Mamici norocoase de sept-oct 2008 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:


Abea astept sa stau de vorba cu ea mai mult...
Aseara nu am avut timp. Am fost cu ea la ziua unui baietel si cand am ajuns acasa ne-am facut baita la par ca azi avem serbare....

Valentina 23 +

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

offf babytza vorbeste cu ea zilnic si spune-i ca o iubesti oricati frati/surioare ar avea

nocom, am vazut si eu pozele si ai talent nu gluma

22+ -

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

incearca sa o implici si pe ea in activitatile pentru noul bebe, asa il va accepta si ea mai usor, cred si eu

22+ -

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Offff ...credeti-ma ca vb mereu cu ea...
I-am cumparat si ei un album al bebelusului in care sa
scrie ce simte ea pentru bebe....Ea e foarte fericita de
sosirea bebelusului, nu asta e problema, dar probabil ca in
capusorul ei s-a gandit ca nu o sa o mai iubim la fel de mult...
Ea e foarte nerabdatoare sa il plimbe pe bebe si sa ii dea sa pape...sa il vada la baita etc. Si totusi mititica e suparici...
Diseara sau maine o sa stau de vb cu ea ,sa stie cat de mult o iubeste mamica ei...

Valentina 23 +

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nerantula, nu stiu pe unde stai tu dar eu iti pot recomanda in parcul Tei un restaurant numit "Anatolia" - specific turcesc dar au si mancare romaneasca.Au si site...cauta pe google - mi-e ca nu pot baga link
E frumos la terasa, preturile sunt asa si asa - spre peste medie, dar nu exagerat. Noi am dat sambata doi adulti ciorba, felul unu si desert (papanasi imensi- cu smantana si dulceata sau ciocolata) - 120 RON (cu tot cu bacsis).
Plus ca fiind in parc au loc de joaca pentru copii....la cativa pasi de restaurant.

23+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Neatza si de la mine, cam pe la pranz

Of, ce zile am si io... Ieri, iesind din bloc, m-a agatat catelul vecinei, un cockeras cam isteric. Al naibii m-a apucat de la spate, abia dupa ce a trecut de mine. Nu mi-a perforat nici macar pantalonii de in, si doar mi-a zgariat pielea... cre'ca era ofticat pe mine, ca stapana de caine ce-l ignora cand ne intalnim

freshana, bine ai revenit pe la noi!

Nocom, foarte fain costumasul, chiar te pricepi!

Nerantula, si in Herastrau si in Cismigiu si in Tineretului sunt terase dragutele, unde se poate si manca si cred ca ar fi fain pentru cuplurile cu copii. Cel putin la mine in Tineretului, vis-a-vis de cafeneaua actorilor e si un parculet cu tobogan si alte jucarele pt copii. Mai nasol stau la capitolul mancare.

babytza, ai facut bine ca ai vorbit cu fata ta. Si e bine sa ii vorbesti in continuare, sa ii spui exact ce se va intampla, cum se vor desfasura lucrurile dupa ce va aparea bebe, inclusiv ca va avea nevoie de mai mult ajutor si ca daca e dispusa, ai fi mai mult decat bucuroasa sa te ajute si ea. Copiii simt si intuiesc mult mai multe decat crede majoritatea oamenilor mari si daca noi adultii suntem in stare sa verbalizam angoasele prin care ei pot trece, le-ar fi mult mai usor. Nu o rasfatza excesiv pentru ca odata aparut bebele s-ar putea sa se simta si mai exclusa, dintr-o data toata atentia ta se indreapta spre noul venit.

Mi-am luat pachetul de la laredoute si sunt incantata! Cand a vazut al meu cate articole pentru bebe am comandat, n-a mai zis nimic saracul. Scotea unul cate unul, le desfaceam din punga si ne uitam impreuna. Ma tot intreba daca sunt sigura ca bebe o sa intre in hainute asa mici. I-am explicat ca am luat doar pt perioada imediat dupa nastere, sunt numai body-uri cu maneca scurta sau cu pantalonas scurt. Apoi m-a intrebat ce naiba au toate capsele intr-o parte si io m-am dat desteapta si ii explicam ce simplu e sa schimbi bebele asa si cat ai sta cu bluze sau pantaloni peste cap ... a ramas uimit de cunostintele mele in domeniu si spre rusinea mea, nu i-am zis ca tre sa multumesc fetelor de pe DC pt instructiuni...

Cam atat, ma duc la ale mele.. azi mi-am luat pepene in drum spre munci, ma duc sa-l tai si sa pun trocul in fata sa pap

_
Our future determines our past
Fasolica de S28+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

babytza, imi pare rau ca fetita ta sufera, dar sa stii ca oricat ai vorbi cu ea, nu se va schimba radical imediat, probabil va avea "temeri" pana ce va aparea mogaldeata si abia apoi daca lucrurile vor fi asa cum isi doreste ea se va linisti ... asa ca inarmeaza-te cu rabdare
eu am spus mereu si sper sa pot sa fac 2 copii cat mai aproape ca varsta unu de celalalt, tocmai pt a nu constientiza asa bine cel mare ce se intampla, si pentru a putea ave preocupari comune
acu' ... nu stiu daca va fi si posibil ... da asa imi doresc

23+ cu baietel Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

eva si multumesc de link. Chiar nu stiam ca sunt decoratiuni de perete care se pot lua jos. Acum m-am mai inveselit un pic...multumesc mult de tot!!!!
july felicitari pentru noile achizitii! sa le poarte fericita fetita!!!
nocom felicitari pentru costum...intr-adevar ai talent...si felicitari si pentru Matei multi-talentat

24+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

andy, sarumana
Nu tu erai cu carutul ala pierre cardin? Ne spui si noua cat ai dat pe el? Arata fain, e chiar pierre cardin?

_
Our future determines our past
Fasolica de S28+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

july cd ai povestit de coletul de la laredoute mi-am amintit de mn acum vreo luna cand, dupa ce am primit coletul, la fel scoteam cate un lucrusor, il analizam, il admiram si apoi ma apucam de urmatorul
eu am luat marimi peste 80 de cm ca haine pt bb mic-mic am de la primul copil
cel mai mult mi-au placut blugii de bbi - am luat vreo 3 perechi - mi s-au parut superbi

27+
AMR 85 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput