Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

andre_ea super tare prietena ta!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 8+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Voi vbiti de nasi...eu in 2 luni ma recasatoresc..facem doar cununia civila,iar la anu facem nunta..evident o sa avem si botezul care va fi mai devreme de nunta.Btw,pe la ce varsta se boteaza copilul?
Asa ca inafara de job,la care as vrea sa revin ,dar nu stiu daca fac fata acum,de sesiune,mai vine si partea asta..si deja lumea ma streseaza cu tot felul de chestii,de uneori imi vine sa le zic ca ma duc doar eu cu al meu si gata.E nunta mea si mor cand se baga altii si cand ma bat la cap..si imi zic..faceti asa,faceti asa..cum vreti voi nu e bine si tot asa...Am si eu o intrebare pt cele care ati facut nunta si ati avut rude din alte orase..La mine majoritatea va veni aici..si cineva a venit cu ideea mareata ca trebuie sa le ofer cazarea..pai punand cazarea la aproape toti oamenii de la nunta,meniul si altele,mai bine nu mai fac nimic,ca raman cu datorii imense!Alta idee,a altcuiva ar fi sa mergem sa facem nunta acolo unde sunt cei mai multi..ceea ce nu-mi convine..sa ma car eu de aici cu copil,cu sot..cu toate..plus ca e departe,nu ma pot ocupa de organizare...Si uite asa de cateva zile nu stiu ce sa fac..si toata lumea vrea sa-mi impuna ceva..

POZE
my baby
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

ledi eu zic ca daca sunt multe rudele din alte orase sa nu le oferi cazarea. Daca erau 2-3 le gaseai loc pe undeva, dar asa...
Si eu am facut casatoria civila cand eram gravi cu Ioana, in 5 luni jumate, iar cea religioasa cand Ioana avea 2 ani... a fost super misto ca am avut-o domnisoara de onoare la nunta, o sa va arat niste poze cand am timp.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 8+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Da,Raluca,majoritatea sunt din alte orase..cazarea ar costa undeva la 2500euro cu aprox,poate si mai mult avand in vedere ca nunta la fi in mai-iunie anul viitor,deci in sezon.Eu imi doresc o nunta,micuta,intima,fara lautari si traditii gen,gaina sau alte din astea..In mod normal ar fi trebuit sa fie totul la anu,dar din motiv de bb,cununia civila va avea loc mai devreme.Imi doresc f mult sa fiu mireasa,nu am fost la prima casatorie si imi doresc f mult sa port rochita de mireasa..insa nu-mi place sa fiu presata...

POZE
my baby
9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ledi daca-s multi nu ai treaba cu cazarea. eventual te poti ocupa doar de cei ff apropiati (veri si matusi de primul grad). in rest le cauti hoteluri mai ieftine sau dupa cum vor,eventual le faci rezervari ca asta nu e o mare problema. sau le zici ca se inchiriaza si apartamente mai ieftine, sunt destule variante.
iar despre bagatul in organizare no no . e nunta voastra, voi va ocupati, punct.
iubita_tiana te asteptam cu testul pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Ledi, nu lasa pe nimeni sa-ti strice bucuria. Ziua in sine e ceva special si e doar a ta si a lui!!! Punct!!! Daca te consumi pt toata lumea nu ai timp sa te bucuri de ce se intampla!

10+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Leditzia-cu sa le platesti cazarea?eu zic sa faci acolo unde vrei tu nunta si asa cum tu ti-o doresti,nu lasa pe nimeni sa se bage decat tu cu familia ta.Iar cu cazarea fiecare ar trebui sa isi caute acolo unde isi permite.si noi am vrea cam in doi ani sa facem nunta dar in Romania ca acolo sunt rudele mele.Nici eu nu vreau nunta mare ci una mciuta si frumoasa.Noi suntem casatoriti la starea civila doar ca nunta am spus ca numai dupa bebe o facem,nu stiu,asta a fost visul meu dintotdeauna,poate pentru unele suna ciudat insa asta e visul meu.

10+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Angellique-si pe mine ma dor sanii si cred ca deja am nevoie de un numar mai mare la sutien ca toate ma strang.Sunt mari si tari

10+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angellique spune:

Cununia civila o fac si eu in vara aceasta, pentru ca nu vrem sa vina bebe fara ca noi 2 sa fim casatoriti.Avem cununia civila pe 23 august, iar nunta o vom face cam la doi ani dupa ce vine bebe.Leditia, trebuie sa te bucuri de ziua nuntii,este una dintre cele mai frumoase zi din viata ta, si macar in aceasta zi trebuie sa ti cont de ceea ce-ti doresti tu si sa nu te mai gandesti la ceilalti!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angellique spune:

Michelle,eu deja port 85B 85C la sutien.Sunt ingrozita ca in curand nu-mi voi mai gasi masura potrivita la sutien!O sa cutreier niste magazine pt bebelusi poate imi gasesc acolo niste sutiene mari.Aveti idee in Bucuresti unde gasesc sutiene marimi mari?

10+

Mergi la inceput