Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Hi there!

Cam slaba miscarea pe aici... Noi va urmarim... Pretzioshania doarme, sau, ma rog, are ochisorii intredeschisi, motaie ca e vremea asta naspa. Nu ma incumet sa ies, adica o sa ies pe afara dar pe aici pe aproape, sa nu ne prinda vreo furtuna. Am fost pe la 12 la biserica, da' se tinea deja predica, am ratat impartasania. Ata ete, lectia viitoare, ne-a uns popishca cu mir, though.

Mami isi face unghiile pana se trezeste puiul, ca deseara e invitata la teatru, yey!

Multumim tuturor fetelor care l-au admirat pe Conrad, se face din ce in ce mai nazdravan... In salteluta da si el sa se intoarca pe burtica, sa se vada mai bine in oglinda. "Boxeaza" toate jucarelele si rade cand ii arat girafa aia colorata de la Miniblu, ca cu ea se joaca cel mai mult si o cunoaste deja! Dintisori... deocamdata nici urma, speram sa nu ne "loveasca" prea devreme. Diversificarea nu o sa o incepem prea curand, desi i-am mai dat suculete pe care le cam respinge. Dar papica o sa o bagam treptat, undeva la inceputul lui iulie, cand termina mami sesiunea. Cam atat... Am acoperit topicurile care se tot dezbat pe aici...

Acum ii spun si eu LA MULTI ANI!!! SANATOSI SI PLINI DE FERICIRE SI IMPLINIRI!!! grati.elei si... Mami, don't be mad, stiu ca e naspa treaba cu dintisorul, eu am tot amanat de frica dentistului sa imi tratez o masea, ea a lucrat "silentios" si se pare ca e mort totul, nervi distrusi, plus o mandrete de granulom la radacina... Drept urmare o sa o scot... Si iar aman si scoaterea... Pentru ca nu credeam ca mi se poate intampla mie... Mi se pare o drama sa iti pierzi o masea la o varsta atat de tanara... Adica... Ma gandeam ca o sa am probleme pe la 40 - 50 de ani, nu acum... Deci imi dau seama ce e in sufletul tau, mai ales ca Ozi e micuta si e vorba de un incisiv, care na, e fix in fata, e "cartea de vizita". Nu am cum sa te consolez ca e aiurea dar... O sa treaca...

miri, te apuca nostalgia degeaba, Conrad are pete caprui mici in interiorul irisilor, era prea frumos sa fie adevarat, nu am eu bafta sa fac un copil cu ochii albastri!

irinouka, am suspinat de ciuda la vederea pozelor lui Rares, care infloreste in fiecare zi, se face tot mai frumos!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Angi, uf, am citit si eu intamplarea nefericita, si am citit si mai demult ce i s-a intamplat lui micsunea, si m-a cutremurat... Am citit pareri si pro si contra, persoane acide care o condamnau si persoane prea neglijente care ziceau: asta e, se intampla mereu, o sa te obisnuiesti ca o sa mai cada sau pune si tu perne in jurul patului... Pe moment am inteles-o pe micsunea, dar m-am revoltat impotriva alora prea toleranti. Acum... Zic.. Se poate intampla oricui si... Stiu ca si pe mine, daca mi se va intampla o sa ma invinovatesc, desi nu mereu putem controla tot ce tine de copiii nostri. Si... ei fac progrese uimitoare... De exemplu eu vad la Conrad cum evolueaza... Azi e mai natang si maine parca e altul, ma priveste mai constient, se intampla sa faca mai multe lucruri noi in aceeasi zi, nu ai cum sa prevezi totul, nu ai cum sa faci totul de fiecare data cu acelasi perfectionism si nu ai cum sa nu gresesti... Bine ca totul s-a terminat cu bine, de acum stii ca te poti astepta la orice de la Pupilinul mic si dulce - btw, am vazut si eu pozele, are niste ochi ca doua mari... Atat de adanci si de albastri si ii acopera juma' de fata hihihi! O sa se faca un Don Juan cu fatzuca aia cu gropite

Pupam!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

LaLa, am vazut ca ai fost in Bucuresti, imi pare rau ca "te-am ratat", dar trebuia sa anunti si tu mai devreme ... Adica... Bine, nu stiu daca ai facut-o, ca nu am citit mult din urma, dar mai intram si "spicuiam" si daca insistai dinainte poate ne vedeam!!! Of, sper sa mai vii pe la noi... Despre treaba cu divortul... Nu sunt eu nimeni sa imi dau cu parerea ca stii si tu in ce situatie ma aflu, dar eu zic ca e mai bine fara decat cu asa ceva.... Si nu vreau sa fiu rea, dar eu am dedus ca esti o fire putin cam slaba, sper sa ai puterea sa mergi pana la capat! Noi te sustinem, nu e usor, o sa ai regrete, dar o sa constati "in the long run" ca e za best pentru Bibi si pentru linistea ta!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Of, nu stiu ce vreau sa spun, ca am tot citit pe sarite si mi se amesteca toate in cap, voiam sa mai zic ca am vazut poze cu Pats de irlandeza, care m-au lasat masca... Trebuie dusa la un concurs de frumusete bebelusa! Nu se poate! Are niste ochisori si niste buzite.... De pictura! Zici ca e inventata! Pupici catre fericita mamica!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Grati, La Multi Ani fericiti alaturi de minunile tale! Sa fii sanatoasa si vesela pentru puiutii scumpi!

Alina, cu intarziere...nu am uitat dar nu am putut marca momentul...primului clopotel care a implinit jumatate de an vreau sa-i urez si eu La Multi Ani! Ce mari crestem, wow!!!

Irinouka, am vazut ultimele voastre fotografii... asa e, Rareselul se face din ce in ce mai frumos, as vrea sa te vad si pe tine cu noul look de milioane, poate intr-o zi schimbi parcul vostru obisnuit pe Tineretului? Noi suntem aici :-)

Mitsu, bebe Conrad e din ce in ce mai frumos, si mai grasun :-))) sigur o sa-si tripleze greutatea de la nastere pana la 6 luni in loc de un an...la noi targetul este dublarea greutatii de la nastere pana la 6 luni hihi, fiecare cu standardele lui...Sa stii ca tare m-am necajit cand am auzit ca l-ai chinuit pe bebe mic si scump, mai ales ca plansese deja toata ziua, ce-ti mai trebuia inca o portie de urlete in cap? Ma rog, cred ca erai extenuata si reactionai gresit :-) Noroc ca puiul mic uita repede!!!

Ema, asa e, papatul des face baiatul mare :-) Dar eu una nu m-as mai trezi noaptea sa-i dau sa pape daca nu cere, neam. Ma bucur ca doarme noaptea snur, ca ziua nu prea si ma oboseste asa rau, cateodata am impresia ca as putea dormi in picioare. De ex., de azi dimineata de la 6 pana acum a dormit asa: o ora de la 8 la 9, o jumatate de ora de la 11 la 11 jumate si inca o jumate de la 2 la doua jumate. Atat. Acum am adormit-o din nou cu greu, am stat langa patutul ei si i-am tinut un prosopel subtire pe ochi. Ea cu degetul in gura, eu cu mana pe prosopel, uite asa a adormit, ca altfel aveam scandal. Da Doamne sa o tina...daca iar se trezeste in juma de ora, e clar ca pana diseara avem circ!!!


Si Sofia a cazut azi...dar balansoarul in care se afla era pus pe patul nostru din dormitor, deci a cazut langa el, pe pilota. Aviz mie, de acum incolo o sa-i pun mereu centura, desi o uraste, se impinge in picioare si se zbate ca un pestisor pe uscat cand o simte...Mai devreme avea capul bagat intre aparatoarea de pat si tablia patului, isi adusese si degetul cu ea :-) Se frichineste intr-una frate, vrea sa atinga si sa guste tot, cum ajunge ceva in raza ei de actiune incepe sa vibreze la propriu, intinde mainile si tuguie buzele, scoate limba...eu am prezis ca primul ei cuvant va fi "Dai-dai"!!!!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Stancutza, asa-i, si eu ma gandesc ca isi va tripla greutatea, avand in vedere ca el a fost micut; avem deja peste 8k si inca nu am facut 5 lunite...
Cat despre partea cu chinuitul, iti dai seama ca mi-am dat si eu pumni in cap... Oricum, azi l-am pupat e toate partile si l-am corcolit si i-am promis ca nu mai face mami asa ceva cate zile o avea!


Lavi, de baby Conrad

Filmuletse + POZE STUDIO & BOTEZ

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
www.youtube.com/profile_videos?user=lavibebe" target="_blank">Clipeli
NOU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Veronickaam vazut ca ai probl. cu bebe cu antibioticul si lapticul. Da de ce te chinui sa-i amesteci antibioticul cu lapte? Nu-l primeste cu seringa? Cat despre apetit, nici al meu nu a papat bine cand era bolnavior, asa e, trebuie sa te mulgi la fiecare masa ca sa nu scada productia. Sanatate puiului!

Noi i-am luat lui Andrei carucior sport http://www.babycomfort.ro/uploads/prod_1658b.jpg ca plecam la mare peste 10 zile si nu aveam loc in portbagaj de caruciorul mare. Sunt f. multumita. E usor, se lasa la orizontala si e usor de manevrat.

Suntem bine, baietii s-au insanatosit slava Domnului, i-am si impartasit saptamana asta si parca ne-am linistit cu totii.

Marc aseara a fost la petrecere la ziua verisoarei care e cu 2 zile mai mare ca el, Uitati aici: http://www.flickr.com/photos/14037522@N04/2561136442/in/set-72157603794082565/

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">PRIMA VACANTA IN 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Maine avem ziua lui Marc. Am emotii nenumarate. Ii ducem tort la gradinita si apoi il asteapta acasa bunicii, verisoara si fina noastra sa mai sufle intr-un tort.
Va primi o tricicleta. Abia astept sa-i vad reactia.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">PRIMA VACANTA IN 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

bune fetelor!

1. ce parere aveti ca ma chinui sa i dau lui bebone suc de mar de aproape 10 zile si nu ii place. il pun in biberon cu tetina mai larga - nuk L sau M si ii picura in gura. asa cu chiu cu vai dupa ce se stramba o parte inghite, o parte da afara. faza e ca intinde mainile dupa biberon, deschide gurita sa il bage in gura dar cu scopul de a -l roade, nu de a suge. of. ce sa mai fac? ce sa mai incerc? portocala?
piersica a refuzat categoric. a scuipat.
la mar se stramba si jumate scoate afara si i se prelinge pe fata pana la bavetica.
morcov n as incerca ca cica constipa, asa -i?
pai daca lui nu i place nimic, noi cum o sa ne diversificam?
daca nu ii place, sa mai insist? nu mi se pare ok sa dau de papa cu forta. voi ce ziceti?

2. am citit in mama si copilul ca cica intre 4 si 5 luni, daca ii dai copilului degetele ar trebui sa apuce si sa incerce sa se ridice singur. daca nu face asta zice sa anunti doctorul. calin apuca degetele, dar nu vrea sa se ridice. daca il trag isi lasa caputul moale pe spate. sa ma ingrijorez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

roli, ce emotii frumoase ai!! abia astept sa se faca si bebe mai mare sa se bucure de ceea ce ii cumpar. momentan ma bucur numai eu :))
La multi ani mititelului!

Mergi la inceput