Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (155)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetele, eu nu am cum sa ajung la 9 in Baneasa, fac 2 ore pana acolo dimineata, deci pas.

Sabina, sa inteleg ca a venit in Bucuresti (unde anume?) si s-a intors la Bacau fara sa va intalniti cu el? Cam delicata treaba, ar trebui intr-adevar sa il aduceti incoa, dar e greu de lamurit, cunosc.



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Simu, a venit la apratamentul alor mei....are cheile. De acum inainte ii dau telefon si de 2 ori pe zi, in ulima luna am vb cu el doar saptamanal :(
Dar sunt sup[arata si pe mama, de telefonat, poate sa il sune gratis si din Anglia:(






Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sabinescu... deci unde era dansul al ora 5:30 dimineata? La Bucuresti? Si a sunat de pe mobilul lui? Care, in acest caz nu putea sa fie la Bacau.. deci fraza cu "se auzea prin usa telefonul sunand" nu are sens... Uf, cred ca n-am prea inteles succesiunea evenimentelor..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mario, dupa meciul asta (olanda-italia).. vai de kuru' romanilor in meciul urmator...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Btw, Roxana, si tu ziceai ca ai comandat niste pastile miraculoase pentru slabit... cum a mai continuat povestea?

Afibebe, ai grija de tine, lasa ceaiul verde...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Iertare Carpatinu.
reconstituire:
duminica il apuca pe Bunicu doru de duca. Vine pe neanuntate la bucuresti. Acolo gaseste apa oprita si un telefon vechi dezafectat in sufragerie(cel nou si functional e in dormitor....)
Se culca, si la 5.30 dimineata suna din bucuresti , de pe mobilul lui, mobilul sora-mii. Ea nu ajuge la telefon (gravidoasa 5 luni, somnolenta) si il suna inapoi peste catvea minute. El nu raspunde toata ziua.
Mama se mobilizeaza si suna dn Anglia mobil bunic, telefon fix bunic bacau, apartament bucuresti. Nicaieri nu se rapsunde. Vecina de la bacau aude telefonul sunand in apartamentul bunicului.revin



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Asa, deci noi toti am sunat toate telefoanele posibile. Bunicu a pus mobilul in valiza, iar noi am sunat pana s-a dus bateria
Nu imi e deloc clar ce s-a intamplat intre 5.30 dimineata si 7 seara cand a fost gasit.
astept e-mail de la mama sa-mi spuna.

ce sa mai, el are idei, si multa ambitie.....dar nu le mai cuprinde pe toate.
Nu se da dus de la bacau, ca acolo e inmormantata Bunica...
si tot asa.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Une petite histoire pour vous souhaiter une bonne journée.
Un jour 3 hommes partent en excursion, lorsque soudainement, ils arrivent à une énorme rivière déchaînée. Il fallait absolument qu'ils se rendent de l'autre côté, mais n'avaient aucune idée de comment la traverser.
Un des hommes pria Dieu en disant :
S'Il te plait mon Dieu, donne moi la force de traverser la rivière.'

Pouf! Dieu lui donna de gros bras et des jambes très puissantes, et il fut capable de traverser la rivière à la nage en 2 heures,
mais faillit se noyer à 2 reprises.
Voyant cela le deuxième homme pria lui aussi Dieu :
S'il te plait mon Dieu donne-moi la force... et les outils pour traverser la rivière.'
Pouf ! Dieu lui donna une chaloupe et des avirons, et il lut traverser la rivière en 1 heure, mais faillit chavirer à 2 reprises.
Le troisième homme fort de l'expérience de ses 2 compagnons, décide-lui aussi de prier Dieu :
S'il te plait mon Dieu, donne-moi la force, les outils et l'intelligence pour traverser la rivière.'
Et Pouf ! Dieu le changea en femme.
Elle vérifia la carte, marcha environ 200 mètres et... traversa le pont.
Envoyez ceci à une femme intelligente qui a besoin de rire ...et aux hommes qui sont capables de s'en amuser, même si la réalité est dure...



Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Sabina, tomasa, Sim, bikmaria, Roxali, .

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Hai ca am scapat cumva de echipa Frantei, dar ce ne facem vineri contra Italiei? Am un sot trist ! Cred ca ne rup italienii vineri, dar si eu pe sot in acest caz; i-am promis patul de oaspeti din beci daca mancam bataie !

Am fost pt prima data duminica la casa de pariuri si am pariat 1€ ca Ro castiga toate jocurile din grupa; deja am pierdut pariul, dar stam mai bine decat It !

www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput