Livada in sarbatoare:cirese de mai-iunie 2006 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Saluti, Livada!

Oana, inca o data, sa-ti traiasca puiuta Ana Maria!
Si felicitari pentru nasterea normala (si eu m-am bucurat nespus de ea!)

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Lyly, bine ca s-a rezolvat problema cu dintisorul lui Alec! Ati scapat de o grija.

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Am uitat sa felicit sarbatoritii....

So...




LA MULTI ANI!

ELENA SANZIANA - Nicolungu
ALEX - Miti2004
PAUL VICTOR - OanaRusu



Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Vai, Lyly, deci l-a chinuit degeaba primul doctor ??? Bine ca l-ai schimbat, Doamne ajuta...
Ma bucur pentru Alecu

Oana, bravo mai, deci naturala dupa cezariana??? Wow, in Ro asta e chiar ceva de apalaudat(pentru medici)... Sa fiti sanatosi si la lapte- nesatiosi





Mamica de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Vai mie, a fost si ziua lui Alex al Magdei... La multi ani, Alex!!!

Da, adriana, degeaba la chinuit...aproape saptamanal mergeam... de 2 ori ne-a lasat cu okii in soare, pur si simplu nu a venit la policlinica. Si cotizam de fiecare data, chiar daca numa' se uita la el...tot speram sa-i faca ceva si nu se intampla nimic in urma cu o saptamana cand am fost, Alec avea deja infectie acolo, gingia sangera, era rosie si umflata...de aceea nu-mi vine sa cred ca s-a sfarsit chinul! nici gingia nu-i mai sangereaza. Iar dintele, greu iti dai seama ca e reconstruit acum.

Noi am fost iar la o petrecere de 2 ani. Si duminica trecuta am fost... azi am servit tort "masinuta"

Unde mergeti in concediu? Noi tot in Antalia sburam sa se balaceasca Alec dimineata si seara scaldat in...ultraviolete
Maine mergem la imasul nostru. O sa va aratam poze de acolo.

Ia' spune, Oana, cum te descurci cu 2 mititei? si


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Cami,multumim mult de urari!Am fata mare,ma uit la ea si nu stiu cand a crescut!

La multi ani cu intarziere cireselor


NICOLE EVELYN (DIANA79)
MARIA ANA (GICUTZA)
ANDRADA-CRISTINA (STELUTA)
HORIA ALEXANDRU (ZAX)
DAVID (DARYANA)
ALEXANDER RYAN (MONICUTZA_BB)
ALEX (MITI2004)

Sa cresteti mari si sanatosi!

La multi ani PAUL VICTOR !Cum e cu surioara?Mi se pare mie sau seamana f bine Ana Maria cu Victor??E dulce dulce dulce,sa va traiasca!Felicitari Oana pt nasterea naturala!Superrrrrrr!

Lyly,bine ca s-a rezolvat cu dintisorul,mult v-ati mai chinuit.Pana la urma luati imasul??Si tortul cand il vedem si noi??

De 3 nopti Erik are scutecul uscat,ziua face la olita pipi pt ca-l pun regulat,nu vrea sa se ceara deloc,iar cu treaba cea mare.......doar in chilotel,pampers,dar creste el si scapam.
Noi suntem pe aerosoli cu flixotide pt ca nu scapam de o tuse,in rest cu vorbitul avanseaza incet dar sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Multumim, fetelor

Deocamdata sunt pe "pilot automat" cand ma cere Ana, sunt prezenta, din fericire a sosit si mama, iar sotul meu e in concediu, asa ca pana acum e super-ok

Sper sa pun ceva poze de la ziua lui Paul - l-am serbat f restrans, in fam, din motive usor de inteles da' a fost super

Lacri, super ca ati scapat cu dintele pe Alec!

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

oana-ma bucur ca totul a decurs asa de bine.Eu nu am avut curaj sa nasc natural dupa cezariana.

Lyly-ce bine ca a-ti scapat de probleme.


daca vreti sa ne vedeti, poftiti aici:

http://good-times.webshots.com/album/563576903epTuUi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salutare livada!!Hop si eu trec prin zona intre doua drumuri( azi sunt pusa pe umblat. am fost la o tura de cumparaturi si de cum se trezesc fetele plecam iar.. )
asa, asa imi place ne mai revenim!!


La multi anisori CORNELIA si DORU LUCIAN!!!!


Oana ce papusica dulce ai.. sa va traiasca..!! Mor de dragul ei.. si tu mami ai o fata asa fericita.. pentru Paul si asteptam pozici.

Lacra asa ma bucur de mult ca ati rezolvat problema cu dintocul!! Asteptam pozele cu imasul..
Off ce oameni fara suflet- primul medic.. oare nu ii era mila sa il chinuie asa pe micut?
Noi sarim iar concediul in vara asta.. din motive de...prea multi musafiri care se anunta, plus ca trebuie organizat botezul si in august soatza din dotare incepe iar sa predea si gata vacanta noastra. Lasa ca vine si randul nostru!!!
Distractie placuta in Antalia!!! balaceala placuta!!!

Lya ai dreptate trece timpul mult prea repede.Multa sanatate si sa scapati repejor de tuse.

Neda sunt scumpi de nu se poate atat Mihaita cat si Nicole!! Ce mari s-au facut!!! Esti o mamica tare mandra cred!!

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neda spune:

Cami- Multumesc!sunt la fel de mindra precum esti si tu cu cele doua printese.Nu-i asa?
Ma uitam cu nostalgie la niste poze mai vechi.Ce trece timpul.Ultimii doi ani au fost pt mine atit de intensi.Am crescut ca om si ca femeie in primul rind.Sunt iubita si iubesc cum nu am mai facut-0 niciodata.Am invatat ca un mic zimbet , o privire aduce atit de mare fericire.Am dat timpul inapoi si am invata sa fiu din nou copil ( sa sar,sa cint,sa desenez, sa ma dau pe hinta sau pe topogan,sa ma bucur gind culeg o "folicica" si multe altele pe care si voi le stiti.Iar vacantele...nu mai sunt gindite ca un mod de a ma relaxa.Caut sa vad ce locuri de distractie pt copii gasesc...
Dar toate astea voi le stit.
Ce trece timpul! Si din pacate noi imbatrinim.....
neda

Mergi la inceput