Mamici de (pepenasi de) iulie-august 2008 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Da MADA despre BIDONSCHY este vorba.Eu i am dat parola de pe picasa sper ca nu s a suparat nimeni.
Ma scuzati am facut o mare confuzie.Cred ca ea vroia album ptr mamici de italia!


www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:



Tocmai am terminat un bors de perisoare si m-am apucat sa citesc si sa si scriu de data asta:)

NARCISA-poze nu am mai facut,dar voi face in curand si le voi pune.Eu imi iau doar post-natal.
MCOCA-si eu stiu ca margarina e nesanatoasa.E plina de radicali liberi.
IRDA-Multumim de informatii.F.Utile!Daca la Irda era atat de cald in maternitate in mai,cum o fi august?
MISHUC-AI grija de voi!
CRISTINA-vrem poze cu tunsoarea!Si pe mine ma bate gandul sa ma tund.Incepem o viata noua alturi de bebe!!
Si...intru si eu in clubul "nestresatelor".Ma voi apuca de cumparaturi pe picior mare din sapataman 34!

Stiti ce mi-as dori?Sa merg la mare!Dar nu indraznesc sa risc,,,of...la ce varsta putem merge cu bebe la mare?La un an e prea devreme?

Sursula30+bebe Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Abia acum am reusit sa mai intru pe net ca a avut sotul treaba la calculator.Azi am fost la plimbare in parcul Cismigiu si la intoarcere am facut piata si am gasit la un plafar ceai din frunze de zmeur.Acum am o intrebare pt fetele care au cumparat:cat ati dat pe o cutie?eu am dat 1,3Ron si mi s-a parut foarte ieftin si ma gandesc ca poate nu e bun.
Camy bafta maine la dr!
Mada iti doresc ca maine sa rezolvi problema cu maseaua!
Cristina astept sa vad poze cu noua tunsoare desi sunt sigura ca iti sta bine pt ca tu esti frumoasa oricum!
Anaco si Dia LA MULTI ANI !
Ella mi-au placut pozele cu tine!
Sursula si eu mi-as dori sa merg la mare vara aceasta dar nu voi avea cum,mai ales daca voi alapta.Oricum la anul va fi mult mai frumos pt ca bb nostrii se vor juca in nisip si se vor balaci in mare.
SUN foarte buna ideea cu lista fetelor care vor naste prin cezariana.
Ankalaura sa-mi zici si mie te rog ce o sa-ti iei in bagaj la spital,avand in vedere ca nastem la acelasi spital si tu mai ai experienta si de la Eliza.

Tecky 35 sapt Raluca Ana
AMR 5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Buna seara fetele!
Va urmaresc din umbra, dar nu prea am avut timp de scris in ultima vreme. Am fost asa de ocupata la servici si cu probleme personale, ca sunt franta de oboseala. Abia astept ziua de sambata sa lenevesc muuuult.

Dia, Anaco, La multi ani fericiti. Si eu implinesc azi 3 ani de la casatorie,dar nu am avut timp sa sarbatorim. Ne revansam noi in week-end.

Va pup pe toate. Ma duc in pat, cred ca o sa adorm instantaneu.

Gini34s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

salut gravidute!

sa stiti ca eu urmaresc tot ce se intampla pe forum, zi de zi, doar ca nu prea ma bag in seama. se mai intampla uneori sa am raspunsul la vro intrebare dar pana ma trezesc eu, raspunde altcineva si nu mai are rost sa repet
Am si eu o rugaminte: se poate sa aflu cumva id si parola la contul comun de poze si de email?



30+ cu

http://community.webshots.com/user/electra_1609?vhost=community

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:

Buna! Sunt si eu o mamica de pepenasi, in 35 de saptamani. Va urmaresc inca de la inceputul sarcinii,dar nu am reusit niciodata sa scriu si eu, desi cu cititul sunt la zi. Sunt in ultimul an la facultate si am multe examene.Dupa ce termin cu examenele sper sa fiu asa activa ca voi.Va rog si eu sa-mi treceti datele.Vom avea o fetita.
DN:16.06.1981
UM: 4.10.2007
DPN: 12.07.2008


gallyb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Tecky, si eu mi-am cumparat ceai de frunze de zmeura si parca tot cam atat a costat.

Sursula, si eu vreau sa ma duc cat mai repede la mare, mai ales ca eu ma duc acolo la ai mei si la bunica. E posibil sa dam o fuga chiar si in vara asta, mai stii. Hmm, nu stiu daca e prea devreme la 1 an sa scoti copilul la plaja, dar nu cred, ca doar nu-l tii in soarele ala puternic de la pranz. Eu am crescut la Constanta si am si poze cu mine mica pe plaja, turnand-i mamei mele nisip in cap .

Marina, activeaza-ti PM ca sa iti putem trimite userul si parola.

Fetelor cu insomnii, sper sa va odihniti mai bine si sa nu mai faceti nopti albe , ca tare nasol mai e. Eu sunt mai nocturna, dar chiar daca stau pe net pana tarziu, in utlimul timp am dormit bine si ma trezesc pe la 10 si ceva dimineata.

Didi 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Biri, sa stii ca astia au si zapada!!La vreo 100 m de florianopolis, mai spre interior chiar ninge iarna, asa usurel, dar ninge.Pe la noi, in timpul noptii ajunge cam pe la 4-5 grade, deci nu e tocmai cald.In plus astia n-au sistem de incalzire, centrale sau mai stiu eu ce.Radiatoare, calorifele pe ulei si cam asta e

Tecky, e bun pretzul, cam atat a platit si mami pe ceaiul meu.Sper acum sa ne si ajute...

Cris da tu unde ai pozele la semnatura ca pe picasa nu le ai...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (30+)si Vil asteptand o

AMR 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

sunule ce face fiita cu atitea minusi? sa-ti fie de bine dupa bere!

mariana
si aici margarina e pe lista neagra, ma rog mie nici nu-mi place, dar e in general nerecomandata. contine trans fat, cei mai nesanatosi se pare.

cine intreba de pampersi cu buricul decupat: eu am avut asa si mi s-a parut defapt ca o jena mai tare la buricut si se si agata de hainute, mai buni au fost cei intregi fara decupaje care protejau mai bine zona. acuma si pt cine vrea poate sa-i decupeze intr-o secunda singura, baga foarfeca in partea aia de sus, nu e mare scofala, eu nu as umbla prea mult dupa ei....

sursula la odiseea cealalta majoritatea fetelor cu bbii pe la 6-7 luni i-au dus la mare fara probleme, atit ca nu ii poti lasa la soare evident decit dimineata devreme si seara, cu protectia adecvata.

mada dentist miine? succes si sa nu vii fara masea reparata ca-ti sarim toate in coc...

ella nu se supara nimeni daca ai dat parola dar roaga-o pe fata respectiva sa nu faca pozele publice, caci daca a postat link inseamna ca pot fi accesate toate si noi nu ne-am prea dori asta.

somn usor la burticoase

37+ AMR 3+

Mami de Anna (5.02.2007) cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Didi, pe astia de aici i-am vazut cu bbi mici mici la plaja, fara nici o problema.Nu cred ca aveau mai mult de 3 luni sau mai putin.Bine, protejati, sub umbrelutze dar erau cu ei pe nisip

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (30+)si Vil asteptand o

AMR 10

Mergi la inceput