Gravidute si mamici de Cluj - 82

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

Elena draga condoleante, sa fii puternica! Poate ca asa e mai bine si i-a curmmat Dumnezeu suferinta, ca e foarte greu pt un om sa fie imobilizat la pat. Bunica mea e de aproape 3 ani paralizata si crede-ma ca mi se rupe sufletul cand o vad si pentru ea si pentru mama care o ingrijeste e un chin continuu.

Tu fetelor Ana vrea sa mearga tot timpul, asta e activitatea preferata si in somn cand se intoarce de pe o parte pe alta se ridica in fundulet si se trage de aparatori sa se ridice si bineinteles se trezeste...si cand o asez din nou pe spate plange de mama-focului. Azi noapte, toata noaptea ne-am jucat de-a pusul pe spate si ea se ridica si motaia in fundulet, e clar ca ii era somn dar parca vroia sa doarma in picioare

Diana si Ana (13.09.2007)


Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ufff, am reusit sa-l culc pe Stefan! Mama-mama ce s-a mai agitat azi!!! Cred ca de la diversificare ni se trage, ca nu vad nici or urma de dinti! Am incercat si noul carucior sport, de la primii pasi, insa numai in casa, deocamdata.


Elena
, condoleante. E tare greu sa pierzi pe cineva din familie, chiar daca e batrin.

Diana, super pozele. Ce fain a fost. Si ce I-a placut Anei in apa. Eu am un pic emotii pt cind ajungem la mare. Sper totusi sa fie bine! s-au suparat tare vecinii? si eu i-am inundat pe ai mei de doua ori, imediat dupa ce ne-am mutat. de atunci am mai patit-o si noi, cu vecinii de sus. ce sa faci...asa-i la bloc.

Nu am apucat ieri sa va zic ca m-am intilnit in parculet cu Alexia…si noul ei look. Ii sade bine tunsa. Insa I-au mai scazut un pic obrajorii fata de cind am vazut-o ultima data. Da’ las’ ca acum e bine puiutza si ii face ea la loc!




Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Bifati ca am mai scapata de un examen...uff...n-am inchis un ochi asta-noapte.

Ioana, au incercat sa se uite in gat si nu au putut? Cum asa? Dr imediat i-a vazut gatul si sa nu crezi ca a stat, s-a smiorcait putin. S-a terminat antibioticul...deci sper sa-i fi trecut...



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Anca, nu stiu cat i-au mai scazut obrajorii sau cat pare mai trasa la fata din cauza tunsorii. Dar a mai slabit pentru ca nu mananca.Daca ar fi lapte, ar bea toata ziua, mancare mai greu...Vad ca a inceput sa se mai stranga si la burtica..rezultatul bananelor si al orezului.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Adriana, felicitari pentru examen. hai ca nu mai e mult!!!
noi avem problema inversa. nu stiu cum sa mai fac sa-i inmoi kk...i-am dat piersici, pepene, visine...


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

DIANA ma bucur ca v ati simntit bine in concediu si imi pare rau pt teava sparta ,bine ca s a rezolvat
de abea astept sa mergem si noi
si TIADRIS vrea sa se ridice intruna ,e tare scumpa ...am noroc ca nu se trezeste noaptea ...inca
ADRIANA bravo ca ai scapat de examen
ANCA facem party ca si a mea a adormit

pupici fetelor si mai vb ,week end placut

INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

poze noi, pt cine are vreme: http://www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

lui Stefan!Eu zic sa-l faceti fotomodel, e foarte fotogenic!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Am pus si noi poze proaspete



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!

Elenuta condoleante si imi pare foarte rau!!!Stiu prin ce treci.Bunicul meu a murit anul trecut cand eram graviduta in 8 luni.Asa e viata,unii mor iar altii se nasc.Dar eu intotdeauna spun ca Dumnezeu iti ia ceva dar iti da altceva in schimb.Multa putere sa treceti peste.Nu avem ce face...E dureros...

Raluca am vazut pozele cu printesuca.Tare draguta s-a facut!!!

Am vazut si un marinar dragut pe nume Stefanut si o veselie mare pe nume Alexia.

Diana imi plac mult pozele din concediu.Imi plac mult pozele cu voi 3 si cea cu pisica.

Noi suntem bine,nu prea papam,dar nu ma prea stresez...poate e doar o perioada...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Asa s-a nascut Bea



Mergi la inceput