Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna dimineata fetele!

inca un pepenash, si ce usor a venit pe lume!

Felicitari ELLA! Bun venit pe lume bebe Alexandru!

Oare Silvia si Andreea ce fac? [Sun tu cum te mai simti? Adevarul e ca 17 nu-i departe

Ankule saru'mina, ia-mi cu floricele

Biri ce fain ca de data asta ai deja dilatatie! Am vazut si io pozele cu tine si cu Anna si cum face ea ordine pe rafturi E posibil sa ai probleme cu incarcatul pozelor deoarece pozele tale sunt foarte mari, fiecare are in jur de 4 MB, n-ai un programel sa le mai micsorezi? Cred ca ar merge mai usor.

Aseara am fost deci la petrecerea de motz a baiatului viitorilor nasi, a fost tare simpatic, am stat pe terasa, am dat din bot, am mincat portie dubla de tort...

Stiu ca azi si maine e sarbatoare si nu se munceste si habar n-am ce program sa-mi fac azi ca sigur daca zac prin casa pun mina pe ceva, deja ma ard des'tele, cred ca ma duc sa fac o tura prin noul mall deschis in oras, sper sa nu bag prea adanc insa si ghearele in portofel . Sau sa ma duc la mama la gradina?

Monica 35+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - cuibul e gata

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Neata fetele, trec si eu prin zona, ca acuma mai am oaresce timp liber.
mada, bafta la reintilnirea cu mama ta. Sper sa n-aveti frecusuri prea mari intre voi.
Ce rapid ai vazut c-am lasat doar o poza Nu prea am poze cu mine pregnanta, am doar citeva si inca nu le-am descarcat. Tre' sa mai fac si eu cite unele pina nu nasc.

didi, tu cum iti "tratezi" mincarimile astea de talpi? Eu ma dau la greu pe talpi cu crema, ca ma gindesc ca poate sint prea uscate si d-aia ma chinuie.
Hai ca sintem mortale cu ce simptome mai gasim

boti, io votez cu gradina, scoate-o pe gargarita la aer curat, ca trusou ii facusi ...

jovana, vazut caruciorul, arata bine, pare foarte robust.

Sper sa terminam si noi in curind camera bebelinei, insa acuma stagnam din cauza de musafiri, dar incepe sa se contureze si arata frumos. O sa pun si eu poze cu camera cind e gata.
Hai ca mai revin cind mai apuc, ce bine-i duminica ...

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Ce inseamna sa lenevesti asa, frate, in nestire!
ieri am tot citit ce ati scris, m-am gandit ce sa scriu si eu si dupa aceea am plecat la mama fara sa mai apuc sa duc pana la capat ideea. si de dimineata, cand imi pregateam mai bine discursul, vad "jdepagini", asa ca m-am pus iar pe citit. si am ajund la ELLA, deeeeeeci, tre' sa aman momentul ca treb scrisa poezioara. Sa vedem ce iese...
"Col deschis si cam scurtat."
doctoru'-a diagnosticat.
Asta a cam speriat-o
Ca nu prinde 34.
Dar acuma, curajoasa,
cu-ALEXANDRU-aproape-acasa
Ella repede-a nascut
si s-a pus pe...refacut!


sa fiti sanatosi amandoi si asteptam vesti de la voi foarte repede!!!.

bebe Andrei
Ruxandra 29+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata din nou...ca eu am mai tras o tura de somn
...vad ca sambata si duminica cand stau acasa doar dorm pe reprize...imi e groaza ce-o sa fac eu de miercuri in colo...cand voi intra in concediu...cred ca o sa ma urc pe pereti de-adevaratelea......nu am stat niciodata acasa...


acum merg sa-mi beau cafeluta...crwd ca s-a facut

toate fetele

Cami 35s+, cu ????????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

ca m-ati zapacit de cap! Ba ca naste SYYYLVIUTA, ba ca naste ANAXENA...si uite...nu mai am timp sa fac poezii decat asa...la graba.
sa reiau raspunsurile si eu...ca iar se schimba capitolul si nu mai apuc.
DANA astia de la TV qar trebui dati in judecata ca nu fac decat sa amarasca sufletele oamenilor si sa strice educatia celor care inca o mai au. trebuie sa fii tare nesimtit sa profiti asa de viata oamenilor numai ca sa iti iasa audienta sau sa iti vinzi ziarul . hai ca sunt si unii care se bucura, gena zavoranca sau altele de teapa ei ...dar ce i dom'le cu omul simplu? nu e destul ca sufera si asa de nu se mai poate, mai invarti si tu cutitul in rana.....Eu sper sa puteti trece peste moment mai repese si sa va refaceti sufleteste pentru cand vine BB.
MONA vad ca la tine nu s-a terminat totul odata cu nastere. Cat mai ai si tu de indurat! dar lasa ca DD e mare si in curand se vatermina si xcu asta si te vei putea bucura si tu de comoara ta. sau de comorile tale, mai bine zis. Sper sa te simti deja mai bine.
ANAXENAde cand vreasu si eu sa te anunt ca am ras cu lacrimi la povestea ta cu . adik...eu cred ca tie nu ti-a venit sa razi..dar trebuie sa recunosti ca privita dinafara...e super de tot!!! MI-a trecut si mie prin cap sa recurg la metoda, da io is mai ...stresata de felul meu si mi-e teama. e drept ca am si patit-o pe la 4 luni cu o sangerare si de atunci...satu cuminet rau de tot. Am sa pun in aplicare ca sa iasa BB leu(ca tot vb de zodii), ca parca fecioara...............nu prea imi surade. daca stau bine si ma gandesc, nu imi surade deloc! Dar ma bucur sa vad ca lumea naste pe la 38 (in mare parte), asa ca...poate nu prind fecioara...


bebe Andrei
Ruxandra 29+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

Neata si de la mine!

moamaaa ce se inmultesc pepenasiii!!

Felicitari Ella pentru bebe Alexandru!
Sa fie un baietel cuminte, sanatos si papacios! Si tie refacere usoara si mult laptic pentru bebe!
Nu am mai intrat de ieri de la pranz si deja ati trecut la alt capitol...va miscati tare repede!

si ma duc sa mai citesc din urma sa fiu la curent pt ca am citit de Anaxena, de Sun si trebuie sa ma lamuresc.

Irina36+ Amalia
bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

CAMY pana la urma cum au reusit sa te bulverseze astia din nou? nu mai sunt siguri ca e baiat???ca nu am inteles din ce ai scris, cred ca am citit prea repede. astia sunt culmea, frate!
tocmai am vb cu op mamica disparata a carei fetita a facut o usoara insolatie si a lesinat. s-a dus disperata la dr si i-a spus ca e susspecta de nu stiu ce tumora. sa moara nu alta. dupa investigatii a rezultat ca a stat la soare prea mult. Bai, da nu spui chiar cu voce tare tot ce gandesti ca bagi parintele ala in sperieti! ai rabdare, da un diagnostic rezervat si asteapta pana stii sigur despre ce e vb. astia nu fac si psihologie in facultate? sau nu mai conteaza? Oricum, ce va fi...stiu sigur ca il /o vei iubi la fel de mult. si vei trece si peste toate greutatile astea de acum,sunt sigura. treb sa fie cumplit sa nu poti fi pregatita pentru venirea lui BB din toate punctelen de veder...dar se va rezolva sunt sigura de asta! fii optimista.
cat despre plistiseala de acasa...ai sa stai mai mult pe net cu noi...ca si noi tot acasa o sa fim.
mai CAPRI da ce de analiza ai facut, mama!!!! astea ti le-a recomandata? asa face toata lumea?sau esti tu sub observatie. ca mnie nu mi-a zis nimeni nimic. Am cerut eu de la m,edicinista sas imi fac urina, calciu, magneaiu, fier si de astea, ca asa am mai auzit pe la voi. dar toti streptococii aia...ma ingrozesc! Mateti e mai bine acum?
GALLYB EU STIU DE LA DOCTORESA MEA GINECOLOGISTA, CA TE POTI DA CU CATE CREME VREI PT VERGETURI, CA DACA E SA APARA, TOT APAR. pROBLEMA SA PUNE CAND INCEP SA ITI CRAPE, CUM E CAZUL TAU. MA GANDESC CA AR TREBUYI O CREMA DIN AIA CARE SA PREVINA INFECTII SAU CEVA DE GENUL ASTA. sTIU O PRIETENA CARE A PATIT-O SI A DAT CU CEVA DE GALBENELE, CA ERA SINGURA CARE AVEA EFECT. INTREABA SI 5TU LA FARMACIE uiote si tu cum am scris cu litere mari parca tip la tine! scuze! .

bebe Andrei
Ruxandra 29+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

ANNABABY cu ANL -urile...treaba e neclara de tot. si noi stam tot de 2 ani, dar din pacate avem garsoniera, pentru ca , desi aveam dreptul si eu sa iau, nu ne-au lasat sa cumulam dosarele inainte de casatorie si apoi au asteptat sa fiu maritata ca sas imi aprobe. mi-au aprobat dosarul imediat dupa nunta ca sa ma zgarii ca nu mai am dreptul, deoarece sotul meu deja avea garsoniera. deci nu ne avantajeaza sa o cumparam. dar nici cei care au de 5 ani nu stiu nimic inca. am vb cu o prietena in situatia asta. cica sa mai astepte un an. Varianata neoficiala e de fapt "mai multe". ba ca nu se vand ca primaria nu are dreptul pt ca nu sunt banii primariei, ba ca se vand la pretul pietei dar nu ai voie sa o re-vinzi vreo 5 ani.pROSTII!
ideea e ca pana nu iti expira cei 5 ani din contractul de inchiriere, nu poti face nimic.
noi ne-am reprofilat pe ANL construite pe banii "clientului". inca nu ne este clar daca mai avem dreptul, dat fijn ca sotul meu face 35 de ani in sept si blocul asta pe cazre il vrem se construieste in septembrie. ne vor ucide creditele in banca...dar alta sansa nu avem de bugetari ce suntem amandoi.
LOCCA!!!!! pe unde umbli, tizo!!!!Eu cu cine ma sarbatoresc astazi de RUSALII???Oare numai 2 RUXANDRE suntem????Oricum, LA MULTI ANI!pentru cand intri!
ma duc sa vad ce rezolv cu ceva dulce pentru ocazie!

bebe Andrei
Ruxandra 29+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetelor!
Ce surpriza plcuta am avut de dimineata cu inca un pepenas - Ella felicitari, sa va traiasca , sa fie sanatos iar tu sa te refaci repede, oricum la cat de repejor ai nascut sunt convinsa ca imediat o sa vii acasa si o sa ne povestesti cum a fost!!!

Anna 35+ cu Ioana Maria
AMR 4+ saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

Revin

Boti felicitari pentru alegerea masinutei si bafta miercuri la drive test si cu creditul! O sa aiba garga o masinutza tare frumusica!

Anka am vazut bucataria si camera bebeliceasca si sunt tare frumusele! Sa le stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ele! Si bine ca ti-ai luat o piatra de pe inima si cu bucataria (si cu chiuveta )

Didima bucur tare mult ca bebelina este bine si sa dea DD sa stea la mamica in burtica pana la termen!

Camy imi pare rau sa aud prin cate greutati treceti. Dar lasa ca o sa iasa soarele si pe strada voastra. Important este ca sunteti impreuna si ca o sa aveti un copilas minunat!

Anaxena am ras cu lacrimi cand am citit intamplarea de ieri seara! Nu-l mai pacalesti o data?

Ce aveti mai cu racii?!?!? Ca eu sunt raca si pot sa va spun cu mana pe inima ca racii sunt "baieti" buni...ma rog..baietii sunt un pic mai sensibili decat ar trebui dar ptr fete e o zodie OK zic eu (stiu ca sunt subiectiva)...

Irina36+ Amalia
bebitza

Mergi la inceput