Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (158)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Multa sanatate copiilor bolnaviori si pupici dulci pt mamicile care sufera alaturi de papanasi.

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/563237596XKGDWp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Timpul trece iute, zboara,
Parca ieri eram www.flickr.com/photos/15923681@N07/1799115863/" target="_blank">asa,
Vedeam lumea prima oara…
Astazi www.flickr.com/photos/15923681@N07/2495716800/" target="_blank">lumea e a mea !



Daruri multe, minunate
Am primit de ziua mea;
Cel mai tare dintre toate
E primul dinte-n gura mea !



Sa le uram La mai multe lunitze ! sarbatoritilor de azi, incepem seria cu 10 luni
frumosului Mario de Betty
dulcetzelei Iarina de mrl_dumitriu
strengaritza Oana de Amar
papanashul Andrei de Terrapin
proaspata iepurita Alessia de kriss79
frumoasa Alexandra de balaceanu_l
papanashul Luca de ligeea

Sa cresteti mari, sanatosi si voiosi !






Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

HOTELELE la care ne-am orientat,daca a-ti fost careva la aceste hotele doresc informatii..daca sunt ok pt mers cu pitici.
IC HOTEL-Santai
Papilon belvil
si mai era un club care ne-a placut Megasaray Holiday Village

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/563237596XKGDWp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela76 spune:

buna seara si de la noi,
dupa foarte mult timp intram si noi la raport,imi pare rau sa citesc despre bebei bolnaviori, multi pupici si de la noi ...
Alexandra , la 8 luni si jumate are 4 dintisori si se pregateste cu surle si trambite si cel de-al 5-lea, merge de-a busilea si este asa de fericita ca poate ajunge oriunde in casa, locul preferat fiind un ghiveci mare cu flori, de unde imprastie pamant in toata sufrageria,apoi este tentata de laptop, m-am trezit ca avea niste butoane in mana, si batea din palma fericita ca a putut sa le scoate, numai ea stie cum.
A facut cunostinta cu plaja si cu marea, a reactionat foarte bine, a gustat un pic si nisipul, marea era pentru ea o cadita mai mare cu multa apa cum ii place.
La capitolul mancat stam mai bine, a inceput sa manance piureu de fructe sau de legume,iar carnita si iartul sunt preferatele ei.

Cam atat despre noi, sper sa intru mai des sa scriu, ca de citit, reusesc sa o fac doar noapteape la ora asta.

Va pupam !!!!


www.flickr.com/photos/litu_daniela_gabriela/?saved=1" target="_blank"> AM IMPLINIT 7 LUNI
Asa creste Ala
DANA , mama de printesa Alexandra (1 octombrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by gabitz78

buna.
nana - habar n-aveam ca exista nan3!eu voi folosi nan2 pana la 1 an si apoi nan junior o perioada...
adi - la multi ani, sanatate, fericire si noroc maxim!
yaia - felicitari!
multa sanatate puiutilor bolnaviori.
pana la urma ramane pe joi la 16 in herastrau??????????
pupici dulci tuturor.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/



Gabi, multumesc pt urari .
Felicitari pt statul in fundulet - deci spanacul e la putere???

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by kriss79

salut
La Multi Ani Adimercedes!! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!
La Multi Ani Pico!! Multa sanatate!!
La Multe Lunite sarbatoritilor de astazi: Mario si Iarina -10 lunisoare, Oana si Andrei -9 lunisoare,Luca si Alexandra - 8 lunisoare!!
Azi implinim si noi 8 luni! Ne ridicam in picioruse in patut si ne-a iesit 2/3 din primul dintisor! in rest suntem bine, avem cam 7,300 gr si 68 -69 cm.
Mult sanatate puiutilor bolnaviori!



Kris, multumesc . Felicitari pt cele 8 lunite, primul dintisor si pt alpinism. Pup dulcetica

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, multumesc tuturor pt urari. Scuze ca raspund haotic, dar incerc sa iau paginile de la browser intr-o ordine oarecare, dar se pare ca fac o varza totala.

Deci, ieri am halit o tabla de ciocolata! Eu cu mine insami... Insa parca viata a fost mai roz dupa. M-a muncit copilul ieri. Si s-a culcat extrem de tarziu, cred ca pe la 10. SI s-a trezit la 1:35 si pas sa mai adoarma. Undeva pe la 3, dupa 2 schimburi de scutec, 3 tzatzaleli si un supozitor de panadol a adormit, dar se tot plangea saracuta in somn - cred ca o deranjeaza gingiile, ca era moarta de somn, dar se tot agita. Intr-un tarziu a adormit si m-am culcat si eu. Am dormit 4h, deci sunt cat se poate de fresh - la a doua cafea cu lapte!

A inceput sa se prinda de orice sa se ridice: patut, masuta, rafturi, canapea, pat, mai nou si peretele! A inceput sa faca pasi prin patut, se tine parca mai bine. E uimitor cat de mult a evoluat in 3 zile. Parca totul s-a intamplat peste noapte!

Si ca veni vorba de asta, am vazut ca Melaniatud era stresata ca Tudor nu se ridica si ca vrea sa ii ia premergator. Aveam si eu stres din asta, dar mi-a trecut. Melania, copilul se ridica atunci cand e pregatit, cand o sa il tina piciorusele si echilibrul cat de cat. Nu a ai tu ce stimula cu premergatorul - in premergator muschii piciorului, in partea superioara, se dezvolta mai lent decat cei de la gamba etc. Unde mai pui ca o sa se astepte atunci cand merge sa aiba aceeasi reactie ca si din premergator si ii va da peste cap echilibrul. Copilul unor cunoiscuti cade in nas la primul pas pt ca vrea sa mearga ca in premergator. Si nu merge tinut de subrat (e mai mare decat Lisa cu 2 luni, in premergator merge, dar de fapt se arunca, nu paseste), or de la ridicat la pasit distanta ar trebui sa fie destul de mica... Tu faci cum stii, imi dau seama ca ai mare presiune si din partea rudelor si ca e infinit mai usor sa iei premergator, sa iti proptesti copilul in el si tu sa poti merge linistita la buda, sa mananci calma pranzul si eventual sa stai sa citesti o revista fara grija ca va da cu capul de raftul de pe care vrea sa traga carti etc.

Cea mai mare stimulare pe care i-a poti face lui Tudor e sa ii pui jucarii pe diverse rafturi de mobila si sa il pui in fundulet sa se joace. In cateva zile va fi probabil interesat de lucrusoarele noi si va incerca sa le ia. O alta metoda f buna e sa il tii tu de subbrat - nu de maini, ca inca nu au forta sa isi sustina greutatea si risti o dislocatie - si sa incerci sa il duci sa paseasca dupa baloane. La noi a functionat de minune. Lisa umbla in 4 labe dupa ele, de unde acum cateva zile nu prea avea la ce sa foloseasca deplasarea in 4 labe, ca toate ii erau la indemana. Si cu asta eu imi inchei pledoaria!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by luy

Buna ziua si de la noi !

In primul rand,
La multi ani, Adimercedes !
Fie ca urmatorii 30 de ani sa fie toti la fel de frumosi si plini de fericire ca 2007 !
Primeste din partea noastra www.flickr.com/photos/septoct2007/2584429670/" target="_blank">multa dragoste, multe si un apasat !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts



Luy, multumesc mult pt urari si pt poza-felicitare. E super!!! Am vazut o vrabiuta guresa, tare haioasa e ochioasa ta!!! Sa stii ca si Lisa e moarta dupa reviste - a avut o perioada in care a mancat numai daca rasfoia in timpul mesei o revista de moda! Si de unde refuza sa deschida gura la masa, cand avea revista in fata, radea tot bolul...

Multumesc si pt strigarea de pus in listuta cu zile de nastere

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by adimercedes

Ioana, Ioana, aici Lisa pe receptie!!!
Dar tu cum bei apa? Canita Avent are cioc de silicon - brrr. Beau si nu prea, ca imi e sete, nu am ce face, dar tu cum te descurci. Mama a incercat si cu lingurita, dar ma plictisesc sa beau apa asa...



Lisa, hai sa-ti zic repede - ca mami are multa treaba si nu pot sta la calculator prea mult....
La inceput am baut cu biberonul. Cu suzeta de latex, normal. Apoi am vrut sa beau din pahar, insa ma cam udam pe haine (as fi zis hainute, dar mamei nu-i plac diminutivele.... Apoi, o prietena din Germania ne-a zis de canuta Nuk cu cioc de latex... si ne-a si cumparat/trimis... E asa de buna apaaaaaaa!.
Gata, fug! Pe curand! Ioana

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



Ioana, multumesc pt ponturi! Mama a reusit sa ma convinga pana la urma sa beau apa din canuta (vezi ca ai convins-o pe mama ta sa foloseasca diminutive ) Avent, dar i-a scos supapa. Acum pun pe mine cam atat cat si beau, dar imi place apa asa. Azi am ros o cana de portelan - oare cand voi primi dezlegare la baut din asa ceva????

Trebuie sa plec sa ii spun lui mami ca m-am trezit.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by afibebe

buna dimineata,

in sfarsit saptamana viitoare ne apucam de constructie.
o gramada de acte si de umblari si sarsanale nu mai zic.

eu acum imi beau ceaiul de paducel.
se pare ca tensiunea e inca mare.
ma doare capul ft tare si sunt ft ametita.




Afibebe, sper ca te simti mai bine. F bunne pt tensiune mare sunt si capsulele sau tabletele de usturoi. Iar minim 1 luina maximul de cat e recomandat pe cutie.

Multa sanatate .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput