Puiuti de Randunici 2008!! (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Simo pofta buna!

Maria foarte frumos filmuletul!Cum mai vrea beber Tudor sa cante si el dragutul!Si cat il schimba in bine faptul ca nu are caciulita pe cap..

Bebe Vlad -o dulceata de baiat!

Elarafelicitari pentru bebele crestin si bine ai revenit pe crenguta!Eu zic ca ai facut destui pasi spre "prietena ta";nu te mai stresa din cauza ei; oricum mie nu mi se pare un motiv ca sa ai asa o suparare si sa nu-ti mai treaca.
Subscriu la problemele tehnice cu forumul, credeam ca e de la mine


Zozeeee,tu unde esti?Cum a iesit botezul?Vrem pozici!

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Pozici

Nou :Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Poate va mirati de ce scriu atata pe forum azi. Raspuns: De azi noapte de la ora 1(atunci a adormit), Antonia doarme incontinuu, evident, exceptand 3 pauze strict de supt.Ce-o fi cu ea de a lovit-o somnul asta?

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Pozici

Nou :Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Ariel multumesc pt explicatie, esti documentata ce sa mai!
O sa incerc faza cu capucino sau ceva ciocolata calda, chiar daca nu sunt consumatoare, da daca ma vedeai azi dimi cum ma c*iam cu cana de ceai cu galactogil...
Mi-am amintit de o faza cu vara-mea cand era mica si manca precum Alexoiu tau. Trebuia sa ii insir toate povestile pamantului cand pica pe mine "norocu" sa o hranesc. Pana a avut mama o idee. ne-am pus toti la masa, se servea sarmale. Fiecare avea de la 6 sarmale in sus in farfurii, ei i-a pus una singura pe o farfurie la fel de mare. fata a protestat ca nu e egalitate. mama i-a promis ca daca o mananca, ii mai pune. si asa, cate o sarma, a mancat 6! poate o functiona si la Alex un sistem asemanator.
Breeee ce zici tu acolo de igiena bucala cu solutie de bicarbonat, ca suna tare interesant! cam ce concentratie? si cat timp e bine sa tii o solutie dinasta inainte sa faci alta? ca presupun ca nu o prepari de fiecare data... nu inteleg de ce influenteaza asta durerea la eruptiile dentare, da tot as incerca ce zici tu!

Naty, pe Ferentari, cam la o statie de rahova, undeva pe dreapta intre niste blocuri mai curatele cu 2 etaje din caramida e un parc dragut si f curat, nu f mare, e plin de banci (pe putin 50) si copaci (dar fara verdeata pe jos) si scuaruri cu nisip unde se joaca prichindeii. La ora la care mergem noi e aproape pustiu. Si e LINISTE :) si ferit de vant.

Monix multam de explicatia cu lingurita.

Nicol!!! ce m-am indignat! Randunoiul tau trebuie bagat intr-o sedinta serioasa! cum sa ramai acasa pe motiv de alaptat....
Luny, aniversare frumoasa! Sa aveti parte de multi ani fericiti si fructuosi de acum!


Olgutz, deci stai dupa coltz, huh? Oare de ce imi suna mie cunoscut asta cu "banii care inca nu ii avem" ca si eu din cauza asta am stat cu casa cracanata pana in luna a 9-a. Da las ca vin ei, sa vezi ce bine o sa fie dupa aia!

Nicoleta, ptiuuuu sa nu iti deochi ochiosu si lunganu!
Clau Terminareee cum le zice! am salvat linku sa ii arat si randunoiului :)

Maria, valeu, parca e un secol diferenta intre Tudor si Sash cand l-am vazut rezolvandu-se singur cu biberonul!

Gecko sa va fie de bine cu mutatul! Sa aveti parte de pace in familie si sa rasune peretii de glascioare de copii fericiti (cati vreti voi)

Blankar, ma bucur ca apuci sa mai citesti pe aici si sa postezi, asa poate te mai linistesti. Sa aveti parte de un botez binecuvantat.
mie din poze mi se pare ca Eric promite sa fie sanatos pe viitor

Elara, imi pare rau de intamplarea cu prietena. Las, ca tu esti tare si iti faci alte prietenii, mai trainice si mai frumoase.
Si eu am probleme cu fereastra in care se scriu mesajele. Am o senzatie ca tot de la reclama cu pampers ni se trage.
Si eu tot marsupiu dinala am si urla in el.

Kya, Ursulica, Simo


http://www.youtube.com/watch?v=antTh7lrpJg&feature=related
de la minutul 2:50


sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">baldabac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

si mie mi se intampla sa nu pot sa boldesc ce scriu, dar ca si sovi si eu cred ca e tot din cauza reclamei de kk!

elara vreau si eu pe pm parola, te rog! sa va fie de bine crestinarea!

am vazut vladic frumos si curajos!

si una bucata bb de maria cu reale talente! poate va ganditi sa faceti un cor de bebei muzicali, sa o luati si pe Rebbecutza lui clau! si alti puiuti cantaciosi!

gecko sa va fie de bine mutatul!

nicoleta si eu ii stergeam inainte lui bb gurita cu glicerina si nistatin, dar um nu-i placea, am incetat sa o mai fac!

gbutucica mai ai mama multe ibrice de ars prin casa? cat despre paine, eu cred ca era o noua reteta, nu-i asa? un pic mai crocanta...

ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

credeam ca doar eu sunt nepriceputa cu marsupiul Chicco, ca nu stiu sa pun copilul...

Avem in schimb leganut! De la o prietena a mamei a carei nepoata a depasit varsta la care sa mai incapa in el. Este de la Primii Pasi. Randunoiul tehnicus o sa-i faca un fir sa se alimenteze si de la priza, nu doar cu baterii.
E foarte multumita fata mea de el. Doarme, se joaca, se uita in toate directiile. Concluzia - copil fericit, mami fericita!

Sovi foarte misto wrap-ul, dar n-as fi in stare sa-l fac.



Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Roxana te mai duci in Herastrau? Ca am vrea si noi sa venim, dar deocamdata astept sa se faca mancarea la cuptor sa papam ceva inainte.



Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

elara, pai nu merge cursorul tot din cauza reclamei de rahat maro
gecko arata-ne bre, si noua, noul cuib!
maria ce cantec e ala, cumva compozitie proprie?..eu numa d-astea am, improvizatii

credeti sau, l-am cantarit pe Mufa! are 5,300 kg si 60 cm! mie imi pare putin, dar dr spune ca e bine, arata minunat si sa o tin tot asa!..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Elara loveste-ma si pe mine cu parola, te rog, ca nu se poate sa nu va vad la botez

Nicoleta glicerina cu nistatin mi-a spus si mie pediatra, dar nu i-am dat niciodata, pentru ca nu are nevoie. Are gurita curata.





Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Elara si eu vreau parola

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Pozici

Nou :Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

quote:
Originally posted by luny
credeti sau, l-am cantarit pe Mufa! are 5,300 kg si 60 cm! mie imi pare putin, dar dr spune ca e bine, arata minunat si sa o tin tot asa!..



Pai Sanziana (cu o luna mai mica) are 5,150 kg... Or creste fetitele mai repede?

Edit: si 58 cm.


Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput