Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Am fost si eu sa fac un dus, ca mor de cald.
Normal ca si voi am bagat o masina la spalat, daca s-a declarat zi de spalat.
Ana ce putin mai ai si o sa o vezi pe Maria.Si pe mine ma omoara chestia cu epilatul asta.
Camy ma bucur ca de maine vei sta acasa.
Diarux si eu am tot visat dar nu mai stiu exact ce.
Sa mai facem galerie pentru fetele care nasc azi


Lori inteleg ca mergi la medic multa bafta si asteptam vesti.


36+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

..la mine azi e zi de plimbareala, nu de placere, ci de nevoie...
Fetele, daca vreau sa intru in prenatal de pe 14 iulie, cand trebuie sa ma duc la med de fam , la sfarsitul lunii iunie sau la inceput lunii iulie, ca eu habar nu am!!!

Cristina 31+ ,cu Mihai Daniel

AMR 62 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Clar azi e zi de spalat!
La mine, maxima bucurie, aseara am constatat ca robinetul de la teava cu masina de spalat s-a rupt in pozitia inchis . Ma rog, l-a rezolvat Ovidiu, dar ma apucase depresia... mai ales ca masina de spalat e incastrata acuma in mobila, ma vedeam inundata, cu ligheane si cu carpe bagate pe dedesubt...

Sa avem un capitol plin de vesti bune si cu nasteri usoare si cu bebei grasunei!

Azi mi-am propus sa imi notez si eu numerele voastre de telefon (cu telefonul nu am rezolvat nimic... inca este sucombat... il tin in priza... poate reusesc sa ma duc pana la Obor sa cumpar naibii bateria aia... problema e ca nu gasesc peste tot, ca e un model foarte rar... si tot asa...)

Poate tot azi incropesc lista pentru spital, cea definitiva, si poate ma apuc de bagaj, ca m-ati cam speriat. Deocamdata nu a trecut nimeni de 38 de saptamani, ceea ce noi implinim... poimaine!!!

Desi, socoteala mea e sa imi consum concediul de odihna pana pe 24 iunie, sa imi iau cele 5 zile de nastere... si sa nasc dupa 2 iulie, cam asa suna socoteala mea...

CAPRI - ce bine ca vei fi si tu in concediu! E grozav acasa! Acum cu cine sta Matei?

ROX babyR7 - ai gasit mesajul meu offline pe messenger? Mai dau azi un telefon pentru un update, sa vedem info actualizate.

TECKY - nasa-mea mi-a zis ca e plin spitalul de truse de anestezie, dar eu, berbec, am crezut ca asta e o anestezie de gravidoase, nu ma gandeam ca ea, la ortopedie, are dulapul plin Ea, alta berbeaca, nu mi-a zis nimic... cica nu am intrebat! Nu e nimic, am zis sa fiu asigurata... daca e vreo criza fix cand nasc eu?
Bun lucru ca ai pus deja banii. Eu nici nu mai am bani va trebui sa cer un avans din salariu Barbatu-miu e disperat, cica m-am pus pe cheltuit ultimul leu... cu schimbarile mele de mobilier si altele... Si inca il mai asteapta surprize... in weekend mergem dupa mochete noi

Va pup, ca dau fuga pana la banca. Nu de alta, dar sa mai scot niste bani de pe card


Anca mami de Eliza si 37+ cu Ligia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Baby_R(Roxana) aici scrie ca la primapare bebe coboara in pelvis mai devreme decit la multipare...In general prin ultimele 3-4 saptamini...(la mine insa n-a coborit niciodata decit in ziua nasterii.Stiu fiindca ma dusesem la control cu o zi inainte de nastere si moasa totusi zicea ca nu e inca "angajat" de sosire).


Mariana 37+
mami de Monica, Matei, Markus si Magda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

neata fetele!

toata noaptea m+am gandit la sun si la pepenasi!asa ca i-am trimis un sms
abia astept sa ne tinem toate pepenasii in brate!

cristina eu imi iau prenatal de sapt asta, cred ca trebuie sa mergi exact atunci cand il vrei. mie mi-a cerut si o hartie de la ginecolog ca pot intra in concediu

bafta fetelor!
asteptam pepenasii!!!!!!!!!!!!!

tecky bafta la dr!

intrebare: am primit pe tel un voice message, si nu stiu cum sa-l ascult o fi de la sun???????????




30s+! a inceput numaratoarea inversa
surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol.
Gata am spalat patutzul e la soare la uscat, am spalat si bin-ul de gunoi si ala de recycle si am intins si asternuturile pt bebe. A mai ramas sa scutur bine saltelutzele si sa le scot la aerisit.
Acuma iau o mica pauza si apoi tre sa mai gasesc ceva de facut sa nu ma plictisesc.
Baby la mine sarcina trecuta a coborat mai repede dar a stat mai mult asa acuma abia duminica noaptea am simtit efectiv ca a coborat bine de tot in jos si pot respira mai usor si etc. Data trecuta cand am fost la moasa era coborata dar numai putin, astept maine sa vad cat a mai coborat ca de vazut se vede si se simte ca -s adus mult mai jos.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 8 Zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Dma, multumesc; deci imi trebuie si o adeverinta de la ginecolog. Mai am nevoie si de alte acte???

Cristina 31+ ,cu Mihai Daniel

AMR 62 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Bine ai venit pe lume, Thea Patricia!
Refacere usoara, Laura, mult laptic si
un bebe sanatos care sa va aduca soarele in fiecare zi din viata !




Diana 35+ si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catilin2008 spune:

buna dimineata, ce surpriza ne-a facut sun!!!!

bun venit printesa, sa aduci numai fericire parintilor tai!
pentru cele care urmeaza azi....o galerie de agitate





eu azi sunt mai agitata, nu am mai fost la control de o luna..si azi il vad iar pe bebicu meu..abia astept..dar trebuie sa ma duc dupa 5 dupamiaza..sa se mai linisteasca lucrurile la spital..e mereu asa aglomerat...

30 + cu
Bebicu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Mariana, Mada pentru raspunsuri...........
deci mi-ati dat o speranta..........deci se poate sa coboare si mai repede...........
pana atunci asteptam, asteptam.................
fug sa pap ceva.....ca parca ar fi deja ora 14..... asa imi e de foame............
de la fete aveti vreun mesaj?
a resit sa mai vina pe lume un nou pepenas?

Roxana32+ de Bianca Maria
AMR 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput