Puiuti de Randunici 2008! (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Am plecat la iarba verde!Pa!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Monica, am o gramada de dvd-uri cu gimnastica acasa, pilates, aerobic, taebo... dar nu ma mobilizez asa! E altceva la sala, plus ca inainte de sarcina mergeam de 3 ori pe saptamana si simt lipsa. Asta e, deocamdata n-am ce sa fac..., pana la urma cred ca tot acasa e solutia pana una, alta. Plimbari prin parc fac si eu zilnic cate 2-3 ore, dar vorba ta, kg tare greu se duc. Si eu am luat multe in timpul sarcinii, vreo 23 si mai am 12 in plus! Am acu 64!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Clau asta e si la mine, ca daca e sa fac acasa nu tot timpul am chef. Eu mai incerc sa las pe Rebecca cu sotul o jumate de ora si merg la alergat, dar destul de rar. Eu am 68 kg acum si ar trebui sa ajung la 61 macar. Tare m-am saturat ca nu prea imi vine nici o haina veche deocamdata. Dar sunt convinsa ca vom ajunge unde vrem cu timpul.


Monica si Rebecca (2008.02.15)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Monica multumesc pentru sfaturi. Nu stiu sigur cum e productia mea de lapte, am vazut doar ca Sash n-a mai luat in greutate si de aceea primul gand a fost sa lupt pt sporirea productiei. O sa insist cu migdalele, oatmeal la noi sunt un fel de fulgi de ovaz, deja le-am scos din dulap sa le am in vedere. Celelalte metode sunt "pe rol" :)

Ela, Nicol, Cristina, atentie la roiurile de ingerasi din jurul bebeilor sa nu va dati cu capul de ei :)) sa aveti un weekend conform planurilor bashca ceva daruri in plus de la DD. spor!

Mihuta
Gecko, spor la mutat! Si baga-te in pivnita, sa nu va ia furtuna casa

Noooo cam asta mi-a fost pauza de forumeala. Ma duc sa iau maimuta urlatoare la parc . Va pup

sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">baldabac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

nu,tuchi, n-am iesit din butoi..fac eforturi, dar sunt lucrurile tot mai tenssionate cu tata si randunoiul, care nu lasa de la el pt nimic in lume, iar eu ma consum, ma consum, si iar ma consum...

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Neata (cam tarziu) si de la veterane!
Raportam noapte destul de agitata, din cauza de muci. O fi ca ieri am scos-o in maneca scurta si pantalonasi scurti si cam batea vantul? Nu stiu. In fine...
Gecko, succes la impachetat si mutat. Doamne, greu trebuie ca e acum sa faci asa ceva!
Clau, esti din Pitesti? Cunosc (multi) numai oameni f misto din Pitesti!
Stela, ma bucur mult desi n-aveam dubii ca o va gasi bine pe Teo, eu trecand cu Iulia prin 2 feluri de varsaturi cam stiu acum cand e de rau si cand e de la imaturitatea lor digestiva. Sunt curioasa cum va fi cu Novalac-ul.
Luny, nu te mai consuma. Si nu te baga. Stiiiiu ca e greu si ca Varsatoare ce esti stiu si ca te mananca palmele sa-i impaci pe toti. Dar lasa-i!
Cand va aud, pe cele care va puteti lasa pruncii cu diverse mame, soacre, ma apuca invidia. Chiar, Cleme, cum a fost ieri una peste alta? . Mai trag speranta doar la vara, cand termina cumnata mea cu elevii si are vacanta, sa ma mai inlocuiasca; in ea am si incredere si e si dornica sa ma ajute. Doar ca in timpul anului, cand preda, nu prea are cum.
Har de la Domnul si multa fericire urez bebeilor ce se boteaza azi, Daria, Antonia si Mihai!
Eu plec la ai mei cu Iulia in vizita, ne vorbim mai pe diseara.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

neata fetele! am intrat sa va zic doar ca sunt prin zona....nu prea cu chef din cauza de migrena, dar sunt cu ochii pe voi! sunt si necajita ca am vrut sa ma "fac frumoasa" si tot urata am ramas. mi-am luat vopsea de par...am vrut sa ma fac un blond inchis spre saten...si nu am reusit nimic! sunt ca inainte..., asa cum eram inca de la craciun, cand nici atunci nu reusisem mare lucru...asa cxa am ramas tot urata!!!....sa-i zic eu vreo 2 andreei marin, cu reclama ei cu tot:)))

sovi, am fost si eu in situatia ta....dar am depasit-o. teo inca ia putin in greutate, dar nu ma mai agit, atata timp cat nu-l vad ca urla de foame si are fata de om fericit. laptele inca balteste la mine si el tot ia putin in greutate...asta e! intra si pe "alaptatul help line" si la "parintii intreaba..."...unde am deschis un subiect acum vreo 3 sapt. am primit sfaturi interesante, poate iti vor fi de folos...

stela si teo inca mai vomita ... eu pun asta pe seama lacomiei.

simo27/28/29... cred ca ori ma confunzi, ori ai inteles gresit. eu nu ti-am zis sa renunti la alaptat si sa treci pe formula!!!! niciodata nu as zice asta unei mamici care nu are motiv sa renunte la alaptat!! tocmai eu, care am stat si in cap si in c.. ca sa rezolv problema cerere si oferta...ti-am zis doar sa incerci sa-i faci un programel de masa, cam la 3-4 ore...dar treptat, nu brusc, ci furand cate 10 min pe zi...

naty, nu am promis ca venim in parc. mamip s-a oferit sa ne ajute cu transportul, daca va putea sa vina si ea...depinde de un client. eu as veni si cu un taxi, numai ca m-ai cam speriat cu faza cu TBC-ul aluia...

adriuta, imi pare rau ca ai probleme cu bunica. Doamne ajuta sa fie bine!

luny, iesi din butoi! lasa-i pe ai tai acolo, tu iesi si razi frumos!

tuchi, distractie placuta!

clau, poti incerca si acasa sa faci ceva sport. eu am facut deja primul pas in acest sens, adica am scos aparatul de abdomene de sub canapea si am luat halatele de baie de pe bicicleta eliptica :)))
am facut si primul pas spre "nea monti", adica am sapat prin biblioteca si am gasit dosarele cu dieta si retete:)).
cred ca in 200 de ani ma voi apuca si eu de ele...
macar am inceput sa-mi ung pielea zilnic cu crema anticelulitica si cu nu mai stiu ce smac contra vergeturilor, care au aparut ca rauletele dupa nastere....le urasc!!!deja ma dau de 1 sapt. si am senzatia ca s-au atenuat....nu stiu daca e asa, dar face bine la psihic.

gecko, ieri am inregistrat si eu o cucerire! m-a claxonat unul si-mi trimitea bezele. m-am uitat si eu cu coada ochiului, ca imi era teama sa nu vad cine stie ce aratare:))) iarasi...face bine la psihic:)). toata ziua m-am laudat la al meu ca sunt frumoasa...cred ca d-aia ma doare capul, m-a deochiat ala! bine ca nu m-a si scuipat de deochi, hehehehe!



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Ela, Nicol, Cristina va doresc botez cu har, o petrecere pe cinste si urez micutilor un bun venit in lumea crestina.

luny imi pare tare rau ca esti practic prinsa la mijloc intre neintelegerile lor. Si imi pare si mai rau ca ei nu vad cat de mult te afecteaza aceasta disputa.

Si eu am treaba azi, asa ca v-am pupat si see you later

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Luny, incearca sa nu te consumi asa de mult, mai ales pentru ca tu alaptezi. Sti ca stresul e cel mai mare dusman al productiei de laptic! Incearca sa te gandesti mai mult la tine si la Mufarina ta!

Naty, da, sunt din Pitesti si normal ca-s tipa misto, nu? HAi c-am luat-o razna...

As vrea sa ies afara, dar pitica doarme si la 11.30 trebuie sa pape, deci dupa 12 iesim. Sper sa nu fie foarte cald...

Fetelor, daca randunoiul nu rezolva cu masina, nu pot veni la intalneala! Acum e plecat cu masina socrului, dar in cursul saptamanii are treaba cu ea. Sper sa-i rezolve problema luni dimineata...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ariel, tot e bine, ai facut primul pas... Si eu folosesc cremele anticelulitice si antivergeturi, dar uite ca sunt zile intregi cand n-am timp sau uit! Si-asa cred ca nu rezolv nimic.

M-am uitat si eu putin la subiectul cu Montignac, dar din cauza de alaptare m-am lasat pagubasa , am observat ca daca mananc mai putin sau mai rar, imediat am sanii mai moi, deci laptic mai putin pentru printesa! Asa ca , deocamdata nu ma bag la nici-o dieta..., dar vreau sa slabesccccc! Cum naiba sa fac?

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput