Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Biabaus,
felicitari pentru micuta Ana,sa va traiasca sa creasca mare sanatoasama bucur ca ai mai scris
cu laptele si eu zic la fel ca si fetele...,nu mai mult de 24 de ore prima tura bagata la frigi...,personal nu m-as mai agita cu ala...eu as face asa:l-as baga din prima la congelator (parca-i valabil 6 luni...) si as alapta...,daca peste 6 luni nu mai ai laptic(doamne fereste!),ii dai din cel pus bine la congelator...,daca ai laptic din belsug(da doamne!),uzi florile cu ala din frigider cum am facut eu...
Adeju,
dupa ce am vb la tel...mi-am dat seama ca noi avem sanse mari sa nu ne mai vedem deloc...stiu ca deaia nu mai poti tu...,da' ziceam si eu...
Ruxandra,
ce se intampla...,va pregatiti de fetita?stie cumnata ceva...frumos ca va intelegeti asa de bine...mi-ar placea si mie,da' n-am cu cine...,vrei sa fii cumnata mea?ai si curte ai si gratar...ai si copii...si mai esti si f de treaba...




Mamica stralucitoare
20+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Roxanica, cum sunteti???

Da voi Lacramioara?

Vai Teutz, prin cate-a trecut mititica.. si in numai cateva zile. Off, off. Degetelul de la picior ce-a patit? O unghie cumva? Pare asa rau de nastrusnica Alexia.. Bafta multa la ginecologie.. sa nu doara si sa treaca repede.

Asiza, ce frumosi sunteti. Si bine ati re-venit. Ah, si eu am observat mai dimult ce seamana Denis si d.

Leyla,

Danutz, cum fu filmul? Merita?? Ca si eu.. dupa astea multe saptamani aproape numai cu copiii simt ca tre sa ies.. si as baga un film. Tot asa.. numa cu fetele si-l lasam pe consortu' dadaca. Verificat si ai dreptate.. si cu zulufii si cu aerul de golanel.

A_deju felicitari si sa vi se indeplineasca toate visele! Si ma bucur mult pt voi. Da nu si pt mine..

Uau Biabaus, ce veste frumoasa. Sa-ti traiasca Ana si sa fiti fericiti cu totii. Te-au sfatuit bine fetele cu.. bb ii cea mai buna pompa. Iar cu laptele peste cel mai vechi.. eu zic ca merge, dar nu mai mult de 24 ore. Si sa raceasca bine frigiderul (un maxim 6 grC, poti pune un termometru sa verifice)


Adina, ce bunica tanara are Ale.

Dia, ce faceti? Va "prajiti"? Va balaciti?

Raluca, v-ati intors? I-a placut Adinutei?

Dandusa, cum is analizele? Noi, la Matei, iar am repetat coproparazitologic si facut si unul pt ciuperci (din cauza de piatra inghitita); negative. Dar pediatra ne-a spus ca pot iesi 3 (si mai multe) analize negative si tot sa aiva viermisori (ceva cu ca nu se elimina oualele exact in acel moment).. plus ca se cam scapina la nas in ultima vreme.. si-am hotarat sa-i dam o pastiluta.. sa mai scadem din posibilitati. In rest tot la regim.. ca, cu toate aceste recaderi, s-a ales si cu un colon mai iritabil.. dar era tare fericit c-a putut papa un fursec... saracul.





Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by dandusa
Ruxandra,
ce se intampla...,va pregatiti de fetita?stie cumnata ceva...frumos ca va intelegeti asa de bine...


Nope, acu sunt in faza ca nu mai vreau bb3. Iar cu cumnata.. n-or fi fost dintotdeauna treburile asa line si curgatoare.. am avut si noi meciurile si rafuielile noastre. Dar cum amandoua tragem in aceeasi directie (eu tare mult am suferit ca nu am avut verisori.. asa a fost sa fie, n-a fost vina nimanui) si ne vrem familia unita .. au trecut si, culmea!, ne-am regasit si in atatea apropieri. Din pacate cam departe.. asa mult as vrea sa fim si in acelasi oras... macar telefonu sa traiasca!

.. cat despre treaba cu grataru.. nu mai zic nimic.. c-am mai zis eu multe si.. dar imi propun sa fiu serioasa pan la capat de data asta.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Ank


p.s. ne mai citesti, ne mai cunosti?



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Da... stare cam blue... dar va trece
Biabaus, felicitari! Sa-ti traiasca Ana.... eu nu dau sfaturi, ca eu nici muls nu am avut
In rest, revin cand ies din sindromul PM...

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Ruxandra,
azi o trimit pe mama sa ia rezultatele de la primele probe...,intre timp am mai dus o proba si mai avem una maine...(coprocultura)
stiu ca s-ar putea sa nu iasa din prima...,da' nici dupa trei probe date in 10 zile?!


Mamica stralucitoare
20+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Nu prea am apucat sa citesc din motive de treaba multa la munca. Dar cateva tot am aflat. Asa ca:

Porumbita, felicitari! Cum te descurci cu baietii?

A_deju, felicitari!

Sper ca maine sa reusesc sa pun poze cu serbarile fetelor, petrecerile cu bursuci si cu cheliuta cel mic :). Intre timp incerc sa mai citesc, ca sa nu raman prea mult in urma. Caci duminica plecam!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by dandusa
,da' nici dupa trei probe date in 10 zile?!


Ah, asta nu stiu.. da crez c-ai dreptate. Logic ar fi sa iasa daca e ceva.. fiind repetate intr-un interval asa scurt. Medicul stie mai bine.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

quote:
Originally posted by dandusa
Ruxandra,
ce se intampla...,va pregatiti de fetita?stie cumnata ceva...frumos ca va intelegeti asa de bine...


Nope, acu sunt in faza ca nu mai vreau bb3. Iar cu cumnata.. n-or fi fost dintotdeauna treburile asa line si curgatoare.. am avut si noi meciurile si rafuielile noastre. Dar cum amandoua tragem in aceeasi directie (eu tare mult am suferit ca nu am avut verisori.. asa a fost sa fie, n-a fost vina nimanui) si ne vrem familia unita .. au trecut si, culmea!, ne-am regasit si in atatea apropieri. Din pacate cam departe.. asa mult as vrea sa fim si in acelasi oras... macar telefonu sa traiasca!

.. cat despre treaba cu grataru.. nu mai zic nimic.. c-am mai zis eu multe si.. dar imi propun sa fiu serioasa pan la capat de data asta.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)





"amandoua tragem in aceiasi directie"
ai sublinitat ce era mai important...si as completa cu "ai cu cine"...la mine nu-i cazul...n-am cu cine...
se pare ca nici cu cea din partea fratelui meu n-o sa am prea multe ocazii de gratare,pt ca-i spanioloaica de origine si se stabilesc acolo...


Mamica stralucitoare
20+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Raluca!

Biabaus, sa-ti traiasca Ana ce micuta si bineinteles, si Matei!

Am reusit sa vad poze: cu frumoasele Alessia si Elisa, cu motanu' (se intrecea cu Elisa la scandenberg?), cu Kaan cu breton (imi place mult cum ii sta) si cu Denis cel cuminte (ce privire are!).

Yagmur, sambata l-ai tuns pe Luchita? Sambata a fost si Victorila la tuns, cu taica-sau de mana si a venit acasa aproape chel (tuns no. 1).

Lacramioara, cum mai e Stefy? Multa sanatate!

Teutz, imi pare rau ca ati avut atatea probleme. Bine insa ca ai depistat ca sa poti rezolva. Sper ca acum e bine Alexia!

Roxanica, multa sanatate lui David!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput