Gravidute prin FIV (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Catalina bine ai revenit cu astfel de vesti. Ce este mai frumos ptr. noi cele care am trecut prin atatea, decat sa primesti vestea ca va fi fetita si baietel. Vesti de genul sa scrie toate fetele de pe forum, sa fie bebici sanatosi si mamici fericite.
Va pup pe toate.
9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Catalina, bine a-ti revenit. Felicitari pentru fetita si baiat, cred ca sunteti super multumiti cu asa vesti. Cu sistemul de medicina de aici nici nu vine sa credem ca si asa se poate la un doctor, merita sa te duci pana acolo sa te linistesti pentru un timp ca totul e ok.

In viata mea n-am sa cumpar Pampers asa m-am saturat de reclama asta care nu ma lasa sa ma loghez, sa deschid o pagina, sa citesc, tot se baga ca o nesimtita!


Julia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Catalina, Kittyke felicitari pentru vestile bune!!! Ma bucur enorm ca totul e ok! Mi-ati facut pofta sa aflu si eu sexul bebeilor


Andrada 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Va multumesc mult pt. felicitari.Adevarul este ca sunt tare fericita. Si ce altceva as fi putut sa imi doresc decat o fetita si un baietel sanatosi? Iar modul in care m-a tratat medicul si de fapt toata lumea acolo m-a facut sa ma simt tare bine. Chiar daca la aproape 1 noaptea cand am plecat din cabinet eram cam terminata de oboseala. Mai putin zuzela care a fost intr-un topait si intr-o saritura ca baietelul a fost tare cumintel. De fapt ea nu a stat la poza :) . Si este si mai maricica decat el.
Numele dr. este Petros Kaminopetros , am inteles ca este unul dintre cei mai buni medici, scolit in Anglia deci o engleza impecabila iar adresa cabinetului este Atena,Agias Sofias 8 , tel.00302106772922 .
Mi-a recomandat si un site daca vreau sa aflu mai multe despre bebe
www.fetalmedicine.com
Andrada dar parca si tu tot pereche se pare ca ai...

12+ cu 2 louloudakia
Va iubeste mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

Kittyke, Catalina2307, Felicitari, dragele mele pentru bebei scumpi! Fericire mai mare nici nu exista!

Si eu sunt tare fericita cu bebelina mea scumpa care a inceput sa miste si e tare poznasa.

Va pup,
Miki

16 + 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Fetelor subiectul - Despre epidurala a fost mutat la capitolul Naterea unei Stele.
Daca sunteti interesate despre aceasta procedura puteti accesa link-ul http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122076&whichpage=5 .

Mirtha 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

Catalina fericito ce ma bucur pentru tine!! wow ce abundenta: si fetita si baiat! o sa aveti de toate!! sunt atat de bucuroasa, parca ar fi ai mei! mi-ai dat o veste super! sa va traiasca si sa fiti fericiti in 4 exemplare!

N-am putut sa-ti rasp la pm din cauza reclamei care nu mi-a dat voie sa apas "reply"

Catalina

10+

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Catalina mie mi-a spus asa: "ala mic are puta, ala mare pare baiat dar parca ala mic ar fi totusi fata". Asta in conditiile in care am fost la 4D. Nu vreau sa fac presupuneri. Mai bine astept eco de 17 saptamani (pe 23 iunie) cand o sa stiu cu certitudine (zic eu!). Tot atunci o sa ne apucam de "negociat" nume


Andicu ce mai faci? ce mai face bebe Filip?


toate burticile si toti bebeii!!

Andrada 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

catalina - ma bucur pentru vestile bune pe care ni le-ai dat. bucurie dubla la voi in casa.
ce povestesti tu despre cum e in grecia , imi suna foarte cunoscut. asa e si in germania. eu la ecografiile pe care le-am facut, erau 3 monitoare si o echipa de 4 medici ma monitorizau. de oriunde te uitai , puteai vedea la monitoare.

kittyke- felicitari pentru .
tu ti-ai facut TT? ce valori ti-au iesit. n-au fost aiurea din cauza sarcinii gemelare si a embrioreductiei?
in germania, mi-au spus sa nu-mi fac TT ca o sa dea valori airea, dar astazi am fost la dr in bucuresti si mi-a luat sange pt TT si am facut si eco. sa vedem cum o iesi, ca parca nu as vrea sa fac amnio.

anibadea - si eu am simtit fluturasi in stomac, dar am zis ca sunt intestinele mele care mai au si ele activitate, saracele. ma gandeam sa nu fac confuzie.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Fetelor va multumesc pentru felicitari, suntem tare fericiti :))

Catalina iti multumesc foarte mult pentru adresa si nr. de telefon daca va fi cazul o sa ma duc pana la ei :))

Carmendu exact asa mi-au spus si mie in Ungaria , sa nu fac ca nu are relevanta gemeni, reductie etc.
Dar ieri cand am fost la dr. Albu mi-a recomandat sa fac TT si am zis ca am inteles ca nu are rost ca o sa iasa valorile aiurea.
El mi-a zis ca se poate face pentru ca asa se regleaza aparatul cum este sarcina in sine ..gemelara etc.
Nu stiu ce sa zic dar nu prea am incredere, am auzit de Quard test ca ar fi mai bun dar asistentul doctorului mi-a spus ca ala se face daca TT n-a iesit bine , deci e aiurea,... rezultatul o sa am numai marti pana atunci ......asteptare

Mergi la inceput