Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (292)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
ASTERY LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa, norocoasa si fericita!
Irinutza, sanatate Sabinei! Din ce spui tu arata chiar bine. Nu e slabuta chiar asa. Doar sa n-o mai ia in jos cu enterocolita.
Anasol, ma bucur ca merge ceva la Ianis. Il si doare pe micutz, cred, nu? Zic si eu ca Bianca, totusi nu e o alergie la scutec, ca prea e de multa vreme si n-o mai scoateti la capat. STiu ca poate parea o idee tampita, dar scutecele clasice de finet/bumbac, n-or fi o solutie? Ca pampers, happy sau mai stiu eu ce au tot felul de substante care sa retina lichidul in interior. Eu una cu ambii puradei am folosit Huggies clasice, vechi, ca-s mai "hartioase", adica nu par sa aiba mare lucru in interior. Si probleme am avut doar cand am schimbat pe Happy, odata.
Noi.........obositi. POate oi gasi vreun moment sa am mai multa energie si chef de scris. Dar asa........ma alearga!
De mers, plecam la Bulgarica sambata viitoare si stam 10 zile. Astept excursia asta ca pe nu stiu ce! Am cam obosit.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Moaaama cata incoerenta pe capul meu intr-un singur mesaj.
Irinuta, scuze, sper ca n-ai inteles Doamne fereste a Sabinutza ar arata bine bolnava. Sanatate deci.
Anasol, merge ceva la problema cu pielicica lui Ianis.
M-afund. Scuze. (nici macar nu e alcoolul de vina, cat nesfarsitele si nenumaratele nopti nedormite)

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery la multi, multi ani fericiti Sa fii sanatoasa steluto, puternica asa cum te stim, tot ce iti doresti sa se indeplineasca,sa fii iubita si sa ai parte doar de satisfactii Gemanutza mea, nu stiu de ce aveam impresia ca esti scorpion desi Irina a spus de cateva ori ca tu si cu mine ne asemanam in multe privinte

Irinatunza sanatate Sabinutzei, doamne cred plangeam o saptamana sa fi vazut cucuiul ala asa mare!!!Angelo are in jur de 110 cm, l-am masurat la un magazin de copii dar nu a stat chiar asa lipit de metru.Intre 108-110 are sigur.
Anasol si eu cred ca poate fi de la scutec, stiu ca am incercat doua zile o marca atunci cand l.am adus din spital dupa ce se nascuse si se innrosise la fundulet.Cum i-am pus Pampers, imediat si.a revenit. Trebuie sa urmaresti cu care marca merge bine Este cumplit sa fie carne vie la fundulet, am vazut in viata mea o fetita care ajunsese asa dar era din cauza maica.sii ca nu o ingrijea deloc.
Bianca eu stiu doar de banchet ca se face la scoala cand termini 4-8 si 12 clase Voi santeti mai cu motz in frunte eeee
Irina felicitari pt. semnarea actelor, sa fie intr-un ceas bun si sa aveti numai bucurii in casuta voastra
<Bee vrei nu vrei ti-ai intrat in ritm Important este sa te mentii sanatoasa si sa ai grija si de tine pe langa copiiTu esti baza
Giova sant curioasa unde l.ati urcat pe Marcolino si nu mai vrea super ca va distrati, conteaza foarte mult ca aveti prieteni acolo si pe sorella >Eu nu am pe nimeni aici, sant saraca sufleteste....

Fetelor va spun ca tare bine m.am simtit cand am citit mesajele voastre pt. ziua mea, am inteles ca o micutza amprenta am lasat aici pe forum <asa cum sant eu, cu bune si rele

revin.....stiti voi.,...ma apuc de treaba

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI CRISTINUCA!
Sa iti dea Dumnezeu putere sa duci la capat orice lupta, sa ai parte de clipe minunate alaturi de baietii tai dragi, sa iti pastrezi optimismul si dorinta de a invinge, sa ai de-a face doar cu OAMENI care sa te faca fericita! O imbratisare calda de la sufletul meu pentru sufletul tau si milioane de tzucaturi apasate!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:


LA MULTI ANI, CRIS!
Sanatate, Fericire si Iubire, asta iti doresc eu tie, draga mea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:


LA MULTI ANI, MARAKI!
Sa fii fericita si sa ai parte numai de lucruri bune!


Scuze pentru intarzierea urarii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Noi suntem bine, slava Domnului!

Roxanica e o nazdravana, aoleu, ce copil agitat am facut.
Prostii cat cuprinde face, dar ce sa zic, vine dupa aceea cu ciocul ca sa ne dea pupici, smechera, si ne trece.

Oana va intra in vacanta si nu e tocmai incantata.
Am inscris-o la un club sportiv si face patinaj artistic. Au antrenoare, e foarte fain. Face de 3 ori pe saptamana antrenament de cate o ora si jumatate, iarna pe gheata (5 luni pe an) si in rest pe role. E tare fericita si ii place mult. Toata ziua ar sta cu rolele in picioare.

Eu am terminat sesiunea, inca nu stiu ce am facut la ultimul examen, dar sper sa fie bine ca m-am saturat.
Urmeaza sa mai dau si disertatia, dar asta va fi la sfarsitul lui iulie.

Intre timp ne-am facut rezervare la mare:
MAMAIA, HOTEL REGAL, 1-7 iulie

Asaaa... o sa incerc sa citesc cate putin din urma si revin.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

La multi ani!

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

LA MULTI ANI CRISTINA ! Tot binele din lume, sanatate si tot ce iti doresti tu!

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

cum am mai spus din spital l-am scos cu rana urata, apoi a venit dr de fam acasa si ami-a dat o mie si una de creme, cu una il dadeam de ex 3 zile nu mergea, incercam apoi 3 zile cu alta si tot asa, s-au facut vreo 3 sapt, am decis sa merg la un medic pediatru si mi-a spus ca tre neaparat cu funduletzul gol toata ziua nu 2-3 ore cat il tineam io si uite asa am ajuns pana acum,.....la momentul de fatza stam in funduleztul gol de dim de cand ne trezim pana la 12 noaptea.....scutecul nu are treaba ca tot am schimbat, e vb ca are caca f acid , de aiai ii dau si calciu carbonic dupa fiecare masa si doar nu mananc nici fructe nici legume nici lactate, nici nu mai stiu ce sa mai pap......acum e mai binisor , dar tre sa am rabdare sa se repare tot adik toate straturil;e de piele, io cum am vazut ca s-a reparat primul strat de piele l-am bagat in pampersi iar si am intrerupt calciu carbonic si l-a atacat iar...acum am luat-o de luni de la inceput , aseara am fost la dr si a zis ca e spre bine dar tre neaparat macar inca 10 zile cu fundicul gol si tratament bineinteles, e greu dar poate de data asta reusesc.

Mergi la inceput