Mamici norocoase de Ian-Feb 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

IrinaC incearca sa gasesti in comert suc de ginger. Este ca si Fanta, la sticla de plastic numai ca este facut din ginger. A fost singura chestie cu care mi-a trecut greata (am avut cateva zile de varsaturi continuue dupa ce m-am intors in State). Sucul de ginger si biscuitii sarati mancati pe stomacul gol, imediat ce te trezesti.
Ai grija de tine!

La noi e o caldura infernala, la ora 8 dimineata sunt deja 35 de grade, plus o umezeala foarte mare. Ma deranjeaza teribil caldura asta, mai ales ca trebuie sa plec la scoala.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Un american vine in Romania si vede un taran care cosea iarba. Scoate rapid un dictionar, cauta, si il intreaba pe taran:
- Hey, bade, tu coasesti?
Taranu' nu zice nimic. Intrigat, americanul scoate un dictionar mai mare si dupa ce cauta, il intreaba din nou:
- Nu the supara, bade, tu coasesti?
Taranu' tace iar. Atunci americanul scoate o enciclopedie, si il intreaba din nou:
- Nu te supara, bade, dar tu aici coasesti?
Taranul se intoarce nervos si ii zice la american:
- Do you have an obsession, man?

Catalina

10+

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Trei vulturi faceau bungee jumping. Sare unu` de pe stinca, cade vreo 100 de metri si cu 5 metri inainte de sol deschide aripile. Sare al doilea, sare al treilea...
- Mama ce cool a fost, zice unu', hai sa mai sarim odata.
Sus apare ursu.
- Bai, ce faceti voi aici?
- Bungee jumping.
- Vreau si eu!
- Pai hai, sari.
Sare ursu odata cu vulturii si dupa vreo 50 de metri un vultur il intreaba pe urs:
- Ba, da` tu ai aripi?
- Nu, n-am...
- Mama, ce cool e ursu'!



Catalina

10+

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Billy, iar m-ai facut sa rad. Super.

Bee5+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Buna fetelor!
Am intrat si eu, cam rar ce este drept, dar am intrat si am citit tot...vad ca va este rau cu greturi mari...nici eu nu ma pot plange caci nu duc lipsa si nu pot manca decat cornuri cu ciocolata, paine prajita cu almette, lapte mult si inghetata, multa inghetata caci imi ia din greata; pana acum nu am varsat dar nici mie nu-mi este f. bine, am stare generala f. proasta.
Fetelor, mie mi-a interzis unul din medicii mei ginecologi, sa nu ma epilez pana in luna a 5-a, dar ce fac eu atata timp, ca daca dau cu lama, ma fac exact ca sotul meu pe fata
Va pup
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Tuchi 123-si mie mi.a spus sa nu ma epilez cu aparatul,cu ceara sau crema deci imi ramane doar lama,nu am ce face.Nu cred ca va creste mai mult ca inainte ci doar mai repede!

Billy billy-multumim ca ne faci sa radem

9+ Doamne ajuta!


www.ticker.7910.org/an1cCrbVWQ00012NTk4MDVifDg1NDQ1NWJqYXxNaW51bmVhIG5vYXN0cmEgbWljYQ.gif[/img" target="_blank">Puisorul nostru scump





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

quote:
Originally posted by tuchi123

Buna fetelor!
Am intrat si eu, cam rar ce este drept, dar am intrat si am citit tot...vad ca va este rau cu greturi mari...nici eu nu ma pot plange caci nu duc lipsa si nu pot manca decat cornuri cu ciocolata, paine prajita cu almette, lapte mult si inghetata, multa inghetata caci imi ia din greata; pana acum nu am varsat dar nici mie nu-mi este f. bine, am stare generala f. proasta.
Fetelor, mie mi-a interzis unul din medicii mei ginecologi, sa nu ma epilez pana in luna a 5-a, dar ce fac eu atata timp, ca daca dau cu lama, ma fac exact ca sotul meu pe fata
Va pup
8+





ce n-as da sa mananc macar juma din ce mananci tu...poate nu as mai fi asa fantoma prin casa
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Irina&year=2009&month=1&day=21&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

M-am saturat pana peste cap de aceasta reclama, din cauza ei mi se blocheaza orice pagina.
IrinaC si Michelle sper sa va simtiti mai bine. Mie doctorita mi-a prescris ZOFRAN, dar am sa-l iau cand simt ca nu mai pot.Mai e un medicament Emetrol, nu stiu daca in Romania se gaseste.
Miereamara, unde ai gasit suc de ginger???

Eu azi la 6Pm am programare la medic, trebuie sa-mi ia analizele de sange si sper sa-mi mai faca inca o ecografie.Si la noi e cald si umezeala, vremea asta imi da o stare de agitatie .Ma duc sa fac .

http://bd.lilypie.com/cmePm4.png
7+ Doamne ai grija de bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Am gasit la alimentara. Este o "soda" ordinara de 99 de centi, cu acid, gen bautura Cola, Fanta, dar m-a pus pe picioare. Oricum mie imi fac bine bauturile cu acid atunci cand mi-e greata, poate altora nu le prieste....Sucul se numeste Ginger Ale si arata asa:
http://www.wallywine.com/p-18605-schweppes-ginger-ale-1-l.aspx?affiliateid=10098

Bafta la medic! Eu merg martea viitoare pt analizele de sange si apoi cam intr-o saptamana am appointment la doctor.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Asa, Cris mai voiam sa te intreb ceva si poti sa-mi raspunzi pe privat, ca sa nu aglomeram aici topicul. In august vreau sa ii fac cadou sotului de ziua lui o minivacanta la New York. Ai idee de ceva hoteluri in zona safe si accesibila obiectivelor principale de vizitat? As vrea sa stam patru zile si probabil vom veni cu avionul, Orlando-JFK. Nu inchiriem masina pt ca am inteles ca nu are sens. Oricum vrem sa ne concentram mai mult pe Manhattan. Eu am gasit niste oferte bilete de avion+hotel (4nopti)in jur de 850 de dolari, din care avionul este cam 450. Nu stiu cat de bune sunt, si as fi vrut ceva pareri comparative.
De exemplu pt California ne-au costa bilete + hotel (7 zile) in jur de 1400 de dolari, dar na...e pe cealalata coasta si stam aproape dublu ca timp. Mi se pare cam scump pt NY...Tu ce zici?

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput