Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Buna ziua zuze dragi!

Noi am avut o noapte linistita, slava Domnului! Ana s-a trezit o singura data sa pape si in rest a facut nani linistita. In schimb m-a surprins sa vad ca dimineata nu a baut decat putin lapte de la tsitsi (care tsitsi deja fac mai putin laptic...ma simt asa de vinovata...am laptic si renunt eu la a o mai alapta cat ar vrea ea...:(( ).

Ramona, multa sanatate mamicii tale! Nu stiu prea multe despre aceasta hepatita insa am gasit acest site: http://www.hepatita-c.net/
Nu cred ca fie nici un pericol pentru bebe. Insa mergi cu el la ,edic pentru febra si raguseala. Cat sunt micuti trebuie sa fim foarte vigilente pentru ca afectiunile avanseaza rapid la ei.

Cretule, rusine pe la botic! Intri asa de rar si ne scrii asa putin... Dar te iertam...daca promiti o salata buna facuta numai din legume din gradina ta.
Felicitari pentru primul dintsoc! Din cate stiu eu caninii trebuie sa iasa ultimii. Primii care ies sunt incisivii. Dar oricum puii nostri sunt atat de diferiti incat nu poate exista o regula general valabila.

Ginnette, asteptam cu mare interes reteta pt branzica de casa fara calciu sau lamaie. Ar fi minunat sa o putem face numai cu laptic.

Veronika, frumoase fotomodele...mai mai mai!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Neata fetelor, va scriu pe fuga un pic ca micu s-a trezit tcmai cand am terminat de papat si isi cere papa si el.
Vreau sa va zic ca sunt super DISPERATA, mama mea are HEPATITA VIRALA C,
habar nu am cu ce se mananca, cum se transmite etc. Eu ma gandesc si la mama mea da acum parca sunt nebuna si ma intreb toata ziua cum se transmite boala asta, mi-e teama pt bebe meu. Va rog care stiti cate ceva sa ma lamauriti, m-am uitat pe net da nu am gasit cine stie ce.
In plus bebe a facut temp aseara 38, i-am dat eferalgan si nu mai are, in schimb e ragusit.Oare a racit? El nu a mai racit pana acum si habar nu am, mucisori nu are si nu tuseste.

Revin mai tarziu dupa ce adoarme iar si recuperez . Ms mult.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI


Offffffff Ramona imi pare nespus de rau si mama sufera de acceasi boala deja a inceput tratam cu interferon(un fel de citostatice)in privinta bebelusului stai linistita nu se transmite decat prin sange sau contact sexual.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Incredibil!!! Cate specimeneeee!!! Un vecin de la etajul 7 sparge nu stiu ce naiba pe balcon. Dar sparge de vreo 10 minute si nu mai termina. Geamuri, mobila...se aude ca naiba. Si acum s-a apucat sa taie cu flexul. Asta-si demoleaza casa!!!
Acelasi individ a blocat sambata liftul (pentru persoane) cu care a carat mobila. S-a ars siguranta din cauza greutatii prea mari si a ramas liftul intre etaje cu ditamai dulapul in el.
Mi-e asa scarba!!!! Din punctul asta de vedere abia astept sa plec la tara. Macar acolo nu ai desuportat decat cel mult barfa babelor care nu mai au alta ocupatie...
Stai ca iar sparge!!! Se aude de parca demoleaza blocul!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ramo, sanatate mamei; si, poate febra lu' Ravanel este doar un "semnal" de la dintzi.
Din pacate nu stiu nimik de hepatita virala.

Alina, sper doar sa nu fi citit "intr-o dunga" (ref la branzica).
Uite-o sa nu mai fi trista pt ca Ana nu mai papa laptic de la tine.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Si noi cam rarut pe aici.
Multa sanatate bebelusilor bonlaviori!!!
La multe lunite sarbatoritilor de ieri si azi!

Alina imi pare rau ca treb sa te intorci la munca,eu am norocul sa lucrez acasa,pot spune ca nu am fost in concediu decat 3zile cat am stat in maternitate.
Stancutza si eu la fel gandesc despre Sofiuca,mai ales ca-i poarta numele bunicii mele care a fost o femeie buna si ffffff inteleapta,am zis ca Dumnezeu sa-i dea sanatate,noroc in viata si intelepciune macar pe jumatatea bunicii.
Am vazut poze cu bebici si mamici dar nu enumar ca sa nu uit pe cineva.
Vad ca din ce in ce mai multe mamici se plang de maraiala bebelusilor,fetita mea dintr-un copil cuminte s-a transformat intr-un mic tiran de ceva vreme vrea numai in brate cred ca e "sora" cu Eva de Elenutza,cand plec de acasa trebuie sa am obligatoriu si marsupiul la mine,toata lumea se uita ca la circ eu impingand carutul gol iar Mitzulina in marsupiu.
Noi ieri am fost la Slanic Prahova in salina am coborat cam la 300m sub pamant,inainte sa coboram bubu avea ceva mucisori cand am iesit se vedea clar ca respira mai bine,daca aveti ocazia sa mergeti acolo sigur veti face bine bebelusilor,avem si cateva poze pe care le voi pune mai tarziu.
Ginette a mers faza cu lamaia?


Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Madalina, s-a mai dus din roseata, insa a ramas un "guguloi" cat o boaba de fasole; nici nu stiu: sa-i mai pun lamie? sau sa incerc cu lioton?

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Aaaa, pai asta e doar un motiv pentru care n-am intrat. Dar sa stii ca nu am gradina de legume. Ma rog, mi-am pus ridichi, salata verde si leustean, dar salata a murit, ridichile le-am mancat, iar leustean mi-am cumparat din Carrefour.

Dar am foarte multe flori... tot am zis ca pun poze. Acum, cand le transfer pe webshots, sper sa reusesc. Si multa treaba. Ieri, de exemplu, am gatit un fel de mancare foarte sofisticat. File de somon a la Martin. Un fel pregatit la Marea Nordului, cel mai des langa Oslo. Si numai asta mi-a luat vreo 3 ore!! Plus ciorba de vacuta.

Apoi am tot fost plecata, ca ne sta bine cu drumul... :) In vizita la viitoarea mea finuta, graviduta in 32 saptamani cu Silviuta, la Matei, baietelul care a fost conceput in aceeasi cu Mariuca, conform UM-ului etc.

Si cea mai mare perioada am petrecut-o cu Mariuca. A fost super maraita si a avut dureri de la dintisor. Cu trezit noaptea, eu culcat la 1, trezit la 4, dormit la ea in camera si trezit la fiecare miscare, urlat in somn dupa suzeta - ca acum a acceptat-o, cu durerile astea groaznice.

Maine iar plec, ma duc sa imi depun actele pentru aia 6 milioane... Ca nici pana azi nu am reusit. Apoi miercuri poate reusim sa ajungem la pasapoarte. Acum caut scaune de masina, am gasit unul misto, de la Inglesina.

Dar imi place la nebunie toata aceasta perioada!! Eu mi-am reluat ritmul de anul trecut, alert si rapid, iar Mariuca se pare ca e pe aceeasi lungime de unda cu mine.

A, si am inceput morcov cu mar, ieri a deschis gura la fiecare lingurita. A mancat 40 ml. E super ok.

Gasca ce a mai facut, in mare?

quote:
Originally posted by alina023
Cretule, rusine pe la botic! Intri asa de rar si ne scrii asa putin... Dar te iertam...daca promiti o salata buna facuta numai din legume din gradina ta.
Felicitari pentru primul dintsoc! Din cate stiu eu caninii trebuie sa iasa ultimii. Primii care ies sunt incisivii. Dar oricum puii nostri sunt atat de diferiti incat nu poate exista o regula general valabila.



Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamarza spune:

quote:
Originally posted by Nour

ELENUTA nu stiu daca e deranjata dar dr mi-a zis ca e din cauza faptului ca nu mancasem nimik 2 zile (dar chiar nimik, un pachet de biscuiti si o ciorbica in cele 2 zile) si cica bebika nu avea ce sa faca la caca asa ca mi-a zis sa mananc bine si sa vedem. Azi a fost mai bine, nu chiar asa de lichid... deci om fi pe calea buna cred...

zuzici sa nu radeti de mine dar am si eu o intrebare: care e branza calcica? cu rusine tre sa recunosc ca nu tiu despre care e vorba...

Nur de gagalice mica Lulua (28.01.2008)

Scumpa noastra mica


nour de ce nu pot vedea pozici cu voi?

paula mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamarza spune:

quote:
Originally posted by creata2008

Hei, hei! Buna dimineata, fetelor!

WE'RE BACK!

Nu am citit nimic din urma, evident... Suntem bine sanatoase, Mariuca are deja primul dintisor. De o saptamana i-a aparut. Molar, sus, stanga. Acum il asteptam pe al doilea, molar, jos, dreapta. Pai da, ca seamana cu mama ei, anormala. Tuturor le ies caninii, Mariucai mele ii ies molarii.

In rest... m-am hotarat sa stau acasa pana cand face Mariuca 1 an jumatate, sa o dau direct la gradinita. Ringo se inchide la sfarsitul lunii si sunt foarte suparata, ca am contul la ei de vreo 5-6 ani. Acum sunt in procesul de mutare catre webshots, unde aveam si acolo cont, de vreo 8 ani... Asa ca pot pune vreo 5 mii de poze, hehe!

Sper ca toti clopoteii sunt bine, sanatosi, iar voi frumoase ca intotdeauna!

Va strangem in brate si va pupam!

Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona


creat-o m-am prins si eu cine esti silviuto
cum mai sunt dintisorii mariucai?
doar dupa ce am vazut pozele mi-am dat seama

paula mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by creata2008

Aaaa, pai asta e doar un motiv pentru care n-am intrat. Dar sa stii ca nu am gradina de legume. Ma rog, mi-am pus ridichi, salata verde si leustean, dar salata a murit, ridichile le-am mancat, iar leustean mi-am cumparat din Carrefour.

Dar am foarte multe flori... tot am zis ca pun poze. Acum, cand le transfer pe webshots, sper sa reusesc. Si multa treaba. Ieri, de exemplu, am gatit un fel de mancare foarte sofisticat. File de somon a la Martin. Un fel pregatit la Marea Nordului, cel mai des langa Oslo. Si numai asta mi-a luat vreo 3 ore!! Plus ciorba de vacuta.

Apoi am tot fost plecata, ca ne sta bine cu drumul... :) In vizita la viitoarea mea finuta, graviduta in 32 saptamani cu Silviuta, la Matei, baietelul care a fost conceput in aceeasi cu Mariuca, conform UM-ului etc.

Si cea mai mare perioada am petrecut-o cu Mariuca. A fost super maraita si a avut dureri de la dintisor. Cu trezit noaptea, eu culcat la 1, trezit la 4, dormit la ea in camera si trezit la fiecare miscare, urlat in somn dupa suzeta - ca acum a acceptat-o, cu durerile astea groaznice.

Maine iar plec, ma duc sa imi depun actele pentru aia 6 milioane... Ca nici pana azi nu am reusit. Apoi miercuri poate reusim sa ajungem la pasapoarte. Acum caut scaune de masina, am gasit unul misto, de la Inglesina.

Dar imi place la nebunie toata aceasta perioada!! Eu mi-am reluat ritmul de anul trecut, alert si rapid, iar Mariuca se pare ca e pe aceeasi lungime de unda cu mine.

A, si am inceput morcov cu mar, ieri a deschis gura la fiecare lingurita. A mancat 40 ml. E super ok.

Gasca ce a mai facut, in mare?

quote:
Originally posted by alina023
Cretule, rusine pe la botic! Intri asa de rar si ne scrii asa putin... Dar te iertam...daca promiti o salata buna facuta numai din legume din gradina ta.
Felicitari pentru primul dintsoc! Din cate stiu eu caninii trebuie sa iasa ultimii. Primii care ies sunt incisivii. Dar oricum puii nostri sunt atat de diferiti incat nu poate exista o regula general valabila.



Creata 1 cu Creata 2
www.ringo.com/photos/album/photos.html?albumId=42971450" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
Cum creste Mariuca
Maria Ilona



Bravo fetele!!! Foarte frumos program aveti voi (mai putin cu maraiala de bebelina, dar cu asta ne delectam mai toate zuzele in ultimul timp).

Gasca...unele zuze (inclusiv subsemnata) reincep sau au reinceput serviciul, clopotei cu raceli, dintsoci multi...cam de-astea....

pup ca ma striga Ana....



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput