Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ma gandeam la aceasta rugaciune dar propuneti si voi,sa fim tiate de acord.




RUGACIUNE PENTRU PRUNCUL CE SE AFLA IN PANTECELE MAMEI

Tu,Cel ce ai zis oamenilor:"Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul",binecuvantand nasterea de prunci,arata mila Ta acestui prunc care se afla in pantecele maicii sale,si ajuta-l sa se nasca la vremea randuita de Tine.Da-i lui,Doamne,crestere fireasca,sanatate si putere.
Parinte Ceresc,Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.Tu ai purtat de grija Preacuratei Fecioare cand a purtat in pantecele ei pe Dumnezeiescul Prunc.Nu ne parasi acum nici pe noi,robii tai,ci ocroteste-l cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale.Iar mai apoi,luminandu-l cu Sfantul Botez,sa il faci pe el un madular ales al Sfintei Tale Biserici,ca sa Te laude si sa te binecuvanteze in toata viata lui si in vecii vecilor.
AMIN.

8+

Puisorul nostru scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

sa fie! nu am preferinte la rugaciuni. oricare e buna

8+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Subscriu!

8+

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

8+Michelle 81 multumim pentru rugaciune.

mvb3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele,

Rugaciunea e in regula si pt mine, orice rugaciune ar fi, de fapt.

Vad ca sunteti tare vorbarete, am citit asa in fuga pt ca seara sunt cu totul la dispozitia obraznicaturii numita Francesca (ieri a spus pt prima data o propozitie de trei cuvinte: tata, kom mee, adica tata hai cu mine si am fost topiti de mindrie, are un an si aproape 6 luni) si pina sa mancam impreuna, mai tragem o plimbare, baita si culcare, sunt frinta si eu...pe la 8 seara sunt in pat...

Eu nu ma pricep la toate analizele pe care le faceti, nici nu imi iau temperatura, etc... nu vreau sa va bat la cap dar (si stiti ca cine incepe asa urmeaza sa va bata la cap) eu zic sa va relaxati, sa va bucurati de viata care creste in voi...

Voi mai faceti ceva sport, miscare? Eu ma plimb zilnic cu Francesca si imi tot promit: de maine pe hometrainer, insa m-am lenevit rau de tot... vacanta de 3,5 saptamini in Romania e de vina, acolo m-am lenevit si nu-mi revin...

va pup si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

salut burtici!
nu va mai gaseam maica!

am fo ieri la tanti drita si ne-a spus ca suntem bine mersi implantati in uter,...desigur ca la 4 sapt si 2 zile....nu se vedea decat endometrul ingrosat si mini-saculetul...ca sa nu mai discutam ca nu ingerasem lichid sufucient...asa ca vinerea viitoare m-a chemat sa-l vaza mai bine, da a zis sa fiu fumeie serioasa si sa beu serios...

am observat ca deocamdata-s pitica grupului

va poop

p.s.-ma ajuta si pe mine cineva sa pun un ticker mumos de pe babyastology? ca nu pot...imi iese un likkkkkkkk de un kilometru...


ioana

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Iris si eu tot asa, numai miscarea pe care o fac cu Ioana in plimbari.
Mi-a fost frica sa continui sa ma duc la sala, dar am de gand sa ma duc la gimnastica speciala pentru gravide, am auzit ca e un centru foarte aproape de biroul meu, numai ca pot sa ma duc doar din trimestrul 2 (asa scrie pe site).

Ma scoate din minti filmuletul

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 6+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank24 spune:

fetelor eu am 6 saptamani si inca nu imi este rau..doar sanii durerosi si senzatie de foame aproape permanenta.E normal?
la mine deja se formeaza burtica si nici nu ar trebui sa se vada ma gandesc...cel putin dupa ce mananc..
si somnik...as dormi tot timpul..
ce stiti voi avem voie sa ne expunem la soare?


http://bd.lilypie.com/3VUCp3.png
ank 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Iris2002, da, eu merg la sala, cam la doua zile. Inainte de sarcina (si probabil primele doua saptamani din ea, cand nu am stiut) alergam 6km/zi si faceam abdomene, greutati, inot, tenis. Acum ma rezum la a merge pe banda de alergat cam 20 de minute si apoi inot cam 20 de minute (avem sala si piscina chiar in complex. Medicul mi-a spus ca daca inainte faceam miscare, pot sa continui, pt ca este organismul obisnuit cu efortul. Dar cineva care nu a fost obisnuit inainte, nu are rost sa incerce sa-si forteze acum organismul.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Mama fetelor ce sportive sunteti! Mie mi=e lene si sa respir

Justme8+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://s292.photobucket.com/albums/mm22/justme25_82/?action=view¤t=test.jpg

Mergi la inceput