Mamici norocoase de sept-oct 2008 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

quote:
valori normale IR artere uterine:
sapt 20: 0.36-0.71 (media 0.53)
sapt 28: 0.35-0.63 (media 0.49)
sapt 34: 0.31-0.59 (media 0.45)


July daca o fi bun tabelul asta nu ai IR-urile chiar asa mari. Stiu ca si eu le aveam cam tot asa ca tine, nu mai stiu exact valorile si mie nu mi-a zis nimic nici Iosup si nici doctorul meu ca ar fi probleme. Oricum, ma bucur ca esti ok cu tensiunea si cu placenta .


26+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

andreea multzam de tabel. Pai e ok, ca nu depasesc limita, dar sunt spre limita de sus si na, era mai bine daca eram si io mai spre medie, asa

_
Our future determines our past
Fasolica de S27+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

CD, cum sa nu va iubeasca...si mai ales pe Mikul, noul membru?..pai cred ca toti barbatii (mai putin taica'miu) isi doresc baietei, asa ca iti dai seama ca e fericit, chiar daca nu o spune.

Anca, ce bine ca te-ai intors si ca totul e bine



23+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrey2008 spune:

Am terminat si eu curatenia asa cat sa putut ca tare am mai obosit iar acuma m-am apucat sa fac un ghiveci ca parca as manca.
Si noi ne-am hotarat sa punem ptr inceput patutul cu noi in dormitor sa fim cat mai aproape de el.
Cum stati cu cumparaturile ptr bebe ,ca noi stam foarte prost.Inafara de cateva body-uri nu a cumparat nimic.Avem si patut l-am primit ca daca trebuia sa-l cumparam............nu era nici azi cumparat.Sper sa recuperam rapid la acest capitol.

Ioana27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

July bine ai venit cu vesti bune, odisneste-te si totul va fi bine mamico
andrey2008, ma faci sa rad, stai linistita, eu nu am nici un pampers macar, am un sterilizator atata tot , astept reducerile laredoute si o sa-i comand niste hainute frumusele ,apoi sa vedem ce patut luam, trag si eu cu ochiul ce ziceti voi pe aici...dar cred ca o sa iau unul pliant totusi sa fie usor de mutat, ca nu cred ca ne vom muta in casa noua pana atunci si va fi greu sa mutam patut de lemn (printre altele )
Cu prima ocazie cand ies din casa o sa iau ceva pentru Mikul, sigur o sa ma simt multtt mai bine facand ceva pentru el decat sa am paranoia

24s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare fetele!!!

in primul rand felicitari kid si july pt bebei !!! bine ca sunt sanatosi! asta e cel mai important!

acum sa va zic ce-am facut eu la eco(in afara de faptul ca am asteptat 1ora jumate pana sa intru si am mai stat o ora inauntru)

asa...bebe e bine e tot baietel, sigur , sigur i-a masurat tot ce s-a putut si este super ok si in grafic dna dr a zis ca o sa-l facem contorsionist ca statea micutul numai cu funduletul in sus si cu picioarele la nas s-a chinuit tare sa-i faca o poza cu fata si dupa poza oricum s-a asezat in pozitia initiala....a zis dna dr ca asa n-a mai vazut

l-am prins in 4d cum inghitea cum casca cum ducea manutza la gura capusor...ce mai e un scump dar si cam puturosnu prea s-a miscat nici la eco de asta nici eu nu prea il simt ca e cam lenes(asa cum am banuit)

are 468g si dna dr a zis ca e f ok pt varsta lui (21s si 3z) ce sa mai zic, mi-a dat sa iau pt carcei ca+d2 de la ozone cate 2/zi....si mi-ai iesit si mie ir-urile astea marite adik sunt la limita maxima(ce-s astea?? ca vad ca si voi vb de ele)

mi-a recomandat dna dr sa merg sa-mi cumpar aparat de masurat tensiunea si sa-mi fac un grafic saptamanal sa nu cumva sa trec de 13/8(parca sau 9) in caz de...s-o sun(dar nu mi-a dat tratament decat 1aspenter pe zi care oricum il iau de la inceput)

cam asta despre noi a fost si tati si era tare mandru de fii-su ca asa cum statea el cu piciorusele la gurita ii vedeam fu7nduletul si cuculetul in toata splendoarea

aah i-am zis dr de kilogramele mele si a zis ca e ok pana acum 7kile(bine eu de acu ma apropii de 8 dar i-am zis doar 7) si a zis ca arat inca f bine

cam asta...merg sa mai strang de prin bucatarie ca acush incepe meciul

HAI ROMANIA!!!



21+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna gagics! Am dormit putin si acum ma simt mai bine, a trecut si durerea de cap.

July si Nushulica, felicitari pentru vestile bune de la eco. July, stai linistita 37-38 de saptamani e chiar OK pentru nastere, se considera la termen. La fel imi voi programa si eu cezariana, daca rezist pana atunci (Doamne ajuta ). Nushu, la fel statea si bebitza mea la eco, facea lumanarea, de aceea pana in saptamana 23 n-a putut sa-mi spuna 100% sexul. La morfologia fetala insa si-a dezvaluit toata splendoarea

CD27, ma bucur ca a trecut mini depresia

Mai, eu clar cumpar patut de lemn, mi se pare mult mai aerisit si daca pui protectii laterale, copilasul e safe in there. Si ma gandesc si ca se poate curata mult mai usor decat materialul din care sunt facute cele pliante. De asemenea, mi se pare mai stabil si bebe se va putea ridica mai usor de unul singur cand va creste. Si poate fi mutat la fel de usor dintr-o camera in alta, nu e chiar asa de mare si de greu. Dupa 6-9 luni ii voi lua si unul pliant, pentru calatorii care-l voi putea folosi si ca tarc pentru joaca si care sa-l pot purta dupa mine prin casa. Cam astea sunt motivele mele

HAI ROMANIA

O burtica mititica

27+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

salutare microbistele!!
am venit de la control, bebe e bine, cica are niste oase!
de fapt le si simt, ca imi da constant cu picioarele in ce apuca,
de data asta era transvers...cica e posibil sa se intoarca, dar are picioarele in jos, funduletul in stanga si capul in dreapta,placenta e f bine
DPN -ul s-a mutat pe 23 august
e mai mare cu aproape 2 saptamani, dupa masuratori
deci bebe e f bine
la mine e problema, ca am tensiunea cam la limita (13/8)si sunt umflata
cica sa beau 4 l de ceai pe zi...sa mananc fara sare, sa dorm cu picoarele sus ...ceea ce si fac de vreo 2 saptamani
pe 8 august ma duc la ultimul ctrl si atunci stabilim daca va fi cezariana sau nu, depinde cum va fi bebe asezat, ca a zis ca de atunci nu se mai misca

mi-a luat tati cadou de ziua mea perna din aia de alaptat, dar pot sa si dorm cu ea, e asha de bine....
i-am mai luat lui bebe o cutie de servetele umede si un set de paturici din alea de la happy

ma duc intr-o vizita acum, dar nu inainte de a va felicita pt rez de la eco!!


fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
dupa botez
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
27+ Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Nusha limita de ingrijorare este la 14 cu 9. Felicitari pentru bebe

andreea_and eu depasesc putin limitele alea. 0.76 si 0.85... dar e adevarat ca am si tensiune d'aia care creste cand merg la dr. oricum, bebe e destul de activ in timpul saptamanii (numa in uichend se odihneste ) asa ca pana ajung la Iosup nu ma ingrijorez.

Imi povestea o mamica ca in primele luni il tinea pe bebe cu ea in camera si cand incepea sa protesteze a foame il lua cu ea in pat si adormeau impreuna in timp ce el sugea. Zice ea ca asa ii era si ei mai bine ca putea sa nu se trezeasca de tot cand ii dadea sa pape. E adevarat ca metoda asta functioneaza numai pentru persoanele care constientizeaza foarte bine propriile miscari in timpul somnului. Eu una nu ma intorc de pe o parte pe alta fara sa ma trezesc destul ca sa imi amintesc sa imi mut si pernutele dupa mine asa ca ma gandesc sa incerc metoda ei. Pare si cea mai silentioasa pentru partener si cea mai odihnitoare si pentru mamica Ce parere aveti?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

july, nusha, claudina felicitari pt bblushii in grafic si chiar peste:) sa dea DD sa-i tinem cit mai mult la caldurica, da' nu mai mult de 40S
pt alexa am avut patut din lemn, asa cum spune anca, cu aparatori si pe roti, acum o sa-l mostenim, ne trebuie decit saltelutza. care's mai bune? am auzit pareri si pareri despre cele cu miez din nuca de cocos, sunt in dilema
RO-MA-NI-A!!!

alexa simami

Mergi la inceput