Colectia de toamna-iarna 2005 (199)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Apropo de tuns, eu am o mare dilema: Ana are parul din spate pana spre umeri, firul subtirel, se fac codite, impletiri super, insa nu vad niciun avantaj pt ea. La baita uscam 15 min la parul ei, in principiu ziua si-l flutura frecvent si nu-l vrea prins.
Mi-e drag parul ei lung si buclat, insa obiectiv o vad frumos tunsa bob pana la nivelul urechilor si i-ar sta si bine, ar fi si comod.
Ce sa fac? Ca mi se rupe sufletul s-o tund, mi se rupe sufletul sa o vad laiatza non-stop.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello de langa ciorba de perisoare de pe foc.

M-am examinat, am facut cumparaturi si amu gatesc.

Poze cu roscovana tunsa n-am, dar fac diseara ca avem o intalnire cu Karina, o fetita de 3 ani jumate.

Deci am ramas ultima suzetara.Bine macar ca doar la nani.

CristinaNegara, bravo de desuzetare! Si sa-ti fie de bine noua vacanta. Astept si o data de 25 iunie sa sap de ultimul examen ca sa ma declar oficial in vacanta.
unicul tau de ce a fost operat? Ca a mea de chist mare in burta. Benign, slava cerului. Dar nimeni nu i-a zis ca nu are voie carne. De unde chestia asta? Ea papa de detoate si tot slaba-umbra e. Da' io zic ca atata ii cere organismul si intr-un fel e mai bine pentru inima ei de 84 de ani.Deci io n u m-as stresa ca bunicul tau manaca carne! Sa-i fie de bine!
PS- tu mama de 2 baieti?????Io nu stiu, zau, de e si-ar dori cineva asa ceva. In afara de Dordia, care are modele de cumintenie in casa.

Ma duc sa fac baie la perioare.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Delia, depinde de care dintre cele 2 chestii ti se rupe sufletul mai tare. Mie de ideea de a o tunde, asa ca am ales varianta cu par lung. Ca doar de-aia am fetita.
Plus ca si ei ii place mult sa stea cu parul desfacut si sa-si puna agrafe. cum ii mai cumpar ate una, cum fuge la oglinda sa se impopotioneze. Am ajuns si la stadiul asta...dupa ce am trecut prin el de soc si groaza referitor la ele - agrafele.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Nokiutza draga.

Ana nu suporta agrafe, codite, frizuri decat este foarte ocupata si uita de ele. In rest e o rebela cu freza in vant, prin farfurii, peste jucarii.... nu e prea ok asa. Nici igienic.
Amu vara-sa e tunsa scurt si cica vrea si ea scurt ca Mara da' lung =)) Asa ca varianta de compromis ar fi clar bob pana spre urechi. Insa asta ne-ar dezavantaja in tomana la gradi cadn ar creste parul cam pana acum si ar trebui prins.

PLoua la noi de ore in sir, mai ca m-ar lovi romantismul, insa sunt asa obosita ca il vad doar pe tati sforaind si vreau sa-i iau locul musai.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Delia , noi am tuns fata, ma durut sufletul de parul ei ondulat dar decat sa o vad plina de bubitze de la transpiratie mai bine asa cum e acum. Bia nu vroia nici agrafe, nici codite nici nimic...sper ca in toamna sa fie mai ok, adica sa stea si ea cu el prins ca tare drag i-mi e de ea cu el prins




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ripley, si eu as tunde-o pe Daria, insa ea nu are parul fff lung, dar suficient cat sa transpire cumplit atunci cand doarme si sa se trezeasca cu el ca dupa baie .... Beleaua e ca ea nu sta la tuns deloc ! Nu vreau sa o tund cu masina scurt-scurt, dar sa il rotunjesc putin . In fine, vom vedea daca ne iese vreo figura sa stea la tuns!

Cata, multumim de intrebare , Dariuca e bine ... nu prea mananca de vreo saptamana, dar in rest e ok.
Apropo' de perle - abia am terminat de papat gris si avea o intrebare "existentiala" - "mami, de ce nu putem papa gris cu furculita?" (a trebuit sa-i exemplific ca sa inteleaga, dupa care a concluzionat - "ciorbita papam cu lingurita, cartofei papam cu furculita!")
Acum e cu tati in dormitor si striga la el cat poate de tare "tati, sa-mi dai un bip! tu n-auzi odata?"

Cristina N. felicitari pentru renuntarea la suzi! Poze, ceva?

Hai ca pun si eu poze amu ....

Iata POZE CU MEZINA


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Noki, ai PM. Ciorba de perisoare .
Ripley, eu am ales sa o tund. De ce sa chinui copilul pt un moft al meu? Ii aparuse deja bubite de la transpiratie.
Cami, -am motata.
Poze noi nu avem ca nu am avut timp sa facem si nu prea mai sta la pozat ca vrea ea aparatul.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

In sfarsit am reusit sa vad si eu toate pozele postate in ultimele zile, si sa recuperez cu cititul. Am fost plecata de-acasa doua zile, a fost ziua de nastere a prietenei mele cele mai bune si am iesit cu fetele in San Francisco sa sarbatorim.

Buluci, multumesc de complimente

Ripley, ma bucur ca jucariile de la noi rezista inca in colectia Anei Cu vizita din vara asta... Nu promit nimic, ca nu stiu cand si daca ajung in Cluj, si s-ar putea sa fiu iarasi fara Rianna... Dar o sa dau un semn daca-s prin zona si facem cumva sa ne vedem.

Catutza, multam de urare. Inca astept sa ajunga rochia...
Apropos, fetelor: ce sandale as putea purta cu o rochie galbena? Sunt in dilema ca nu prea stiu ce culoare s-ar potrivi mai bine.

Anda, multumim de vesti despre Sergiu. Mi se rupe inima...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna noaptea!!!

Ete ca baietii mei dorm...si eu nu am somn...si beau o bere (fara alcool) ca sa imi vina somnul.

Ripley...da ami chec din ala de eu pun la sf cacao si amestec putin si iese...yamiii! E f. simplu de facut si rapid!

Anda...da mai...asa imi spun multi ca seamana cu mine baietii dar...altii spun ca Stefan seamana mai mult cu ta'su. Cert e ca si eu cu Doru semanam un pic asa ca.... si ms de aprecieri!

Buluci...Stefan a facut 16.5 kg...si mananca de m-a spart. Bereta neagra e un basc de iarna de al meu care l-a gasit la cuier si l-a probat si el un pic. Si mie mi-a placut cum ii statea.

Noki...tin pumnii si bafta multa la examene! Pana cand mai ai?

Fetelor...voi (ma refer la cele ce ati renuntat la scutecul de noapte) dormiti cu copilasii in camera? Ca al meu doarme singurel in camera lui cu usa inchisa...iar eu in dormit meu cu usa inchisa...deci no way sa il aud daca ma striga usor. De maine cred ca incep si eu cu renuntarea la pampersul de la pranz....apoi cu cel de noapte si gata cu pampersii...sa speram ca merge. MAi intai tb sa captusesc patul cu musama si plastice...ceva...

NegaraCristina...checul il fac asa:
Pt o forma de cozonac (eu in forme de cozonac fac...si forma din aia lunga)
5 oua,1 si 1/2 cana zahar, 1 si 1/2 cana faina, 5 linguri ulei, 5 linguri apa, un praf copt si 1 lingura cacao
pe foc pun zaharul cu 5 linguri apa si il fac sirop. Il las la racit un pic. Apoi bat albusurile spuma, adaug treptat zaharul (siropul), cate un galbenus, apoi cate o lg de ulei, apoi faina si la final praful de copt stins cu lamaie sau otet. TAtetez tava cu ulei si faina...puncompozitia pastrand cam 3 linguri pt ornat. Ce am pastrat amestec cu cacao si torn pe deasupra...apoi cu lingura rasucesc cacaoa prin el pt a iesi cu model frumos...apoi mai fac ceva liniute pe deasupra cu cacao....si il bag la cuptor cam 30-45 min.

Ripley..eu as tundeo...Pe Stefan o sa il tund la cheliutza...pt ca nu am scapat inca de cojitele alea de cand era bb....si mai nou cica se poate scapa daca il tund zero...si il ung cu o crema de la Mustela. Incercam si varianta asta.



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Hai mai, ca noi am scapat de toate cojitele posibile fra sa tundem copiii (fiecare la vremea lui, ma rog). Si fara tratamente miraculoase si/sau scumpe. Serios. La ce bucle aveau amindoi cind erau mici, nu i-as fi tuns nici daca ar fi fost ceva boala la care sa fie musai tunsul!

Mergi la inceput