Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns torna spune:

quote:
Originally posted by sugubina

torna
Va recomand cu mare caldura :) sa o luati pe la Giurgiu este super scurt si liber. Pe viamichelin luati harta de acolo.


Sugubina, multumesc frumos pt. recomandare, am luat si noi in calcul Giurgiu, insa nu plecam in concediu din Bucuresti, asa incat asta ar fi varianta cea mai lunga, cu traversare Bucuresti, etc.
Merci mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns torna spune:

quote:
Originally posted by alexuta2005

Noi o sa plecam marti 24 iunie la Albena , hotel Gergana.
Biancas multumesc mult pentru informatii, chiar le asteptam.
Torna voi cand plecati?

Casiana si Alexia



Alexuta, ti-am primis un pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

corina 75 ,am vazut harta si dupa cate imi dau seama distanta de 350 m s-ar putea sa fie calculata prin aer .
Eu am mai fost printr-o agentie locala la bulgari pe 29 mai -1 iunie 2008 cu AI la hotel Boriana (desi pe siteul lor nu gasesti la acest hotel AI) si ce m-a dezamagit a fost ca mai trebuia sa avem si o banda roz la mana afara de cea rosie pentru acces gratuit piscina , ca sa avem acces gratuit la sezlongurile lor de pe plaja pe care nu o aveau decat nemtii dar care au platit si mai mult din cate imi amintesc pe bilet(noi platisem atunci 20.5 euro/PERS/noapte AI).Pe mine nu m-a deranjat acest lucru prea mult (am stat o zi pe sezlongurile lor pe plaja contra cost si am renuntat apoi trecand pe pled unde puteam sa ne mai imbratisam din cand in cand ).Sincer nu sunt adepta sezlongurilor si asta nu din cauza banilor ,sunt genul caruia ii place sa simte nisipul.Nu a fost nici o problema cu amplasarea pledului langa portiunea cu sezlonguri atunci la Boriana dar intradevar era foarte comod sa fii aproape de mare ca atunci cand mai uitam ceva dadeam fuga in camera si puteam eu sa innot la piscina si sotul sa stea pe plaja (apa marii era cam rece atunci)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belea spune:

quote:
Originally posted by loredana4

Buna si bine v-am gasit

Sunt nou venita pe acest forum dar il citesc de luni bune.
Eu am fost la inceputul lunii iunie in Nisipuri si acum as vrea sa merg in Sunny Beach la Hotel Imperial.
Stie cineva ceva mai multe despre el in afara de ce e pe site-uri?
Postase ceva Bebe beca, dar vroiam mai multe detalii, cat de departe e de centrul statiunii si daca se merita sa stai acolo?
Mersi.

Daca cineva e interesat de detalii legate de Hotel Royal din Nisipuri, ca eu acolo am stat, cu cea mai mare placere.

lori



Vreau si eu sa stiu cum e la hotel Royal. Conditii, masa, cate stele are...Mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana4 spune:

quote:
Originally posted by mihaStroescu

Buna,

Sunt noua pe forumul de calatorii si as avea nevoie de niste informatii.
Am luat si noi 3 zile la Balchik de la aatravel pentru ca ne doream demult sa vizitam gradina botanica dar dupa ce am platit tot apropiatii ne-au spus sa avem "mare grija" daca mergem cu o singura masina ca e foarte periculos, in sensul ca daca nu suntem mai multe masini ne opresc aia si cu pistolul la cap ne fura masina cu tot ce e in ea. Mergem 4 adulti si bebele meu de 8 luni si ma gandesc cu groaza ca mi s-ar putea intampla asa ceva. Vrem sa mergem prin Vama Veche ca sa circulam cat mai putin prin Bulgaria (adica 60 km). Ce stiti? E sigur sau sa alegem alta ruta? Ce asigurari sa-mi fac?
Va multumesc

39+


BUNA
Stai linistita si nu-ti face atatea probleme legate de drum, nu-i chiar asa cum se aude, o fi fost in anii trecuti, Si eu am plecat foarte stresata in Nisipuri, pe la inceputul lunii iunie, tot asa ca auzisem tot felul de lucruri neplacute.Dar vreau sa spun ca mi-a placut asa mult incat in septembrie plecam din nou, de data asta in Sunny Beach.Tot pe la Vama Veche am fost, drumul e super lejer, bunicel, nu cu gropi, iar dupa cativa km e chiar bun de tot.Cum treci de vama e o portiune de drum care se vede ca a fost reparata,iar dupa aia drumul e bun.Noi am mers si cu 100 km, unde vezi indicatoare de restrictie e bine sa o lasati mai moale, desi noi nu am intalnit nici eu echipaj de politie pana am ajuns in Nisipuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Corina75 dar nu te opreste nimeni sa stai pe plaja, poti sta si pe cearceaf, destula lume face asta, eu chiar prefer sa stau pe cearceaf, ma simt mai "la mare".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Lavi si Aurora, multumesc...intre timp am mai intrebat pe cineva care a fost acolo si am aflat ca se poate cu cearsaf pe nisip: de fapt imi facem probleme pentru ca am vazut cu ochii mei si am si auzit ca pe multe plaje nu ai cum sa-ti pui cearsaf: ori nu e loc de sezlonguri, ori nu e voie...

M-am linistit...

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu am fost si in Albena si in Nisipuri, am stat pe cearceaf unde am vrut, nimeni nu a comentat nimic, de fapt majoritatea turistilor erau pe cerceaf. Oricum plaja e destul de libera pt ca multi prefera piscina cu mirosul ei de clor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

o harta 3D cu www.sunnybeachmap.com/sunny_map_eng/3d_map_eng.php" target="_blank">sunny beach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Pentru cele care nu v-ati hotarat inca, va recomand cu caldura hotelul Sol Nessebar Palace 5* din Nessebar, unde am fost 3 zile we trecut si am fost tare multumiti. Noi am rezervat pe site-ul lantului din care face parte (www.solmelia.com , dar l-am vazut si pe www.booking.com ), am dat 100 euro/noapte camera cu all inclusive, mancare foarte buna, camera mare (pat imens, cred ca avea 2.20m), loc de joaca pentru copii si mini club cu topogane (sunt 3 hoteluri intr-un complex mare, ai acces peste tot, miniclubul cu topogane tine de unul din celelalte 2 care sunt de 4*, dar asta inseamna cam 100m de piscina principala a acestuia de 5*). Noua ne-a placut mult, hotelul este chiar pe plaja (dar acolo sezlongurile nu sunt incluse in all, iar marea e mai cu alge asa...noua nu prea ne place Marea Neagra, desi apa era calduta). Daca mai vreti detalii, va stau la dispozitie.
Oricum, Nessebarul vechi de pe insulita mi-a placut mult, are "aer" de Grecia, terase dragute, biserici, ruine...si nu in ultimul rand shopping ...

Mergi la inceput