Mamici de (pepenasi de) iulie-august 2008 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Sa avem un capitol plin de vesti bune!

Cu botezul si noi la fel. Galu va avea 3 luni (sau aproape) si-l facem la unul dintre restaurantele hotelului nasilor. Eu nu vreau tam-tam (imi ajunge o nunta de 320 persoane) pt ca nu-mi place. Dar familiile noastre si a nasilor sunt mari si prietenii apropiati vor fi si ei...parca vad 100 de persoane....

Ana noi avem 100 buc. de la niste prieteni din Anglia. O sa luam si din ro cand vom ramane fara...mers si saci normali, important e sa ai rezervele de schimb.

S-a terminat sezonul II de dr house..:(

Fii-mea asta cred ca vrea sa-mi demonstreze ca tanti vanzatoare avea dreptate macar cu lungimea:)...sta nene cu cracii scoshi in lateral pe dreapta, de zici ca am defect de fabricatie:). E asa dulce momentul asta cand ii simt toate alea...am pielea subtire si n-am grasime, zice dna dr si d'aia e asa pregnant. Dar e minunat...iubesc talpitzele astea doua...gogonelele mele

Gata ca am aberat astazi criminal, scuzati! Ma'c la castronu meu de pepene, la barbatu meu iubit si zapacit si la gadilat plodica in talpi.:)

Pup!

SUN 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Mmmm, am terminat cu gateala, ciorba e totala si am apucat de-am facut si un risotto cu ciupercutze si parmezan, o nebunie

Sun eu imi doresc tare mult un botez restrans, doar cu familia, la aer curat, la gratare, asa cum a fost la Mada la cununie sapt trecuta. Sper sa nu vrea prea multa lume sa vina sau daca vrea sa-si miste bulu' dooj'de kilometri, sunt bineveniti. Si as vrea undeva prin septembrie, sa faca si garga 2 lunutze, trei...

Marimar si mie mi-e gandul la arabisme din astea dar s-au adunat atatea mancaruri la coada ca nu stiu pe care o doresc mai mult Oricum, ingredientele pt salata colesaw din shaorma le am, nu mai zi de doua ori ca imediat rostuiesc 2 lipii si fac... Vai fetelor, sunt groaznica, acum probabil va dati seama de ce am avut io nevoie de inel pe stomac...

Monica 33+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei
camera gargaritzei - sneak peak (santier)

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

ohoho Vicky, nu stii tu ce inseamna sa accelereze travaliul, ... adica face contractiile eficiente si dilatarea mai usoara si mai rapida. Altfel poti sa ai dureri cu orele si sa nu te dilati deloc sau putin in timpul asta...

Am pus poze

-------
vine bebe 3, surpriza
........
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Diarux stai la coada da? Io le-am zis prima oara la fete de radauteana Boti mama, reteta lu' tanti aia mi se pare super grasa, faina chiar n-are ce cauta in compozitie, am pus si io odata reteta in alt capitol. Iar smantana pun o cutie din aia de 200gr. Aa ca mi-am amintit, Diarux, daca nu-ti plac zdrentele de ou, amesteci oul cu smantana inainte de a le pune in oala si nu se mai fac. In schimb io pun mult usturoi
Fetelor aveti grija cu aspiratoarele nazale. Nu le folositi decat in maxima urgenta cand e racit pt ca e traumatizant pt mucoasa nazala cum zice si Biri. Ne-a zis la curs ca se poate rani destul de usor. Daca are numai cojite puneti ser fiziologic si dupa ce se dizolva curatati cu caiere de vata facute manual, nu cu betisoare.
Struluta nu te ingrijora, si al meu tot asa agitaret e. Toata ziua mi se face burta patrata, iar noaptea, cum ma mut pe alta parte hop si el ca ecoul. Si la mine trasare de numa cand imi trosnesc oasele. E cazul sa-ti faci griji doar daca se zbate, efectiv devin violente miscarile lui (crede-ma ca ti-ai da seama). Ne-a zis la curs ca asa reactioneaza un bb care nu prea mai are lichid amniotic (asta daca mama nu si-a dat deja seama ca pierde lichid) sau cand are circulara de cordon. Dar ma repet, ti-ai da seama daca s-ar intampla ceva pt ca miscarile sunt cu totul haotice si violente. BB tau e doar foarte vioi. Nu Cuscri?
Dara pt mine Homeogene a fost fix frectie la picior de lemn. Am vrut sa-mi iau si io sirop de patlagina dar si medicu si farmacistele mi-au zis ca cea mai buna solutie la gravide e Stodal sirop, cu care am si scapat de tusea aia nenorocita.
Nati tu te plangi de sold, io de degete. Suport respiratia dificila, durerile de coaste si ligamente, suturile lu' fi'miu dar degetele ma termina. Noaptea cel putin cand le tin nemiscate... Ma trezesc dimineata cu ele inclestate si nu-s in stare nici o felie de paine sa-mi tai, mai mult folosesc forta corpului ca sa pot taia, va inchipuiti ce felii imi ies. Crek ar iesi mai netede daca le-as rupe cu dintii.
Vai, toata ziua am fost pe drumuri. Va spuneam cumva ca sunt in concediu? E, uite ca acu s-au adunat proiectele si am vreo 3 de terminat in 2 sapt. Dar ce sa fac, profit si mai fac si io un ban si imi mai fac si niste clienti. Asa-i cand vrei sa te afirmi. Dar dupa astea gata, colind magazinele cu Camy

bujo 33+ cu Filip
album de nunta
bb stuff
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna seara gravidute , speram sa pot intra mai des astazi si sa fac mai putine , dar tot timpul se iveste cate ceva .
A venit o vecina cu o cutie de hainute si am avut ce spala , usca si calca . Asta e suntbine venite desi puiutuare destule , o sa opresc si pt. surorile mele care vor avea copii in viitor . Pastrez de toate pt. ele .
Nu-mi vine sa cred ca peste 2 saptamani , cu ajutorul lui Dumnezeu , o sa imi tin fiul in brate ,mi se pare atat de ciudat .
Mada am inteles iubita cum e faza cu masina de spalat vase , spuneam si eu asa . Cum a fost papa ? bun ?
Noi am facut gratar cade maine iar o sa fie ploaie , asa ca ... nu am pierdut ocazia .
Annababy te inteleg perfect si bine faci ca incerci mai intai pompita , la noi a mers f. bine si inca mai merge , Mandy nu o refuza dar nici nu e f.incantata ,oricum ne-am descurcat bine asa , deci incercarea moarte n-are .
Marimar ai grija cu mancarurile astea prea picante sau cu carnurile deosebite precum kebab/ shaorma , am inteles ca ebine totusi sa le evitam chiar daca sunt gustoase . Nu pot spune precis de ce , cica sunt PREA PREA
Tecky asa fac si eu , folosesc crema sa nu zic ca nu am folosit , desi am ceva vergeturi de data trecuta .
Ma duc sa fac o baita calda sa ma relaxez un pic , avand in vedere ca azi am stat numai dupa curu lu Mandy , ba vrea una ba alta , si tot asa .
Pe mai tarziu .


Alina 37 si Mandy Stephanie 3 ani
19 zile

http://community.webshots.com/album/563022521Iznlso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Marimar mi-au placut pozele,copii tai sunt minunati.Te admir ca dupa fiecare sarcina ti-ai revenit la silueta ta,o silueta de invidiat.

Tecky 35 sapt
AMR 5 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Tecky, esti o draguta, mersi, asa sper si eu...pe mine alaptatul la cerere cred ca m-a ajutat si mersul muult pe jos pe plaja.


[b]Alina , cel mai important e ca mincarea sa fie proaspata si praspat gatita si fierbinte. Eu in general maninc picant iar in sarcini am mincat si mai picant ca asa poftea organismul. Cu Romana trerminam o sticla de chilli la o masa cu mincare koreana pe care mi se pusese pata atunci. CuMatei pofteam mincare aromata si picanta tailandeza. Acum vad ca m-am dat pe chestii arabesti...

gata, la nani ca toti ai mei dorm deja...

-------
vine bebe 3, surpriza
........
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Mda,dupa o lunga perioada in care am avut o parere foarte buna despre mine,pt ca nu aveam pofte si nu prea am facut execese,iata-ma la ora 23 gatind tarta cu fructe !O adulmec si abia astept s-o scot din cuptor!

Desi finutul meu care s-a nascut prematur a avut parte cu succes numai de "batista bebelusului" atasata la aspirator,eu totusi voi opta pentru aspiratorul nazal cu baterii-nu arata atat de grotesc ca celalalt.
TURTURICA-da,mai merg la teatru.Maine am spectacol:)Si da,suntem colege la codita de august a odiseii
TIBERICA-multumesc de sfatul cu Nivea.Oscilam oricum intre Nivea si Mustela.

Fug sa halesc tarta.

Sursula29+bebe Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

acum am terminat si eu cu gateala pt maine la nunta...offff...multe mai fac femeile pt a arata bine...

Diarux...vezi ca eu sunt mancacioasa tare...daca te pricepi la gatit...nu mai scapi de mine...
Bujo hai ca saptamana viitoare sunt si eu libera...merg luni la servici, dar nu stau prea mult...si GATA!!!!


Acum merg sa-mi dau masca jos de pe fata...si la nanic cu mine ca mi-e tare somn!!


Cami 33s+, cu Timeea Cristina

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Fetelor va multumesc ca m-ati lamurit cu privire la contractul ala de care v-am intrebat.O sa transmit si eu mai departe...Of, asta este.
Irda, ai o alta minune de fata!!!Sa-ti traiasca si sa va dea Dumnezeu sanatate la toate 3!
Astept sa vad pozici si cu bb Codrin cand are Monalac timp.
Nati, sper ca ai gasit o solutie cu durerea de sold.
Mada cred ca esti mai bine, ca a trecut pasa...
Tecky, este deosebita camera...
Sun, sa-ti priasca pepenele...Eu n-am mai mancat de vreo 3 luni pepene.Oricum nu era acelasi lucru.
Ma duc sa fac dus si reviiiiinnnn

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (30+)si Vil asteptand o

AMR 10

Mergi la inceput