Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (178)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dianocica aceeasi problema am avut-o si noi. am gasit niste sandalute, f moi, din piele interior, exterior si talpa (scumpute, ce-i drept, 115 ron), care au scai sus si apoi inca 2 catarame, adica se pot deschide de tot si pur si simplu pui piciorul pe talpa dupa care legi cataramele cat de strans vrei pt piciorul copilului. f faine. daca te intereseaza spune-mi, fac poza si vedem ce rezolvam.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

Citeam acum muuult timp ca intre 1,5 si 2 anisunt mici nuretei, ca retin absolut orice. Si acum ma uit la el si ..efectiv nu-mi vine sa cred. La noi tot lucreaza unii la parter si fac tot felul de zgomote. I-am explicat ce se aude si stie..tot. Stie care e masina de taiat gresia (si cum functioneaza, ca are un motoras, un disc zimtat, cu dinti ascutiti ca la cutit care se invarte si taie), stie care e bormasina (cum e treaba cu burghiul, dibluri, suruburi...), care e masina de tuns iarba, stie tot. e asa dulce cand arata cum fac norisorii care se lovesc si cum incepe sa ploua cu picaturi mici mici, de apa :).

Azi i-am povestit ca o sa mergem la dentist pt ca am o problema la un dinte si merg la doctorita de dinti sa ma faca bine. cu o masinuta ca cea de dat gauri, cu un fel de surubel/burghiu mic. apoi i-am explicat ca o sa mergem sa il luam pe tati de serviciu, o sa mergem toti 3 vcu masina, apoi eu raman la dentist si ei doi se vor duce si se vor plimba singuri, si cand sunt gata am sa-i sun sa vina sa ma ia. Cam peste 15 min cand am plecat din parc si i-am spus ca mergem la tati...mi-a aratat dintii. Am ramas masca. Nu mi-a venit sa cred cum a urmarit toata povestea si a retinut ca plecam la tati ca sa imi fac eu dintii. In ideea ca a fost o poveste destul de lunga.

Doamne ce drag imi e

*nuretei=buretei, nu pot sa modific din cauza de reclama idioata.


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

laura eu inca insist sa fie cu degetele acoperite. Cu ele descoperite nu am probat pana acum dar cred ca ar fi mai usor. N-am inteles exact cum sunt ale voastre la faza asta deci da, da o poza :) (si multumesc )


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

ce nebunie cu gumarii astia......ma duc sa imi reinnoiesc cu eu garderoba, ca sunt 2 ani de cand ii port pe astia rosii ...ma gandesc la unii galbeni...asa sa nu se potriveasca nu nimic...a, ba da, cu papadiile ...voi ce culori ati luat?

chinico, vrem poze cu sefa balacita.

mamaana, zi-ne despre fete,. cum e la gradi???

donia, dar cum te-ai pricopsit cu mastita? de la oprirea alaptatului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

quote:
Originally posted by dianocica

bambooo ii vin perfect antoniei ochelarii. mei, ii sta incredibil de bine, i se potriveste rama ca turnata. ma bucur mult ca ii poarta. va fi bine, ai sa vezi


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.





exact asta vroiam sa zic si eu... o carte in mana ii lipseste ca pare tare intelectuala caprita ... chiar, tot vroiam sa te intreb: sunt prinsi cu elastic la spate( ca io asa am vazut la copii in parc) sau pur si simplu si-i tine ea pe ochi ca un om mare? asa ma bucur ac e intelegatoare si-i tine pe ochi.. poate si-a dat seama si ea de diferenta cand ii are pe ochi... o sa vezi ca n-o sa-si mai puna mana asa des pe ei, odata ce se obisnuieste... anyway, e o scumpa

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez




multumim de complimente
am laudat-o prea mult ieri azi nu prea a mai vrut sa-i tina pe ochi dar incet incet progresam,inca nu i-am legat cu elastic sunt model cu arculet in spatele urechii sa nu cada



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

noi facem azi vaccinul de 18 luni...donia, mamaana, voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

se vede ca intru rar am raspuns la capitolul trecut mi-am pierdut antrenamentul


quote:
Originally posted by bamboletta

[quote]Originally posted by kikineata

Iaca poze cu gargarita. La un moment dat se vede mica-mica. Sunt poze facute asa cum o pandesc io pe gaura cheii cand se trezeste.

http://picasaweb.google.com/kikineata/1AnSi7Luni/photo#5207615973787912898

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)




tare scumpa,imi vine sa o mananc



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by bamboletta

[quote]Originally posted by Ktrinel

bambo, cate dioptrii are ?


Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)




+3.25 ochiul stang si +0.75 ochiul drept



Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006

merci mult, deea, si cu apelativul asta mi-ai facut ziua mai frumoasa

mai, tot voiam sa fac o rectificare: va multumim mult pt. felicitarile cu olitza, dar sa stiti ca a fost un moment unic, irepetabil, asa ca nu meritam pe deplin aprecierile voastre. Aruncam buchetele de flori in ograda Diei sa le inmaneze cu drag Oanei.


ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu





pfui mai roxanico, nu e posibil asa ceva, mi-ai luat vorba din gura, chiar vroiam sa precizez si io azi: deci a fost si la noi un moment unic, irepetabil prea curand, asta e sigur... deci clar a fost pura intamplare, dar ea sa fie sanatoasa ca are tot timpul din lume sa faca kk la olita/wc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

lacramioara, of, ce rau imi pare... multa sanatate , sasi revina repede de tot saracauta... ce dulce dormea \ea pe marginea patului, era franta si lseita saracuta

roxanico, si tie iti tin pumnii sa fie mai bine david... exact asa era si oana cand a fost bolnavioara, moaaale la mine in brate, ma strangea atat de tare in brate ca mi se rupea sufletul :(
am uitat sa precizez ca zilele trecute a fost pe la noi bebinuta cu ada care face la olita demuuult, in fiecare dimineata (ada, nu bebinuta )... si am murit de dragul adei, care a facut gimnastica cu un bebe al oanei si a numarat pana la 10 dintr-o suflare!!

ktrinel, donia, sanatate multa la amandoua, bantuie ceva pe la voi pe-acolo? donia, cat de nasol e cu mastita aia? ieie ceva tratament? pe amandoua

adeju, mai tocmai azi faci tu prezenta la pranz, cand dormeam si io cu oana? da, recunosc ca am dormit vreo 2 ore ca am venit franta din parc ... si tin sa-ti spun ca as mai fi dormit inca vreo 2, dar n-a fost chip cu oana , nu s-a lasat induplecata, eu ma faceam ca dorm si ea tragea de mine si zicea; "mamiii, mamiiina, hopa" (adica sa ma ridic odata) si io-i ziceam "mami inca mai doarme " si ea mi-a raspuns " nu mamiiiii, hintaaaa!" (in traducere libera, hinta= leagan )

dianocica, eu am vazut la chicco cand i-am luat sandale oanei f variate modele... de ex am incercat pt oana niste sandale care erau ff largi si mi-a explicat vanzatoarea ca alea sunt pt copii cu piciorul mai lat/inalt si ca au si mai late/inalte de atat, ca la chicco sunt sanadale/pantofi pt diferite forme ale piciorului, cu bolta inalta, pt picioare grasute, subtirele, etc. eu zic ca merita sa incerci poate nimeresti ceva.. desi pretul... hmmm, numai mic nu e la ei (ale oanei au fost 220 lei)

ce mai era, ce mai era???

Mergi la inceput