Strumfi de iulie-august 2007 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Mersic Alina, cuscrii sunt de baza, dau fetele cu avere sau trebuie sa le facem noi? Off, chestia asta cu vaccinarile m-au dat peste cap azi, mai am o luna la dispozitie sa vad cum percutez!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by jadi

Mersic Alina, cuscrii sunt de baza, dau fetele cu avere sau trebuie sa le facem noi? Off, chestia asta cu vaccinarile m-au dat peste cap azi, mai am o luna la dispozitie sa vad cum percutez!

Deni & Vlad & Tudor



lasa, ca in cateva zile scanez cartea si ti-o trimit. s-o citesti cat stai acasa fara copii

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani, deni si cele mai frumoase ganduri pentru tine!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

La multi ani, Deni! Esti nascuta in aceeasi zi cu sotul meu. Sa fii sanatoasa si sa te poti bucura de tot ce ti-a dat Dumnezeu!

Anya/Alina, pai oricum eu eram impotriva vaccinarii, dupa patania avuta la 4 luni cu Ilinca. Pana la urma vaccinul de 6 luni, l-am facut la 8luni, ca tot imi spunea inima sa nu-l fac, dar sotul ma indemna, el fiind adeptul preventiei. Oricum, am ales calea de mijloc si am vaccinat-o fara pertussis. La momentul respectiv stii ca vorbeam prin pm, ca nu as fi vrut sa dau fetelor temeri nejustificate. Dar uite ca se mai schimba optica. Deci, cum vei proceda in continuare cu vaccinarea fetelor tale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Si inca ceva...

Dupa vaccinul Ilincai de 4 luni, am deschis un subiect legat de reactiile adverse, si am fost facuta varza pe mail de un doctor (regret ca am sters mail-urile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Ghinetz multumesc tare mult pentru aprecieri.Toti copiii sunt frumosi,dar intr-adevar Iosua este un copil special pentru noi,pentru ca Dumnezeu ni l-a daruit sanatos,chiar daca medicii au spus sa nu pastrez sarcina ca vor fi probleme...Dar ii multumesc Lui in fiecare zi,pentru copiii sanatosi...

Jadi,te-am felicitat la Piticodrom,dar iti spun si aici LA MULTI ANI FERICITI!!! Si despre mezin,esti cam modesta,este un baietel super super frumos si dulce.

Karliga,tare frumos mai scrii,se pare ca numai la ore matinale ai asa inspiratie....deci te rugam sa te mai trezesti si sa ne mai bucuri cu asa mesaje.Si despre dovada ca era Iosua si nu o fetitza in vizita,nu am cum sa pun o poza aici,iti dai seama,nu?

Si dupa cum deschisese dicutia Oana de la Iesi,deschid oficial lista pentru superbe nurori strumfite...deci astept cereri,daca nu vin eu cu ele,tre sa gasesc doua scumpici pentru baieteii mei...

In alta ordine de idei,am avut cateva nopti teribile,cred ca-i dau maselute lui Aaron,asa ca miorlait tare,foit si temperatura care aparea si disparea...aseara am fost la urgenta caci desi ii dadusem si Panadol,iar avea temperatura,si mi se parea ca respira greu...si o doamna doctor,l-a consulatat in sila si m-a intrebat daca doar pentru asta am venit,doar ca e subfebril??
Imi venea sa sar la gatul ei,dar daca copilul meu face temperatura mare si mi-e teama sa nu faca convulsii,unde sa ma duc???cica la medicul de familie?la care medic noaptea?iti vine sa mori...

Gata,m-am racorit...va doresc o seara frumoasa.


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

vaaaaaaaaaaaaaaaaiii!!! azi e ziua ta mamico? de ziua ta, mamico, in dar eu iti aduc... las' ca-ti canta vladut cand ajungi acasa! acu' fiind pe la ristorantili din orasili noastri e clar ca nu poate vladutz cel vrednic sa-ti cante cantecelu' asta in locul meu! imi cer scuze ca nu mi-am dat seama dis de dimineata, ca o cucuvea ce sunt ... asa ca iti scriu acum, la cateva ceasuri mai tarziu, La multi ani! sa fii sanatoasa si fericita si sa iubesti mereu pe cine/ce vrei tu! ... si-asa deci, tii secret?! sau astepti sa vezi cine isi aminteste de ziua ta si cine nu... .... te imbratisam cu drag! (adica io, adeluta si dl.hook)

apoi raspund si fetelor care mi-au zis sa mai scriu asa devreme, sa stiti ca aveti dreptate, cred ca sunt mai coerenta atunci, pt.ca sunt odihnita, nu ma solicita nimic/nimeni, asa incat pot pune altfel ordine in ganduri.... mai ales ca si dormisem; acum de ex. nu ma solicita, nimeni, nimic, daaaaaaar......... e dupa o zi de balamuc de bucuresti si sunt obosita, trebuie sa dorm si eu; adeluta e deja in pat de mult!

Nico era prima poza cu voi 4 fetele, 2 mamici, 2 fetite, asa incat nu mai dau linkul acum ca sunt tare obosita si nu mai pot cauta....

Dana (ddana..) finally iti scriu si eu tie ceva, asa-i? tot suparata pe mine o sa fii ca tie nu-ti scriu niciodata (dar asa se nimereste, nu stiu de ce... poate ca atunci cand scrii sunt de acord cu tine si daca n-am de ce ma lua, nu ma iau ); ai o fetita f.frumoasa si uitandu-ma la pozele indicate de fete, ca ba aia e faina, ba cealalta, am mai dat si cate un next photo pe acolo, si-am gasit poza asta.... ia zi, te rog frumos, de unde e casuta? ce company o produce? ce stie sa faca, ce e bun, ce nu e bun la ea, avantaje, dezavantaje, cum a perceput-o Daria? se joaca la ea? te intreb ca a vazut sotul casuta aia si m-a pus repede sa te interoghez so pls pls pls!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ddana, mai voiam sa zic ceva; cred ca si dupa daria suceste lumea gatul pe strada sa mai traga o privire la ea, sau sa-i faca o poza ca doar asa fetita frumoasa n-au mai vazut... (noua cel putin ni se intampla asta destul de des, ba chiar uneori ma enerveaza ca lumea care trece pe langa noi, in parc, magazine, etc... ranjeste binevoitor la Adeluta, da sa puna mana pe ea, isi exprima complimentele si poate mai scot si telefonul mobil sa ii faca o poza... cel mai tare ma enerveaza bineinteles cu intentia de a pune mana pe ea... ori pe manuta ei, ori pe obrajori, ori pe piciorus! (pe piciorus n-are nika... dar in rest DA! ) si expresia plina de invataminte "ptiu, ptiu sa n-o deochi, are ceva rosu pe/la ea?" [bleah!!!!] sunt satula de expresia asta... si uneori chiar de la persoane care o vad pentru a 20-a oara... ex. colegele mele de la banca! dar ce sa le fac eu daca ele sunt pardon! )

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

poze noi cu adeluta in primele 5 albume... de aici

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

si pe mine ma enerveaza invazia PAMPERS pe fiecare pagina de 7 mii de ori pe secunda!!! si din pct.meu de vedere sunt si produse naspa

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput