salutare de la clinica din ucraina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

HEER,
Costurile de cazare sunt pe site.
Dar daca vrei un calcul exact trimite un mail la clinica indicand perioada si nr de persoane si vei primi costul exact.

Pt copiii pana in 3 ani nu se plateste cazarea in clinica.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Ada,procura aceea de la firma de la firma de leasing trebuie sa fie tradusa neaparat in rusa sau poate fi si in engleza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

Buna Eli05

Este de dorit ca procura sa fie tradusa in rusa, la vama merge si in romana sau engleza , dar daca va oreste politia in Ucraina s-ar putea sa aveti probleme.
Aveti grija la radare in localitati.

Daca va luati GPS verificati sa aiba in el incarcat si harta Ucrainei !!!!!

Traseul prin parea de vest , adica Satu-Mare - Halmeu- Mukacheve- Strii- Truskavets este mai scurt prin Ucraina si e mai simplu decat prin est Siret-Cernauti-Truskavets.

Ada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Inca o intrebare:cum e vremea acolo?Ce fel de haine sa ne punem in bagaj?
Noi vom sosi marti,pe 01.07.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

Este cald 27-30 grade ziua. Mai ploua o data la trei zile.
In iulie se prognozeaza canicula, dar sa aveti si ceva haine de ploaie.

Ce traseu ati ales?
Ar fi bine sa nu conduceti noaptea prin Ucraina, nu e periculos, dar s-ar putea sa va rataciti.
Daca treceti vama dimineata devreme atunci cam pe la 12 ziua sunteti la clinica si aveti tot timpul sa va cazati si sa va acomodati.
de la receptia Nr.2 din clinica luati programul dvs pentru prima zi (miercuri).
In prima zi(adica miercuri)se face controlul medical + corectie la coloana, intocmirea unei fise medicale si filmarea pacientului .
A doua zi dimineata (joi) la ora 8.00 trebuie sa va prezentati la receptia Nr.2 si sa cereti programul individual de poceduri.
A treia zi (vineri) tot la 8.00 veti primi completare la programul individual de poceduri. Acesta se cumuleza cu cel din ziua precedenta si ramane neschimbat pana la sfarsitul cursului.

Pentru cei care stau in clinica programul de proceduri se aduce in camera.

In prima zi la controlul medical puteti sa cereti ca procedurile ce vi se vor da sa fie stabilite intr-un anumit interval de timp , in functie de programul de somn si masa a copilului . De exemplu noi am cerut ca tote procedurile sa fie in intervalul 8.30-13.00.


Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marialuisa spune:

buna!mirela sunt mamica unui ingeras de fetita de 2 ani si 7 luni pe nume maria luisa.mariuca(asa o alintam) are tetrapareza flasco-spastica si sindrom cerebelos.am fost si noi in ucraina in mai de pe 21 pana pe 2 iunie si ar trebiu sa mai mergem in octombrie.am stat in gazda si a fost bine.am platit cam 70 ron in banii nostri pe zi.am facut gimnastica masaj bicicleta vibromasaj si luminoterapie.acum asteptam rezultate.....maria inca de acolo a inceput sa spuna tata(nu vorbeste inca spune mama aici si da)acum sta mai bine in fund(statea si inainte)acum sta cu spatele drept,acepta sa stea pe oala si uneori chiar face....noi speram la mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marialuisa spune:

buna!
o intrebare va rog:operatia de la chisinau pentru ce v-a fost recomandata?si....ce parre aveti despre china si implanturile cu celule stem?
multumesc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

"Operatia de la Chisinau" - se numeste miofibrotomie subcutanala metoda prof.Ulzibat din or.Tula, Rusia.

La Chisinau exista o cilinica privata Genesis care gazduieste de trei ori pe an o echipa de medici din Rusia.
Noi am aflat de aceasta operatie de pe net , de pe forumurile rusesti si am discutat cu mai multi parinti care au facut copiilor ac operatie.
Operatie se face la copiii spastici pt inlaturarea contracturilor musculare.
Dar cel mai in masura sa va explice este dr.Marcel Platon de la clinica din Chisinau.

Ada




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Eu nu i-am facut fetitei radiografie la coloana.Credeti ca o sa avem probleme acolo?E posibil sa refuze sa-i faca acele corectii ?
M-as duce luni undeva,inainte de plecare,sa i-o fac daca e absolut necesara.
Ada,ai putea intreba acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Eu nu i-am facut fetitei radiografie la coloana.Credeti ca o sa avem probleme acolo?E posibil sa refuze sa-i faca acele corectii ?
M-as duce luni undeva,inainte de plecare,sa i-o fac daca e absolut necesara.
Ada,ai putea intreba acolo?

Mergi la inceput