burtica si a mai bagat inca 2 ore de somn. Apoi pe la 8 dimineata iar a papat si l-am lasat langa mine in pat ca eram eu chiara de somn si adormit pe spate pana la 9 jum .

Acum astept sa se scoale si il pun pe spate, ca doarme pe burta de la 9.

Zici ca ii dau somnifer cand trebuie sa doarma si il pun pe burta. Imediat se culca. Cu suzi, normal! Dupa ce adoarme si nu se mai frichineste o scuipa.



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

0-2, Ariel
nici eu n-am vazut a doua repriza, eram cu Vlad la baie...


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Gata, ma duc la nani...va pup si va multumesc ca ma intelegeti


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:






Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput