Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dma2007 spune:

inca un pepenas!!!!!!!!!!!!!!!ura!!!!!!!!!!
felicitari!!!!!!!!


anka , mada ma inscriu si eu in clubul vostru: eu balanta sotul scorpion!

mariana1976 ti-am raspuns eu la intrebare, dar poate n-ai observat: pulsoximetru se numeste aparatul care masoara
uite aici site sa te convingi:http://www.mithos.ro/Pulsoximetre.htm

29s+! surpriza Andreea Maria
sper sa fie bine samburelul si sa creasca mare!!!!!!!
http://bd.lilypie.com/k1Xkp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

eu inca cu mult inainte sa raman gravi mi-am dorit sa fac un racusor, aveam o pasiune ptr zodia asta. acum nu prea mai dau importanta zodiilor si chiar nu m-as supara deloc sa fie geaman (m-as super bucura).
eu is taur si sotzul la fel.

gata, incerc si eu sa merg la culcare, poate ma ia somnul.

pe maine!






GABRIELA cu ANDREEA???
AMR 15 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Ella, felicitari, mamico, pentru BB Alexandru! Refacere rapida!
BB Alexandru, sa ai o viata plina de noroc si bucurii!


Io iar am insomnii . Asa ca am intrat sa vaz ce se mai intampla, si iaca am aflat ca Ella a "livrat" rapid, ce ma bucur !

Ma duc sa ma pun in pat, poate totusi adorm...

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 36+

AMR 4 saptamani



"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jjovana80 spune:

Ella ....FELICITARI... sa fie sanatos si mancacios bebe !!!
Si eu am insomnii .... sunt treaza de la 4 ..... am savurat ploicica de afara...ce aer curat era...
Ma gandesc ca disperata numai la cezariana ce urmeaza .... parca mi-e frica de momentul cand o sa o vad pe bulina..... curaj gaina ca te tai..... lasa ca trebe sa-mi treaca pana atunci.
Astazi trebuie sa pregatesc de mancare pt muncitori.. o sa le fac o ciorbita de afumatura cu tarhon si sarmale .... sper sa nu abandonez operatiunea de oboseala.


oana silvia si pruncuta Daria... 36 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jjovana80 spune:

Am pus 2 poze pe picassa cu caruciorul

oana silvia si pruncuta Daria... 36 sapt +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata....nu stie nimeni, nimic de Silvia??????...sper ca este bine..si azi sa aflam de inca un ''pepenas'' sanatos......sau poate 2 cu cel al Andreei (a.cicel)...
Apropo, nu are nimeni nr ei de tel???

..intru acum pe picassa ca sa vad pozele...




Cami 35s+, cu ????????????



pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

..am vazut si pozele....faine....si carucioare faine...BRAVO!!!



Cami 35s+, cu ???????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

ELLA FELICITARI!!! SA VA TRAIASCA BB ALEXANDRU!!!

mariana aici ii zice pulse oximetry monitor, la test adica, cirligul nu stiu daca are vreun nume special, noi ii zicem pulse oximetry probe. in romana cred ca se traduce pulsoximetru. sorry uite ca acum vad ca a raspuns si dma
Si eu sunt curioasa cit va dura travaliul, la Anna am fost indusa si tin minte ca pina la dilatatie 3 de la 1 cu cit am inceput a durat 2 ore jumate, pe oxitocina ....la 3 deja ceream epidurala.

mona
uterul in nici un caz nu plezneste, stai tu linistita, daca lochiile sunt ok nu cred ca e vreo problema acolo. daca incizia arata bine, nu pare sa fie rosie, zona umflata si in tensiune, probabil durerea e de la muschii abdominali care se refac. febra insa nu e ok, cum e cu necroza asta ca nu prea am inteles? daca a evacuat hematomul unde mai este necroza? sa nu fie iar vreun abces ceva care iti da febra... poate e cazul sa te vada careva, eventual un curs de antibiotice pe timp mai indelungat. pup fata sa fie curajoasa ca va veni soarele si la tine, sigurrrr!

ingry
in legatutra cu mama m-am mai gindit la o chestie: nu stiu citi ani are dinsa, dar niste prieteni fac asa - suna liniile aeriene din vreme si cer asistenta cu transportul de la o poarta la alta pt pesoana in virsta si cu usor handicap motor. ei in felul asta sunt obligati sa o transporte, cu titicarul ala, si nici nu o chinuie nimeni prea tare la interviu. si mama respectiva nu are decit 67 de ani si n-are probleme, dar nu-i strica cu nimic chestia, trebuie sa fii un pic smecher cit despre interviu clar sa caute pe cineva sa o ajute, nus' cit se poate descurca cu ceva scris si uneori sunt f scirbosi.

sunule ce tot ii dai cu membranele fisurate? ia mai stai cuminte un pic... acuma serios e apoasa rau secretia? daca devine mai abundenta da si tu tel la dr. lichidul amniotic e greu de diferentiat de secretie daca doar picura.

jjovana sa-l stapiniti sanatosi si spor la gatit! dar niscaiva sandwich-uri nu servesc domnii?

38+



Mami de Anna (5.02.2007) cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingry spune:

Fetele dragutele,

Acum imi dau seama ca eu raspund cu mare intarziere la mesaje. Nu sunt deloc pe faza. Eu o iau cu cititul din urma si raspund pentru acele mesaje. Ei, ma intelegeti voi cumva

Sun si Anaxena, sunteti de coma cu simptomele dinaintea nasterii.

Narcisa, se descurca mama pana la urma si ajunge ea in Salt Lake chiar daca face un ocol prin Japonia ori Australia

Ella, felicitari pentru bebica! Sa dea Domnul sa fie sanatos si voios!



Ingry 32+ Alexandru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingry spune:

Biri, mama are 50 de ani, deci iese din discutie sa cer asistenta companiei aeriene. Dar cred ca nu e nici prima nici ultima care nu stie engleza si vine in State. Daca ii spun si despre povestea asta chiar se panicheaza .

Ioi, aici e 11 seara. Am stat cu sotiotul meu pana pe la 10 seara in curticica si ne-am bucurat de aerul curat de afara, am admirat bujorii, trandafirii pe care se pare ca i-au pus cei care au stat inaintea noastra aici. Avem si un piersic in gradina. Urmeaza sa cumparam si un balansoar pe care sa il punem afara...asa vom sta si vom admira cerul, stelele .
Acum ma duc sa fac un dus, cat timp iubirisca se uita la niste bilete pentru un musical. Incepem incet incet sa ne revenim (ufff ca greu e cu mutatul asta). Dar asta e linistea dinaintea 'furtunii' cand va veni musculita noastra pe lume si ne vom agita cu totii pe langa el. Abia asteptam!!!!

Va urez o duminica frumoasa!!



Ingry 32+ Alexandru David

Mergi la inceput