Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Nici eu nu am auzit inca de Hero... o fi o marca spaniola?

Noi luni avem seara de TV: intai joaca Romania, apoi Olanda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Ne-am intors, Bijou e bine dar are ceva frisoane de la durere, i-am bagat un supozitor Novocalmin. A venit mama si a luat-o acum pe Alexia afara asa ca o sa profit sa dorm un pic pentru ca n-am dormit azinoapte de grija Bijoulinei.
Va multumim pentru incurajari si va !

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=x9cURJc01dc" target="_blank">De-a busilea...in felul meu!
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Am primit urmatorul mesaj pe messenger si l-=am copiat aici, poate ajuta cineva!

Cristina (6/5/2008 11:20:47 PM): ): Rog mult dati mai departe, un bebelus de 10 luni foarte bolnav, internat la spitalul Emilia Irza, are nevoie urgent de transfuzii. Are o grupa rara, 01, RH negativ. NUMAI 5% DIN POPULATIA PLANETEI ARE ACEASTA GRUPA DE SANGE! Daca ai aceasta grupa sangvina si vrei sa ajuti acest sufletel, te rog sa iei legatura cu tatal copilului, Catalin Lupascu, la nr de telefon: iwanna_bn_2006: 0723-232.147. Donand putin din sangele tau daruiesti viata unui bebelus! Te mai rog sa trimiti mesajul la cat mai multi prieteni, asa sansele copilului de a gasi donatori vor creste !!!!!! Multumesc.. e vorba de o viata de om...nu cred ca te doare mana!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=x9cURJc01dc" target="_blank">De-a busilea...in felul meu!
Copacul De Hartie
Dar din dar se face rai: Ajutati-l pe Stefanel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Fetelor ce sunteti in cautare de storcator de fructe recomand cu caldura storcatorul Jack la Lanne's de la telesophing
Face niste sucuri extra fara pic de pulpa, cu efort minim si se spala si usor
Plus ca nu trebuie sa prelucrezi fructele inainte, cu exceptia curatatii de coaja a portocalelor ( ca sa nu iasa amarui) in rest de exemplu eu pun marul taiat in jumatati, cu tot cu coaja, samburi etc
Super multumita de el sunt

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adinag
Miha, probabil sunt amandoi niste nazdravani, copiii nostri "mari". Jasmina se misca mereu pe linia intre smecheruta si obraznicuta, dar obraznica sarmanta. Nu stiu cum sa explic, are asa un stil, ca face prostii, te enerveaza, dar apoi asa o intoarce ca tot nu pot sa raman suparata, ca e tare lipicioasa si o maaaare actrita


Daaa...exact asa si Robert.
Ca sa nu mai spun...Jasmina mananca inghetata asa iar Robert mananca asa ...Jasmina pozezaza cocotata asa iar Robert asa. Eeeee? Parca seamana,nu?




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaoooo !!!!!

Chiar ca parca se aseamana la nazbatii Jasmine si Robert ... sunt niste dulci amandoi!

IAr Floris parca e cicciobello ... cunosti papusa, adina?

*************************
Petronela si Nasturica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Adina,ce faceti?V-ati diversificat? Cum e?

Aralia,tinem pumnii sa fie bine cu Bijoulina.

Eu inca mai sunt la capitolul trecut...




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by roxx
Avem si cateva poze noi de aici, daca doriti sa vedeti .


Bine ati revenit! Sa va fie de bine diversificarea si felicitari pentru iepuras.
Ii sta tare bine imbracat in portocaliu.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Da, Miha, seamana
no, ce sa facem, ne-am diversificat. Asta inseamna: fiert in abur un cartof bio in coaja, dat coaja jos, bagat cateva picturi de lapte de la mine si uns copilul pe fata, in ochi, in nas etc.
Prima data mi-as smuls el singur mana cu lingurita in gura lui, asta vreo 3 lingurite (si alea incarcate numai la minim), pana si-a dat seama ca e serioasa treaba. Si a dat de (ne)gust S-a strambat la fata (eu oricum nu-i fac pireurile prea lichide, ci cat mai vascoase, sa se obisnuiasca de la inceput asa). A inghitit bine. Ce a ajuns in gurita, a fost si inghitit, vad ca ar vrea si sa mestece. Mai rmanem vreo 1-2 zile la cartof, dupa care bagam si un morcov pe langa. Am facut si poze, inca nu le-am incarcat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ah, am constatat ca mananca cel mai bine daca-i dau lingurita semiplina in manuta (oricum trage de ea) si si-o baga singur si papa asa...


Mergi la inceput