Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Fetelor, e aproape pranzul si inca nu avem cafea? EU recunosc ca azi am dormit mai mult ca de obicei, dar chiar asa?! Hai ca fac eu o cafea mare, tare si fierbinte - fara lapte si cu mult zahar. Cine vrea ...

Mady, imi pare rau ca Razvanelul iar nu e bine. sa treaca.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am revenit!!!!!
Nici nu stiti ce dor mi-a fost de voi!O saptamana fara net mai merge dar fara voi,e groaznic!
Acum ma pun la curent cu ce ati mai facut si apoi vb
Stie cineva ce face Martutza????

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Imi pare rau cand intru si citesc, ca sunt bolnaviori copii. Chiar nu mai am timp sa stau sa citesc tot ce scrieti dar imi mai arunc un ochi sa vad ce mai faceti. Noi suntem bine, am fost in weekend la mare si a fost super bine. Mihaita al meu este inebunit dupa apa, singur se ducea si se balacea, numai in apa a stat, mai statea si privea marea cu piciorusele incrucisate. Astazi mi-a facut alergie la peste destul de nasol, in cateva minute era plin de bubite pe gat si pe corp, i se umflase si tot gatul. Pana la urma am fost la farmacie si am luat ce trebuie dar si la spital ca imi era frica sa nu se sufoce ca i se ingrosase vocea. De la spital imi daduse sa ii fac acolo dexametazona, dar nu am vrut ca mi s-a parut prea puternica pentru el. Acum este foarte bine.Peste a mancat de multe ori, dar mai facuse cateva bubite, dar nu asa rau. Cred ca este alergic si la albus de ou. In rest suntem foarte bine, papam bine, avem 3 dinti, stam toata ziua in parc si abia asteptam concediu sa plecam din nou la mare.


MIHAITA 31 MARTIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

pentru Marta.

RUGACIUNE LA CAZ DE BOALA

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, primeste smerita mea rugaciune pentru iertarea pacatelor Martei si ca un indurat, cu dreapta Ta cea atotputernica stinge-i focul ce a cuprins-o, inceteaza-i boala si cu milostivirea Ta ridic-o din patul durerilor, pentru slava numelui Tau. Ca Tu esti doctorul sufletelor si al trupurilor noastre si Tie slava inaltam, acum si pururea si in vecii vecilor.
Amin.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

riloasa mare grija la alergiile astea, in special ca a dat umflaturi, eu am un prieten mai mare ca mine caruia i sa declansat acum la 30 de ani si daca nu il trezea fisa care plangea dupa lapte, murea in somn sufocat, si el tot asa a patit sa umflat sa tratat ca pt bube si sa culcat, iar de acum nu mai are voie sa plece din Bucuresti fara trusa de prim ajutor pt alergii, sa ai grija la delicat, conservanti,mezeluri si conserve

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

'neata fetele!!!

astazi fac eu cafeaua, sau capucino, sau ceai pentru fiecre dupa preferinte.
Ioana esti atat de compatibila astral cu noua sefa ca nu-ti mai faci timp sa faci cafeaua de dimineata?? Aveai mai mult succes cu trezirea si adunarea fetelor.

Mady ce ace Razvanelu, e mai bine?? sa-i treaca repede. pe toti bondareii si albinutele bolnavioare sa se faca bine si sa se bucure de vremea frumoasa de afara.

Mada - tinem pumnii sa fie totul bine cu bebelina-roz

Maya are prima maseluta. Dupa cateva nopti in care se trezea tipand (in ultimele 2 ii dadusem putin panadol sa o mai calmeze) noaptea trecuta mi-a zis mama ca a dormit ca un ingeras, neintoarsa. Nu a lasat-o sa se uite in gurita ei, dar sigur a iesit. Mai urmeaza si celelalte maselute ca avea gingia rosie si imflata si sus si jos. Sa te ti dupa ce-o sa ne muste, ca a prins gustul .
In rest e vesela, se joaca toata ziua pe afara, ieri a ajutat-o pe mamaie sa adune fanul (si l-a pus in cap), mananca relativ bine, de mers doar cativa pasi singurica si apoi o ia de-a busilea ca de.... e mai comod si mai rapid. De vorbit.. mai mult pe limba ei dar mai spune si silabe pe care mama le-a asociat cu diverse obiecte si a invatat sa o strige pe catelusa mamei, o cheama Bety si ea o striga Be.

Daca aveti timp, cateva chestii interesante despre:

www.babycenter.com/0_toddler-milestone-talking_11738.bc?scid=mbtw_post13m_2w:32&pe=2UuwuhM" target="_blank">vorbire

www.babycenter.com/0_signing-with-your-baby-or-toddler-how-to-communicate-before_1449533.bc?scid=mbtw_post13m_2w:32&pe=2UuwuhM" target="_blank">comunicare prin semne - cica-i ajuta sa-si dezvolte abilitatile vorbirii.

www.babycenter.com/0_hearing-loss_11434.bc?scid=mbtw_post13m_2w:32&pe=2UuwuhM" target="_blank">asta www.babycenter.com/0_warning-signs-of-a-hearing-problem_6748.bc" target="_blank">si asta despre auz, - parca phili intreba ceva de genul asta. Sper ca bondarelul mic sa nu aibe nici o problema si sa fie doar grija exagerata a mamei (cu toate stim cum e cand ne intra cate o idee in cap).

Marta - ne rugam pentru tine si te asteptam cu vesti bune .





Crina si Maya Georgia

1 Anisor


varsta Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutah spune:

neata si de la noi ! Venim si la cafea si la ceai ...ce ni se da :)

Sambata mi-am tuns flacaul ! Sunt tare mandra de isprava mea, mai am un pic de muncit la stil, dar ma invat eu vara asta

Noi am terminat inhalarile. Parca este si mai bine, nu mai tuseste asa mult, a inceput sa ii curga mucii si parca haraie si mai putin.
Tasetele de la mobil asa si nu le-am gasit. Am cautat 3 zile in pampersii lui si degeaba. Poate ai dreptate Elyanne si nici macar nu le-a inghitit, dar cum el baga tot ce vede in gura ... nu stiu nici eu ce sa cred...

Sanatate multa tuturor !!! SI mii de pupici sa se faca bine toti bolnaviorii !

Magda Matei 9.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karla32 spune:

Buna dimineata!

Mai apar si eu ca sa nu primesc bobarnace prea mari...

Imi pare rau ptr bolnaviori, mici si mari...si noi, poate trece mai repede.

Noi suntem bine. Sa zic asa, cu indulgenta! Eu am un nas cat un cartof. Nu stiu cum domnisorul meu mi-a bagat un deget in el, mi-a luat o bucata de piele, m-a umplut de sange si acum moooor de durere! Bine, nu va spun ce am simti atunci,. pe moment. am zis ca mi-a smuls tot nasul, cu ochi cu tot! Groaznica durere!

A, bine, si eu am facut-o lata aseara cand am facut o miscare brusca sa il prind si l-am zgariat sub ochi, la radacina nasului. Bietul de el a scancit putin dar eu nu am mai fost in stare de nimic...

In rest, cum ne stiti. Nu mergem decat cand avem chef, adica o data la 7 zile, nu spunem decat mama (pe toate tonalitatile si in toate felurile), in rest mmmmm, mmmm, mmm si eu trebuie sa execut ca doar inteleg! Se urca pe mine si ma pupa de ma zapaceste.

Si cred ca nu este moment mai frumos decat atunci cand ajung de la serviciu, se uita cu ochi mari si plini de bucurie, rade in hohote, ma ia de gat si sta lipit de mine cateva zeci de secunde...e...o minune!

Va pup si va doresc o zi minunata!


Luca, dragostea mea

Luca 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....crina meri de intrebare,razvi nu stiu...a mancat aseara latic si azi dimi,adik pe la 6,dar sa vad acu ce face dak papa...acum doarme!oricum este ink miorlait si nesuferit,una doua plange!sper sa ii treaca...ne-am luat bilete la mare,pe 5 iulie in saturn...sper sa fie ok si sa plecam,k abia astept!

marta sunt alaturi de tine!pup!

hai k imi beau si eu cafeluta si ma pun pe treaba!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Neata!
Desi cu mare intraziere LA MULTI ANI! BIKY Sa fi fericita si iubita si cele bune sa se adune.

LA MULTI ANI! Magdutah si sanatate multa lui Matei.



Mergi la inceput