Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (292)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:


Ai incercat Mytosil sau Eosine?Ma rog, nu stiu, daca exista in Rom, dar prietena mea cu astea a scapt de pb similare.

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

nu, nu am incercat, nus dak exista la noi......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Salutare dragelor, s-au culcat copilasii si am intrat sa va

La multi ani Maraki!!! pentru ieri

La multi ani Astery
sa aveti parte de multa sanatate si fericire in viata.

Anasol la piticutul Ianis, sper sa ii treaca repede rana de la fundulet.
Astery felicitari lui Razvanel pentru primul kk la olita...te cred ca ai fost fericita cand ai vazut daaarr numai acum e inceputul
Giova sa aveti drum bun la intoarcere, pe Marcolino, e nasol asa ca tre oprita masina cand ii spun piticii ca le trebuie pipi si eu o patesc cu Iarina daca nu o duc atunci la pipi cand spunea ea se scapa putin pe chilot...asa ca umblam cu chiloti de schimb la noi
Bianca am vazut pozicile , tare frumusel mai e ginerica asta al meu.
Cosmi sa-ti fie de bine freza si distractie placuta.
Bee sa aveti parte de un concediu excelent
Dana Ene distractie placuta si voua la mare.
Mireluta la frumusei, te cred ca iti este greu si mie imi este dar lasa ca noi o sa fim mandre peste vreo 2 ani .
Irinutza la Sabinuta sa ii treaca repede, sincer noi nu am patit de astea de la fornetti.
Ioana la razvanel, e mai bine?
Andiaroro, Silvi,Irina , Florinini si restul de la noi
Noi suntem iar fara tata...iar a plecat la Brasov asa ca ma distrez singura cu cei doi strumfi, mai am 2 saptamani

Iarina in continuare e buiaca, mai nou ii fac baloane suflu de imi sar capacele si tre sa ii fac multe ca ea sa le sparga cat mai repede si sa se stropeasca toata pe fata.

Ianis mai nou a inceput sa isi pape pumnii de zici ca imediat si papa toata mana , in rest e tot un cumintel , cel mai fericit e cand e fara pampers, vrea baiatul sa-si arate dotarile

V-am si va doresc o zii superba.

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


http://www.dropshots.com/iarinutza
http://www.dropshots.com/iarinutza2#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

ieri la dr l-a cantarit pe ianis are 4800g la o luna si o saptamana, cred ca e bine, am plecat din spital cu 3500g......a pus binisor spun io si ii dau numai la un san ca la unul nu a vrut sa suga si s-a terminat lapticul acolo....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna fetele.
Ali, multumim de compliment, si eu nora frumoasa si vorbareatza. Si pe bebe Ianis
Dana, am vazut pozele, ce se mai distreaza fetele tale. Ma bucur ca ii place Oanei pe role, e un sport frumos. Si eu am fost mare amatoare de role pe vremuri, am participat la concursuri in generala si in clasa a 4-a am luat locul 1 pe oras si am primit o carte de povesti...Limir imparat se numea si niste dulciuri..nu am sa uit niciodata. Eram tot timpul cu rotilele (atunci asha se numeau) in picioare. Acum...nu m-am mai dat de ani buni si cred ca mi-ar fi frica...sa nu cad, sa nu ma lovesc la solduri, of ca m-am ramolit cu totul. Distractie frumoasa la mare, tu esti abonata la inceputul lui iulie...parca anul trecut ai fost de prin 5-7 daca retin bine...la Caraiman.
Astery... nu intrii doamna sa ne dai de baut? si de mancat o felie de tort? Am o sete de nu mai pot. Noroc ca sunt antialcool si accept si cu toate ca medicul mi-a interzis acidulatele. La ocazii merge.
Ioana, cum e Razvan? I-a scazut febra? Ati mai fost la medic? frumos mesaj i-ai scris lui Cristinei.
Irina, pai nu mai cumpara dinalea cu branza. Cine stie...asa e romanul, inventiv si se gandeste sa faca bani din orice. Alea cu gem nu cred ca ar avea nimic chiar daca sunt mai vechi . nu ii refuza copilului placerea daca iti cere


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am niste nervi...acum au anuntat la radio ca pt intrarea la liceu se vor cumula mediile claselor 5-8 + notele la tezele nationale (se dau teze la romana si mate in clasa a 7-a si a 8-a).
Deci copii nostrii vor trebui sa manance cartile sa intre la un liceu bun in oras. Chiar si la educatie fizica, la desen, religie vor trebui sa aibe medii bune, foarte bune sa compenseze cumva lipsurile la celelalte materii . Ce prostie..o sa ajunga copii sa se certe cu profesorii pt note, o sa isi negocieze notele .
Nu era mai bine pe vremea noastra? Invatai pt examenul de adminitere la liceu si mergeai unde vroiai. Daca nu te ducea capul eventual ajungeai la un liceu mai slabuzt sau chiar la profesionala.
Asa...inveti 4 ani
Inca nu va intereseaza treaba asta dar m-am plans si eu aici

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Anasol pai a pus foarte bine pe el Ianis...al meu a pus 1300 gr in 2 luni, ce e drept ca la al meu o masa ii e de 10-15 munute si gata...asa a pus si Iarina mai putin in primele doua luni si apoi a inceput sa puna mai bine pe ea...asta le e soiul cred...

Io numai stiu ce sa fac de mancare sunt in pana totala de iedi si satula de aproape orice (sper ca ati inteles ce am vrut sa zic...ceva care sa nu ii faca rau lui bebe...care veniti cu ceva idei???

Ali de
IARINA (16.02.2006) si IANIS (04.04.2008)


http://www.dropshots.com/iarinutza
http://www.dropshots.com/iarinutza2#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

ASTERY,LA MULTI ANI CU SANATATE ,SA ITI DEA DOMNUL TOT CR DORESTI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cristina!!!! Tot ce-i mai bun si mai frumos pe lume iti doresc! sa fii la fel ca si pana acum optimista, increzatoare, sufletista si lista ar putea continua. un camp de pt. o mamica exceptionala!!!

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am scris un ditamai mesajul si l-am pierdut.
Marco mi-a picat din pat aseara, si-a spart buza si s-a lovit la arcada. patul matrimonial e destul de inalt si a picat direct pe parchet. nu stiu cum naiba a ajuns in partea mea de pat la picioarele mele. cand l-am auzit plangand il cautam in partea lui, pe jos, vezi de treaba..el era dincoace.
L-am spalat ca ii curgea sange din guritza, dar nu s-a trezit dragul meu...in schimb eu m-am cam speriat si tpoata noaptea am dormit cu el in brate.
Dim. am fost in oras, soare frumos...acum ploua de numa. ma omoara vremea asta....

Irina sa terminati cu apartamentul si mobilatul cat mai repede. spor.
Cosmi ma bucur ca ti-a iesit culoarea7 suvitele misto.
Maraki asa e,ne place ca sunt toti prietenii romani aici, e sorella, mai sunt si cativa italieni cu care ne intelegem bine si cand venim ne distram de numa. eu chiar regret ca am plecat. Chiar ii propuneam lui Clau sa venim vreo 3-4 luni/an aici, daca ar fi avut vreo lucrare aici, tare bine era. In schimb...are contr. cu italieni, dar in Ro, nu Italia.
Irinutza imi pare rau de sabina...sper sa-i treaca si enterocolita si cucuiul.
Anasol l-ati crestinat pe Ianis? ma bucur ca e mai bine cu fundicul...doamne cat ai tras cu el. Si Marco e la fel ca Davidutzu tau, nu mai folosim pampers, se cere la pipi si kk, rar de tot mai scapa pe el, cand uita de el si se joaca.
Bianca lasa ca am gasit eu azi boxeri, sort de baie, de mori nu alta. tare faini sunt....imi vine sa-i cumpar din toate culorile, dar cand naiba ii poarta?
Nasol cu inscrierea la liceu...
Ali esti singurica, dar ai 2 copii cuminti.
Dana bine ca ai scapat de sesiune, vei lua si ultimul examen, stai linistita.

Maine joaca Romania-Italia, doamne ajuta sa-i batem.

Noi cred ca plecam sambata dim. pe la 3-4 spre Viena, numai buine ajungem cand se deschid magazinele. as vrea sa innoptam la paprika hotel si duminica sa mai facem cele 5 ore pana in Tm. asta e planul meu, acum sa vedem ce zice si Clau.

va pe toate. nu stiu cand ne mai auzim, poate intru maine, sau direct de-acasa.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput