Mamici norocoase de sept-oct 2008 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

andreutac piersicutza Multumesc
bitza io incerc, da nu prea-mi iese... abia astept s-o vad ca a trecut mai bine de o luna.... si azi ma duc singurica , caci al meu sot e in delta la pescuit... as aca emotii duble, si pentru el...

zambetmic imi pare rau sa aud ca ai problemute, dar macar bine ca le-ai descoperit si sti despre ce e vorba si sti ce ai de facut. Cezariana nu este un lucru atat de rau... multe fete si-o doresc fara sa aiba probleme...Tin pumnii.

23+

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Buna fetelor!!!!
Am citit cate ceva din urma si ma apuc sa fac si eu galerie pentru Nocom SA VII CU VESTI BUNE DE LA ECO!!!!
Angelynafelicitaripentru vestile bune!!!!!Si nu fii trista ca baietelul s-a transformat in fetita!!!
Zambetmictensiunea mica e indicatie de cezariana?Ma intreb cum o fi cu cea mare cum am eu ca medicul meu nu imi spune inca nimic despre nastere!!!

Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Felicitari Angelynna, sa-ti traisca printesa
Nocom tinem pumnii la eco
Muhh concediu placut

Fetelor noi plecam curand la cumparaturi de cununie , dsper sa nu fie cald afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Nocom, eu ce sa mai zic! Nu mi-am mai vazut odorul de la 20 sapt si pana merg in tara nu-l mai vad ca "asa e aici". Merg lunar la control la moasa dar ea ma palpeaza si imi ia tensiunea si ascult inimioara copilului. Oricum sunt sigura ca e totul bine!ca macar sa treaca timpul mai repede pana la eco, ca emotiile...
Zambetmic, imi pare rau ca ai probleme; sper ca dr cardio sa -ti dea vesti bune

27+LUCAS
AMR 13 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

quote:
Originally posted by dyanira

Buna fetelor!!!!
Am citit cate ceva din urma si ma apuc sa fac si eu galerie pentru Nocom SA VII CU VESTI BUNE DE LA ECO!!!!
Angelynafelicitaripentru vestile bune!!!!!Si nu fii trista ca baietelul s-a transformat in fetita!!!
Zambetmictensiunea mica e indicatie de cezariana?Ma intreb cum o fi cu cea mare cum am eu ca medicul meu nu imi spune inca nimic despre nastere!!!

Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea





Nu sunt trista doar ca nu ma asteptam, dar oricum este un copil dorit si iubit.

Acum a aflat si tati si a fost tare surprins.

22+ -

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

dyanira, suflul sistolic e indicatie pt cezariana (nu tensiunea), adica mi-a spus medicul sa nu cumva sa uit sa-mi anunt ginecologul ...
din cate am citit intre timp pe net se pare ca poate fi o consecinta a deformarii cutiei toracice din cauza scoliozei ... in fine, tre sa privesc cu incredere spre viitor
pana ajung sa fac investigatii sa vad exact cat de grav e ma abtin sa ma crizez prea tare ca nu-i fac bine guguloiului

21+ cu baietel Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Angelynna tati vroia baiat?

Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

quote:
Originally posted by dyanira

Angelynna tati vroia baiat?

Diana
27+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea





Da, ar fi vrut baiat . Oricum este incantat si de fetita, poate urmatorul va fi baietel



22+ -

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Si eu am tensinea mica, 9 cu 6, dr a zis sa beau lichide multe...

22+ -

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Eeee... si la noi tati ar fi vrut baietel, ca deh, e primul copil si sa fie baiat. Nu s-a pus problema de suparare sau dezamagire cand a aflat ca e fetita, iar mai mult, acum dupa ce s-a realizat o relatie intre el si "fetita lu' tati" ca se zbenguie in burtica la mami seara, n-ar mai schimba-o cu 10 baietei.

Andreea
22+
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput