Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

sunule, felicitari, sa fie sanatoasa Thea Patricia si sa va aduca numai bucurii. Iar tie iti doresc refacere rapida si sa vina lapticul pentru fetita

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Anka laura si pe mine ma sperie ca nu s-a trecut de 38 de saptamani pana acum. Sper sa reusesti sa termini toate treburile pana nasti , ca e clar ca mai ai de facut .



36+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Astazi am si eu zi de munca...tocmai am descoperit ca am prea multe farfurii, oale, tacamuri. Le pun in cutii si le dau, m-am saturat de atata aglomeratie si nu stiu de unde se tot aduna .
De haine am scapat, am sortat hainute si jucarii si le-am trimis unei familii cu 3 copilasi, mai am un dulap de cosmetice si 2 cutii in debara in care nu mai stiu ce am pus (de 3 ani nu le-am deschis).
Ziceam ca ajung si la dr. astazi, dar nu a mai sunat ceasul, asa ca nu a apucat sotul sa mearga la timp pt. fisa. Merg joi, abia am timp sa ma epilez.

Eu am un feeling ca ma apuca nascutul tot vinerea, nu stiu de ce. Eu si fratii mei suntem nascuti sambata, toti, sotul si frate-su lunea. Sa vedem cum o fi la noi.

Era discutie in capitolul anterior despre bani. Eu nu sunt mana sparta, nu vreau anestezie (decat daca nu voi putea suporta), la asistente nu mai am de ce sa dau bani, stiu si eu sa spal copilul si altele...daca dau ceva, o fac fiindca m-au multumit serviciile lor. Asa ca eu cred ca ies mai ieftin decat data trecuta , pana la urma nasterea e ceva natural si cu banii aia pot face ceva pt. copii .


Diana 35+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

cristina nu nu iti mai trebuie
mie mi-a zis dr ca nici hartia nu e oligatorie dar are nevoie de ea la dosar, si nu mi-a fost prea greu sa o iau ...




30s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

fetelor eu care pana acum nu m-am omorat cu mancarea in sarcina(toata lumea se mira de unde 10kg+) m-a apucat de cateva zile o foame...as manca orice!!!!!!!!!!!!
ce sa fac ca mai am o gramada pana vine fata!




30s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Fetelor, dar nu e nicio problema cu nasterea la 38 de saptamani. Intre 38-41 (chiar 42 daca placenta e ok) e nastere la termen. Oricum, travaliul se declanseaza cand bebeii sunt pregatiti pt. viata, in special pt. respirat.

Eu sunt curioasa cat va avea bebele meu, au aparut dintr-o data vergeturi rosii pe burta ( nu aveam decat albe, de la Iulia). La kg stau bine, am doar 4 in plus...asa ca are un puseu de crestere. Plus ca il simt din stomac pana in vagin .

Nastere usoara mamicilor de azi!


Diana 35+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

diana doar 4 kg in plus???????????????




30s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Dma, si la mine acu vreo 2 saptamani a debutat o foame exagerata, dar spre surprinderea mea nu m-am ingrasat deloc de atunci, adica ma laud in continuare cu 9 kg in plus...
Diana, eu din cauza asistentelor am fugit la privat, adica acolo vreau sa nasc...NU zic ca sunt oameni si oameni, dar decat sa dau peste niste exemplare tipice , prefer sa stau linistita

Cristina 31+ ,cu Mihai Daniel

AMR 62 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Cristina eu stiam ca nu-ti poate da prernatalul inainte de data la care vrei sa intri (cel putin la mine asa a fost) adica daca vrei sa intri pe 14 iulie ori te duci in ziua respectiva ori dupa data de 14 iulie.

Anka eu luni am intrat in saptamana 38.

eu cred ca nu mi-a coborat burta deloc ....

Diana esti norocoasa cu doar 4 kg.

GABRIELA cu ANDREEA???
AMR 13 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

aoleu, mama, ce greutati aveti!!!!
eu cred ca de la elevit am pus deja 13 kile pe mine. si voi va laudati cu 9, 10....faceti foamea???
eu zic ca mananc exact ca si inainte...dar pe cantar...e altceva...

bebe Andrei
Ruxandra 29+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput