Puiuti de Randunici 2008! (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata crenguta,

Mmmmm, ce frumos arata cafeaua aia Mihutza! Ma servesc si eu...Bine ca ati scapat de vaccinul de 2 luni, acum aveti o scurta pauza...

Stela, ma bucur ca e bine micuta, acum te-ai linistit!

Luny, tare scump Mufarina al tau! Ce stau ei cuminti acolo pe bancuta!

Tuchi, se rasfata Ilinca? Noi am scapat de gelozia fratiorului, mai mult vrea sa o tina in brate, sa o plimbe cu caruciorul si alte chestii pe care nu are voie sa le faca si ma ratoiesc la el! In dimineata asta a plecat sotul sa-l duca la mama la Pitesti ( ea sta la curte acolo ) si deja mi-e dor de el! Ce ma fac, cred ca o sa stau numai cu plasticul la ureche sa vorbesc cu el! Abia astept sambata viitoare sa ma duc la el sa-l vad si sa-l pupacesc.
In alta ordine de idei, fata a dormit bine azi noapte, s-a trezit la 2.30 si la 5.30, apoi a mai dormit pana la 8!

Cristina, deci si tu ai zi mare azi! Auzi, sa nu ne spui tu noua de botez...SA aveti zi minunata azi si micuta Daria sa fie intr-o forma de zile mari.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

stela ma bucur ca este bine printesa ta!..stiu ca daca ia in greutate e ok, nu-i bai cu varsaturile! si noi am fost la spital cu el din cauza asta si atucni m-am linistit,dar are zile si zile..Debridatul e la ordinea zilei si la noi..
mihutza felicitari pt vaccin cu succes!si Mufa zambeste dupa ce varsa, asta cred ca e semn ca nu are probleme, ci e bine sanatos! multam de cafeluta, eu beau!!
gecko mutare usoara! sa vii repede inapoi!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Eu tot in pijama...Thea, la fel. Cred ca iar iesim la plimbare la pranz si nu-mi place deloc lucrul asta. Am mai citit si eu pe-aci despre diversificare si am gasit :

http://www.sfaturi-bebelusi.info/

As lua-o pt. retete, dar nu prea ma incanta formatul electronic. Mai vedem.

Liniste mare pe crenguta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

neatza! o dimineatza superba aici la Moinesti. va si merg sa citesc din urma.

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Tuchi, am uitat sa-ti spun ce te admir ca mergi la aerobic. Dar cu cine lasi copiii in timpul asta? Si eu as vrea tare mult sa merg, dar nu am cu cine sa o las pe Rebecca ( de Razvan nu mai e problema ca a plecat in vacanta la mama ).

Neata Maria!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Gata, am spalat vasele, am pus bibe la sterilizat, am culcat copchilu' mic, am spalat copchilu, mare...mai am sa spal sotul puturos!
Gecko, spor la mutare!
Clau, din pacate Ilinca inca face crize, mai rare decat la inceput dar inca destul de nasoale! aparitia fratelui nu a fost in cel mai fericit moment al vietii ei, cand a trebuit sa renunte la pampers, sa inceapa sa manace singura, sa se imbrace singura! Si cu toate astea pe cap eu vreau sa-i iau si marea iubire- biberonul!
E destul stres pe capul ei si de aia o mai iert, dar ma enerveaza la culme ca se trezeste noaptea si vine peste noi! Asta noapte ne-am tinut tari si nu i-am mai dat lapte in bibe, i-am pus in pahar! Culmea e ca l-a baut!
Dupa ce ne intoarcem de la mare vreau sa o las o luna la soacra mea, la Campia Turzii, la curte! O sa ma usuc de dorul ei, dar trebuie sa o trimit ca sa pot invata si sa nu stea nici ea in praful din Bucuresti!
Alice, jos pijamaua!
Luny, ai iesit din butoi?

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Clau, copiii ii las cu sotul cat ma duc la sport! De obicei iesim impreuna in parc, eu ma duc la sala si el sta cu ei afara! Se intampla sa stea si acasa cu ei! acest messaj a fost scris de Ilinccca!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Vaiii, dar Ilinca scrie foarte frumos!
Mda, la mine e imposibil caci sotul vine seara numai pe la 7-8. Nu stiu cum sa fac...

Si da, o sa-ti fie tare dor de Ilinca, asa am patit si eu cand l-am lasat prima oara pe Razvanel la mama. Ma topeam de dorul lui dar cand vorbeam la telefon, abia astepta sa plece in curte la joaca si mi-am dat seama cat de bine se simte acolo! Asa ca , asta compenseaza dorul! Si acum, mai avem si piticii astia mici care ne tin ocupate nonstop!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Buna dimineata si de la mine! Eu inca nu m-am culcat, n-am somn, Rebecca mea doarme de la 11:30, trebuia sa profit si eu dar nu imi vine sa dorm.

Clau tare draguta e Rebecca, m-am uitat si eu la filmulet un pic, pana si sotul meu s-a uitat cand a auzit cum canta

Mihutza ce mare e Andra, si frumoasa, sigur o faci fotomodel.

Cristina distractie la botez!

Cine are pitic/pitica la 3 luni, imi spune si mie cam cat au, kg si lungime? Asa ca sa vad si eu daca suntem ok cu cresterea. Pediatra a zis ca e peste medie, ea avea 61 cm si 6 kg. Sunt curioasa cum e la voi.

Sa aveti o sambata placuta! Am pus un link cu o melodie cine are timp sa asculte.
http://www.youtube.com/watch?v=C6izKhEArnY&feature=related

http://www.flickr.com/photos/15839588@N08/



Monica si Rebecca (2008.02.15)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Clau aerobic nu poti face acasa? Eventual dupa un dvd cu exercitii? Eu asta fac, plus plimbari lungi in fiecare zi si mai joc si fotbal o data pe saptamana. Dar tot se duc cam greu kilogramele. Am si acumulat multe, cam 25 din care 10-11 s-au duc in prima saptamana si dupa aia pana acum s-au mai dus 7 kg si acum mai am 8 in plus, abia astept sa scap de ele.

http://www.flickr.com/photos/15839588@N08/

Monica si Rebecca (2008.02.15)

Mergi la inceput