Pacientele optimiste si gravidutze Dr.Tutunaru 64

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Buna Lali.. la fetitza, poate ai 2 in 1 in burtika si nu mai este nevoie de laparo.

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Dau de baut, cum sa nu iubita mea Mada, insa ma gandeam sa astept sa vad daca nu am motive serioase sa dau de baut.Ce-as vrea......
Lali, mai am trei examene, joi, vineri si marti, si scap.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Las' ca bem si pentru bebe , ne facem incalzirea acu' , abia astept

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

Offf, fetelor, nu mai reuseam sa intru pe forum, tot eroare imi dadea.merci Felix pt explicatii. Si cred caai dreptate si eu m-am gandit sa ne linistim un pic, poate vine barza natural.magdita bafta la examene!!!!lali mie mi-a spus sa-i dau telefon in prima zi de cm, numai ca am dat de el dupa 4-5 zile, i-am dat sms si mi-a raspuns si tot nu ne-am intalnit, ma rog, m-a rezolvat in a 9a zi cu laparo. baftaaspiranta la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

quote:
Originally posted by suflet

Buna, fetelor! Am nascut vineri, 13 iun, un baietel perfect.A avut 3160 gr., 51 cm si nota 9. Totul e posibil.Am nascut fara dureri si fara sa ma taie. Rugati-va neincetat si veti reusi!



Fetelor, avem o noua mamica fericita !!!

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Aha, din ce inteleg eu, ca sa fiu sigura ca mi-a verificat si trompitele, trebuia sa fiu manjita pe picioare si cracita... ceea ce n-am fost.
Eu am intrebat-o pe Ioana dupa-amiaza cand a venit prin salon, ce mi-a gasit; oricum stiam, ca la mine anestezia a disparut mai repede si i-am auzit vorbind. si tot atunci am intrebat-o pe Ioana de trompite si ea mi-a zis ca sunt OK, dar mi se s-a parut ca am luat-o prin surprindere cu intrebarea... hm...nu pot sa nu ma intreb daca chiar s-a uitat cineva la trompite...

Aerlilian, sun-o pe dr.Matei, cred ca e in fiecare zi la CF2 si sigur poti sa rezolvi mai repede de sambata...

In alta ordine de idei, am fost ieri la prima monitorizare, z11, endometru 6.5, folicul 18.5cm. sincer, nu stiu ce sa zic de valorile astea, daca sunt bune sau nu, ca tutu-mutu nu mi-a zis si la asta nu ma prea pricep...

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

quote:
Originally posted by magdita
quote:
Originally posted by suflet
Buna, fetelor! Am nascut vineri, 13 iun, un baietel perfect.A avut 3160 gr., 51 cm si nota 9. Totul e posibil.Am nascut fara dureri si fara sa ma taie. Rugati-va neincetat si veti reusi!
Fetelor, avem o noua mamica fericita !!!Cu siguranta se va intampla minunea !!!Doamne ajuta tuturormagditaaspiranta din aprilie 2004In asteptarea ingerasului"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.""Avem timp" - Octavian Palerwww.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze
atunci merita felicitarile noastre!!!!!multa sanatate si numai bucurii le doresc FELICITARI!!!!aspiranta la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Fireyes, pe foaia ta de externare ce scrie? Ca ar trebui sa scrie si despre trompe ! Eu nu inteleg un lucru : cum sa faci laparoscopia si sa nu ti se verifice trompele? Mi se pare un lucru imposibil ! Eu cred ca verifica la fiecare laparoscopie trompele, e unul din lucrurile esentiale ! In fine, eu cred ca ne facem griji degeaba, ca el stie ce face, ca doar nu da cu banu': ei ii verificam trompele, ei nu. Despre valori, probabil te va mai chema la eco, maine, foliculul trebuie sa mai creasca, trebuie sa fie de minim 20 ca sa contina ovocit viabil. Iar endometrul trebuie sa fie de minim 10, ca sa se produca nidarea. Tinem pumnii sa mai creasca .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Asa m-am gandit si eu, Magdita, dar eu stiu??... pe biletul de externare nu se pomeneste nimic de trompite...

Ieri imi zicea o pacienta insarcinata ca ea a stat pe capul lui Tutu, ca i-a facut laparo, i-a decorticat PCOS si dupa laparo tot nu reusea. Si Tutu i-a zis ca el a facut tot ce putea sa-i faca, iar tipa (o draguta si o haioasa) i-a zis ca nu i-a facut tot, ca a auzit ea de histero si ca nu i-a facut din aia si a gasit un pic dintr-o trompita infundata, a 'degajat" acolo si pac, acum are o burtica...

si eu ma gandesc sa il rog sa faca si asta, poate cu ocazia asta vede si chistul ala nenorocit mai bine, ca l-am verificat ieri, e tot acolo...

http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

eu nu inteleg o treaba, daca Tutu poate sa faca amandoua operatiile oadata si nu necesita alte chestii in plus de ce nu le face sau de ce nu recomanda sa se faca amandoua odata ca sa stii o treaba.

Mergi la inceput