La noi, La Galati sa veniti! (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Sal'tare si de la mine!

alina Pai, se pare ca voi ati spus "intrusului" ca ne cunostem, asa ca am primit informatii, mai ales ca mie mi-e drag sa ascult povesti despre Vladut Imi pare tare rau ca ati patit asa o chestie nasoala in concediu si ca nu prea v-a priit, dar o sa creasca el mare si-o sa fie in regula!

roxi Cum stai cu proiectele?? Unde ati ajuns?

mir3lly Sar'mana de cafea, abia azi am apucat sa o beau

Fetele, unde stiti voi ca se pot face examene coproparazitologice, in afara de centrul ala de langa sc 28?? Avem de cautat viermisori + test Eliza pentru giardia...
Si inca o intrebare: echo la copii se poate face la orice centru sau sunt centre specializate pt astia micii?? Avem de facut o investigatie la rinichi ca suntem "suspecti" de nisip. Asa ca, pe langa microbii care-i avem de combatut in gatisor, mai avem si alte vizite de facut


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Offfff, imi pare rau sa aud ca aveti problemutze, dar lasa ca pupam si trece Eu i-am facut pana acum examenele copro numai la dr. Borisciov in Siderurgistilor, acolo fac si metoda Eliza (costa 180 mii parca) cat despre ecografie, noi am fost la Spitalul de copii cu trimitere de la medicul de familie, nu stiu daca exista cabinete particulare cu aparat ecograf pentru copii...

Cat despre casa....n-am mai facut nimic, mi-am luat o saptamana de concediu (fara plata) ca am obosit de luni ma apuc din nou de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Neata! azi dau eu un icetea ca deja e cald , mai usor cu cafeaua!!!

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Vad ca nu se inghesuie nimeni la icetea-ul Alinei, lasa ca o sa bem noi mai mult...
Alina, am uitat sa-ti spun ca am prestat prajitura kreme a la kreme, a iesit super si a avut un succes nebun iar ieri am facut niste pernute din aluat de foetaj umplute cu pasta de ficatei, o bunatate, i-am batut pe astia de la Fornetti. Daca vrea cineva reteta sa spuna ca o scriu.
Liliana, ce face Andra, ai ajuns cu ea la control?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

roxi, eu am savurat icetea-ul in liniste. Nu de alta, dar aveam gandurile de-aiurea, ca ne-am pregatit de serbare.
O sa pun si poze de la serbare dar tre sa-mi gasesc timp sa le urc in album.
Cu Andra am fost de luni la medic, suntem pe antibiotic. Si dupa ce terminam cu asta, o luam cu urmatoarele investigatii.




Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:



Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

mai fetelor ati intrat in vacanta si nu stiu eu ?
ce e linistea asta pe aici?

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

De abia ne-am intors d ela mare...dar tot visez eu la o vacanta lungaaaaaa macar de doua saptamani...in care sa nu plec nicaieri....sa colind magazinele, sa ma duc cu fiicamea in parc...sa ma uit la televizor...sau la cate un film bun....ce super ar fi

Daaaaarrrrr din pacate, am un teanc de hartii pe birou...un control ce se anunta in curand...asa ca ma bucur ca sunt la serviciu...noroc ca avem aer conditionat din plin si nu-mi ramane decat sa visez ca imi voi permite sa-mi iau vreo jumatate de an concediu de cresterea copilului.

Cafeau s-a racit putin, asa ca va invit....mai ales pe cele fumatoare...poate ma lipesc si eu la un fum...doua...Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Neata! eu vin la un fum :) te invit daca vrei ::)))

Laura uite eu saptamana viitoare sunt in concediu, acasa, numai eu cu Vlad, pleaka bona in concediu, pacat ca nu poate si Ion sa isi ia liber, plekam si noi inca o tura la mare, ca prima tura nu mi-a priit :). deci voi fi in parc zilnik cu vlad, da nu pot sa zic ca asta e visul meu

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Si tu, alinuto?? Si eu am o saptamana de concediu, de pe 23, dar fara copkil, ca mi-o ia soacra-mea la tzaranoaia, sa "dixtreze" ploada Si-s constienta ca vine inapoi cu coarne de lopatar, dar n-avem incotro.

Deci, pot veni si io in parc si in locul Andrei, ma bag eu la construit castele de nisip si la dat pe tobogan si pastrez speranta ca nu ma scot jandarmii de guler.

Si...sar'mana de cafeluta.

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput