Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Jasmin...si noi papam cate ceva (adica vreo cateva lingurite) cand pun biscuite. In seara asta a papat si iaurt cu biscuite. Insa eu ii dau petit beure, chiar daca au gluten, ca i-am at si cereale pentru 6 luni si alea au gluten. Insa nu i-au placut

Mihuta...asteptam cu nerabdare pozicile!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu ii mai pun in fructe piscoturi de la Nestle ,astea sunt peste 8 luni dar Maria mananca de la 6
Azi a mancat branza de vaci +rosie+marar,avem poze dar le descarcam maine

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna!!!!

noi am avut o dupa masa nasoala tare.....m-am speriat cu bubulina si am fost la un pas de a ajunge la spital cu ea. mi-a vomat in jeturi tot ce a mancat (adica mar+banana +biscuite mancate la ora 12). a vomat intr-un hal in care nu credeam ca pot vedea vreodata, ma facut toata din cap pana pe picioare.... apoi a fost molesita, a mai vomat o data si nu mai vrut sa pape mancare solida toata ziua. aaa si a inceput sa aibe scaune moi. maine dimi merg oricum cu ea la dr. offffff....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB sa nu fie de la caldura.Ai tinut-o in soare?
Sa ne spui maine ce a zis dr.Va pup

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

seara buna!!!!

noi am avut o dupa masa nasoala tare.....m-am speriat cu bubulina si am fost la un pas de a ajunge la spital cu ea. mi-a vomat in jeturi tot ce a mancat (adica mar+banana +biscuite mancate la ora 12). a vomat intr-un hal in care nu credeam ca pot vedea vreodata, ma facut toata din cap pana pe picioare.... apoi a fost molesita, a mai vomat o data si nu mai vrut sa pape mancare solida toata ziua. aaa si a inceput sa aibe scaune moi. maine dimi merg oricum cu ea la dr. offffff....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007





Imi pare rau pentru Iasmina! sa treaca!
Si a mea a facut la fel dar acum vreo 20 de minute. I-am dat lapticul cu cereale si apoi am pus-o in patut sa adoarma. Si eu m-am dus la baie. Si aud cum ma striga sotul meu disperat! M-am speriat rau, am crezut ca a cazut din patutul ei sau mai stiu eu ce...si cand ies din baie si il vad pe al meu alb pe piept, pe covor la fel, ea pe jumate la fel.... M-am speriat rau! Tremuram toata, abea am reusit sa o schimb...Si ea radea la mine apoi! Cred ca a vomat cam tot ce a mancat...Am incercat sa ii mai dau laptic dar nu a mai baut decat vreo 20ml. Probabil ca se va trezi la noapte. Oricum, a fost oribil. Si eu cred ca tot de la caldura. Dar acum pe seara am iesit pe la 7.30 afara si am stat pana la 9.30. Poate dimineata ca am stat pana pe la 2. Sau o putea fi de la dintisori?

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyanna spune:

Si buna seara! Ca nu am apucat sa spun la primul mesaj.

Adriana si Antonia ( 2.12.2007 )
Asa creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

bb, imi pare tare rau de Iasmi. Si eu m-am gandit tot la caldura, bebelusii sunt foarte repede afectati de soare! Va pup, multa sanatate!
Mihuta, bine ai revenit! Rerevenit. ;))

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

BB, asta vroiam sa spun si eu, nu cumva a facut un pui de insolatie?

Acum sa va spun cateva cuvinte despre intalnirea cu Adina si Floris. Adina este stralucitoare, dupa cum o sa vedeti in poze, iar Floris are niste ochi incredibili, albastru marmorati. Sophia a fost incantata de cunostinta, ar fi vrut sa-l smotoceasca putin pe Floris, dar el era un pic ocupat cu scotocitul prin carutul propriu. Au impartasit aceeasi pasiune, aparatul foto, Floris a urmarit consecvent aparatul argintiu al Adinei, iar Sophia s-a ocupat cu aparatul nostru care are un snur taaare bun la gust.

Pozele sunt aici

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daca punea Sophia mana pe Floris il smotocea rau

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

seara buna!!!!

noi am avut o dupa masa nasoala tare.....m-am speriat cu bubulina si am fost la un pas de a ajunge la spital cu ea. mi-a vomat in jeturi tot ce a mancat (adica mar+banana +biscuite mancate la ora 12). a vomat intr-un hal in care nu credeam ca pot vedea vreodata, ma facut toata din cap pana pe picioare.... apoi a fost molesita, a mai vomat o data si nu mai vrut sa pape mancare solida toata ziua. aaa si a inceput sa aibe scaune moi. maine dimi merg oricum cu ea la dr. offffff....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007




BB, asta e insolatie... imi pare tare rau pt bubulina... un pupi pt ea...

Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput