Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (87)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

La noi s-a mai intamplat ceva: Vladut mai are o maseluta (asta este a treia). Asa am elucidat de ce este kk-cios. Inainte sa-i iasa cate-o maseluta s-a stricat la stomac. Si cred ca in curand vor mai iesi cateva. Toata ziulica roade la covrigei, inele de dentitie bagate in congelator, cuburi de gheata si orice i se pare suficient de tare si interesant baga la gingie. Partea draguta este ca nu vrea de loc sa-i dau cu orajel. Cand ma vede cu tubul in mana fuge de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

La faza cu istericale si trantit pe jos nu stiu ce sfat sa va dau pentru ca si Vladut face la fel. Eu il las sa se tavaleasca pe jos si ma fac ca plec si-l las acolo. Cateodata se calmeaza si fuge dupa mine, alteori ma ignora si fug eu dupa el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

branzica de casa eu ii dau si de casa( cumparata de la piatza) si facuta in casa si cumparata... pana acu nu am avut probleme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

despre perna: eu nu i-am pus perna lui Vladut. Nici nu m-am gandit pana acum la chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

masa in concediu este supa si friptura cu legume fierte de la restaurant si borcanele cu branza cu piure de piersica (de la Hame ca astea-i plac). In completare mai luam la noi iaurtele si cascaval. Am incercat de mai multe ori cu mancarica la borcan dar de fiecare data am aruncat-o, asa ca am renuntat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Mada pupici si iti tinem pumnii sa fie doar o greseala si bb rozz sa fie sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Sanatate multa tuturor albinutelor si bondareilor bolnaviori precum si mamicilor lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Fetelor,
Buna dimineata
Avem si noi o pbl.Alexia cred ca are varicela.O sa merg cu ea la 2 si o sa ne confirme medicul dc asta e.M-a speriat un pic dr ca zicea c-ar trebui s-o tin in casa 3 sapt.Eu am tot citit pe net si spune clar ca copilul nu trebuie tinut in casa pana cad toate crustele.in jur de o sapt.VOI CE STITI?ATI PATIT CAREVA?are si o usoara stare subfebrila si e maraita!

astept raspuns!
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

quote:
Originally posted by magdutah

neata si de la noi ! Venim si la cafea si la ceai ...ce ni se da :)


Sambata mi-am tuns flacaul ! Sunt tare mandra de isprava mea, mai am un pic de muncit la stil, dar ma invat eu vara asta

Noi am terminat inhalarile. Parca este si mai bine, nu mai tuseste asa mult, a inceput sa ii curga mucii si parca haraie si mai putin.
Tasetele de la mobil asa si nu le-am gasit. Am cautat 3 zile in pampersii lui si degeaba. Poate ai dreptate Elyanne si nici macar nu le-a inghitit, dar cum el baga tot ce vede in gura ... nu stiu nici eu ce sa cred...

Sanatate multa tuturor !!! SI mii de pupici sa se faca bine toti bolnaviorii !

Magda Matei 9.04.2007



Pai tu vi la cafeaua facuta de noi, in loc sa faci tu cinste?!?!?
Magda
Sa fi sanatoasa, fericita si Matei sa va umple viata de bucurii.

Mateiu sa se faca bine, sa-i treaca mucii si sa nu mai inghita obecte necomestibile.



Crina si Maya Georgia

1 Anisor


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata pana-n pranz!

crina acum am sef si sa stii ca DA: suntem compatibili astral! ca de cand cu nebuna aia m-am apucat si eu sa citesc zodiile. asa ca seful e scorpion si eu leu si am citit ca este o compatibilitate buna din punct de vedere profesional.

n-am intrat pt ca n-am avut timp. in plus am fost si f racita. acum parca sunt spre bine, dar sambata si duminica am zacut. motiv pt care nici nu ne-am mai dus la matei, ca abia ce l-am pus pe picioare dupa raceala aia.

matei e bine. mananca de rupe si a inceput sa faca figuri prin magazine. adica cere tot ce vede si incepe sa tipe daca nu i se da. lucram la asta. e mare smecher. daca imi povesteste mama despre dumnnealui: si a inceput sa tipe bineinteles!, il aud si pe el pe fundal ...aaa ... aaa. adica asa tipa el!!

sanatate la toti bolnaviorii: si pitici si mamici si tatici!


mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN si 1 luna!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput