Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Tocmai am vazut o stire ingrozitoare despre o fetita de 6 luni care si-a smuls cercelul din ureche si l-a inghitit, si i-a ramas blocat in esofag. A avut noroc pana la urma ca au reusit doctorii sa-l scoata, insa eu am ramas inmarmurita ca la asta nu m-am gandit pana acum, si eu vreau sa-i pun cercelusii in maternitate. I-am si cumparat deja, doar ca eu i-am luat un pic mai safe - sunt foarte simpli, un cerculet din acela la care tortita intra inauntru, nu rsmane nimic pe dinafara, ma gandesc ca in felul asta nici nu se raneste, si nici nu poate sa-i scoata singurica. Aveti grija ce fel de cercelusi cumparati ca nici nu stii ce minuni se mai pot intampla, eu n-am luat in calcul pana acum decat pericolul de a se zgaria daca are tortita inafara, dar se pare ca nu e chiar asa...

Anna 34+ cu Ioana Maria
AMR 6 saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

Buna fetelor si bine v-am gasit la un nou capitol plin de vesti bune si bebelusi cumintzei!

Silviuta imi pare tare rau sa aud ca te-au trimis acasa... Cred ca e nasol sa iti faca asta dupa ce te-ai pregatit psihic pentru marea intalnire...Dar lasa ca o sa fie bine, mai sta bebitza putin la caldurica!
Madapai sa stii ca daca nu eram gravi nu ma batea nici un gand sa ma fac blonda...dar e foarte bine asa ca mai incerc si eu lucruri noi ca altfel sunt tare conformista... Felicitari pentru primele propozitii ale lui Ari! E o scumpete de fetitza!
Bujo mama mai linisteste-te si tu cu muncile si odihneste-te! (iti dau si eu tie sfaturi dar si eu sunt la fel...se roaga lumea de mine sa o las mai moale ca de aia am contractii)
Tecky stai linstita si gandeste pozitiv, cand o sa nasti tu nu o sa fie nici o problema cu locurile la Elias!
Si eu m-am speriat pt ca zilele trecute am auzit ca nu sunt locuri la Municipal si l-am intrebat pe dr meu daca e adevarat si ce o sa se intample daca asta o sa fie situatia si cand o sa nasc eu. Si m-a "linistit" a zis ca chit ca nasc la el in brate nu ma trimite acasa...O perspectiva foarte "linistitoare"...parca ma si vad...
Oana am vazut pozele cu sala de nasteri si cu salonul, arata foarte bine! Si am tras un ochi si pe la pozele cu tine... Si tu arati foarte bine! Esti slabutza si dragutza!
Sunule, Cristinica bafta multa la alergatura azi! sa rezolvati cat mai multe!

Fug si eu acum ca a venit sotul sa ma ia sa alerg si eu putin prin oras

Va pupicesc pe toate si mai intru diseara cand ma adun pe langa casa.

Irina36+ Amalia
bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna dimineata sau ziua depinde care cum s-a trezit , noi ne-am trezit astazi devreme , asa ca am baut deja cafeaua insa as mai bea una ca tare urat e afara si ma ia somnul .
Am intrat sa va spun ca noi plecam deci maine dimineata si mai venim duminica inapoi si nu cred ca mai intru , luni fac bagajele de spital , adica pun in masina ce trebuie si marti dimineata la 7.30 trebuie sa ma prezint la spital .
Acu mi-a venitsi carutul pt. mine ca sa nu merg mult in parc o sa ma plimbe sotul cu carutul si parca vad ca si Mandy va vrea la mine in brate . Mie imi e cam rusine dar nu am ce ma face ca cica din padure de unde vom sta pana in parc si imprejurimi e cam multisor de mers si eu nu prea mai pot , obosesc rau de tat si ma ia cu rau de efectiv ma pun jos .
Asa am patit la cumparaturi cand nu puteam merge si i-am spus sotului sa se descurce singur eu ma duc in masina sa astept .
O sa revin probabil mai tarziu , acusi mergem cu Mandy la dr. va pup si succes la toate in tot ce va doriti in urmatoarele zile .

Alina 37 si Mandy Stephanie 3 ani
19 zile

http://community.webshots.com/album/563022521Iznlso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Camy tu cred ca vei fi unul dintre cazurile surpriza, nu stii cu siguranta ce e bebele tau. Cred ca e frustrant, insa pe de alta parte gandeste-te ca la un ou kinder cu surpriza inauntru [:D}

Anna 34+ cu Ioana Maria
AMR 6 saptamani
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Bujo eu zic ca poti sa iei linistita pompa de san dupa ce am citit tot ce scrie acolo.
Ce interesanta faza cu exacavatorul.
Dana da mai am fata mare. A vazut saraca ca eu nu mai vin sa o iau din patutz s-a chinuit s-a dat singurica jos si a venit la mine si si-a luat o jucarie de la ea din camera si statea langa patul meu si se uita la mine si imi vorbea. Ca de aia m-am si speriat mai tare. Bine plus ca pe urma mi-a urcat inima in gat ca mi-am dat seama ca daca vroia sa coboare jos sau ceva si cadea pe scari. Ca intre camera ei si a noastra is scarile. Uff bine ca nu a patit nimica si bine ca avem deja poarta aia. Oricum asta sigur e semn ca tre sa schimbam patutzul.
Anka da ma impac de minune cu mama. Eu de aia am si profitat de ocazie sa plec de acasa in lumea larga. Nu zic ca ma iubeste a facut destule sacrificii pt mine dar efectiv nu ne intelegem, ea e bine intentionata dar totul trebuie facut cum vrea ea nimic nu e bine cum fac altii si eu mereu am fost comparata cu copii altor colege/prietene/cunostinte cu toate ca am avut mereu premiul intai si note bune nu a fost destul, am fost copil cuminte nu mergeam prin dicoteci nu ma machiam nu umblam cu baietii nici nu aveam timp eram mereu dupa ore la cursuri de diferite limbi straine la sporturi diferite si etc si cu toate astea nu a fost bine. In continuare nimic ce fac nu e bine adik nu e bine ca stau acasa si nu muncesc, ca m-am pus pe facut copii in loc sa imi termin scoala si sa ajung prim ministru sau sa ma casatoresc cu printul william, cam astea ar fi target-urile. Mereu stacheta a fost extrem de sus si imposibil de atins. Deci mai bine la distanta.
Irinuca multumim.Unde-s pozele cu tine blonda ca eu mor de curiozitate?
Anna poate de aia aici pun cerceii la copii mici numai dupa 6 luni, noi i-am pus la fata la 9 luni a durut-o oleaca si a fost mai nasol primele zile cand se lega de cerceii aia ca erau din aia sterili care a trebuit sa ii tina in urechi 6 sapt si o tot dadeam cu ceva solutie si apoi i-am pus cercelusii de aur tot asa rotite mici cu inchidere din aia faina nu cu surub si nu am avut pb sa ii traga sau sa o tenteze poate pt ca era deja mare si o interesau alte chestii.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 13 Zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu pe langa faptul ca sunt ca un ou kinder cu surprize...mai sunt si de 1000 ....stiti ce s-a intamplat acum 5 min?????...s-a rupt fusta pe mine......noroc ca are jupa...ca altfel ramaneam in poponetul gol...


...are si prietena mea o vorba care suna cam asa''carui om normal ar putea sa i se intample atatea????????''...corect, nu???



Cami 35s, cu ???????????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

mama ..alt capitol!!! sa ne fie de bine si cu ceva pepenasi..eventual
boti care va sa zica maine dai de baut?
silvia ce chestie...mey!! nu e loc in maternitate!?? ceza nu e o urgenta!? si daca Doamne fereste ar fi!? brrr...incredibil!!!
bufi merci de modelul de cerere $..l-am salvat!
catilin, dara felicitari pt saptamani!! si la mai mare
marimar masaju perineului de cate ori/sapt l-ai facut? cu ce? adica ulei de masline e ok..nu? sa incep oare deja sa fac..sau!?
tecky ce burtica faina ai maaai!!! si te rog...lasa bla-blaul cu gogosaru si fata...ca nu au nicio legatura!PAROL
dia uof...incepi tu acum cu maseaua!? na..bine ca mergi azi!
anna buricu nici la mine inca nu s-a facut buton! da' mai are timp..iar linia nigra...nu am..adica parca uneori se vede o umbra vaga acolo..depinde cum bate lumina
mada mda...zicea si asistenta ieri ca esti asa..ca beata de la gazu' ala! da' alta cale nu iaste..legat de pretu produselor romanesti acolo..hai s-o punem de-un biznis
bujo..tare faze de tot
lori da nu e mult 13kile la 38de sapt!!! de ce te dai cu capsoru' de peretele ala rosu!????
irinuca merci frumos, aa..la spital au doar 2 camere de astea lux ( sa nu fie ambele ocupate) dar au si cateva cu 2 patruri..deci na...
aaa..ne-a mai zis ca stam 5 zile la spital! mie imi pare muuuult!!!!
alina wow..marti la 7.30!!!! nastere usoara..si refacere rapida de tot..cu bb mancacios si sanatos! asteptam vesti!!! ai luat vreun nr de tel de la fete!?


Oana
29+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lcazangiu spune:

Oanasm stiu ca nu e mult, dar ma gandesc cat de mare se va face David si o sa fie vai de pussy meu

Lori38+David

AMR 12 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Oana aici multe mame nasc numai cu gaz din ala ca pain relief deci se poate la mine a trebuit epidurala ca eram extrem de obosita contractiile nu erau destul de eficiente desi dureau de numa si de aia au apelat la epidurala.
da preturile is cam mari da na ma gandesc ca si la ei conteaza ca platesc transportul si etc si de aia is mai scumpe. Eu am noroc ca imi mai trimit ai mei daca am nevoie de ex acuma ca vine mama ne mai aduce ea unele maruntisuri ce mai avem nevoie.
Eu mai stau putin prin zona si apoi merg cu fata sus la nani ca de trei zile nu am mai dormit la pranz din diferite motive si ma simt ca si calcata de tren de aia am si adormit asa dim, imi mai era somn si inainte si era greu sa ma trezesc la ora 6 da nu sa adorm asa ca cizma si sa ignor printesa.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
AMR 13 Zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Intru si eu pt ca am luat o pauza de la calcat.M-am apucat sa-i calc toate tricourile sotului ca nu cumva sa nasc si sa vina sifonat la spital.
Mada imi inchipui ce sperietura ai tras cu Ari!
Dia sper sa scapi de durerea de masea!
Ankalaura sa pui poze cu patutul si cu masa de infasat!
Irinuca eu tot astept poze cu tine blonda.
Camy ce patanie haioasa cu fusta.


Tecky 36 sapt Raluca Ana
AMR 4 sapt

Mergi la inceput