Pacientele optimiste si gravidutze Dr.Tutunaru 60

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Aerlilian...Buna colegutza ma bucur ca te-ai inteles cu Tutu, ai sa vezi ca ramai imediat, esti pe maini bune

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz
asteptand miracolul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

fetelor dar vrednice ati mai fost!!!
la mine au venit rusii acum pe seara...abia astept sa fac a doua IA. maine il sun pe tutu. va pup noapte buna.ne intalnim maine dimineatza la cafea, laptic sau ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Vai de mine, o zi lipsesc si eu motivat, desigur si curge cerneala pe aici, se incep capitole - felicitari, Magdita, eu sper sa ne porti noroc:)

Da, fetelor, am fost la consult azi, intr-o mare fuga ca am avut niste probleme la serviciu si nu mai credeam ca o sa ajung
Fireste ca la dr T era o manifestatie de gravidute si aspirante, asa ca am petrecut ore bune pe acolo. Dupa care, recunosc, m-am lasat scoasa in oras de sotior.
Oricum, de luna viitoare o sa fac o monitorizare pe ciclu natural, sa vedem ce se intampla, asa ca o sa ne calcam pe picioare la monitorizari cu succes sa fie...


http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Si pentru ca voi v-ati miscat mai repede decat am tinut eu pasul (si asta numai dupa o zi...brrr, cred ca dupa concediu o sa fiu pierduta

Lali, si eu as asculta ce zic fetele. Prioritar este sa verifici natura tulpinii pe care o ai si pot sa iti zic (ca eu asta am facut), ca rezultatul dureaza mai mult (vreo 3 saptamani la Medicover si e si destul de costisitoare analiza, asa ca mai ai ceva cheltuieli), asa ca oricum ai timp suficient sa faci lucrurile in ordine. De tratamente nu stiu nimic, ca n-a fost cazul.

Ah si Felix subscriu la inutilitatea testelor de ovulatie, ca mi-am achizitionat un sac cred, desi am fost avertizata ca nu e bine sa-ti pui baza in ele. Si totusi, am inteles ca pentru anumite persoane functioneaza, asa ca Lali eu zic ca o luna poti sa vezi despre ce e vorba, daca tot le-ai luat, poate tie ti se potrivesc. Eu intentionez sa le mai dau o sansa luna viitoare sa le "suprapun" cu monitoizarea, doar asa, de curiozitate



http://tt.lilypie.com/VyPYp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Poftiti la cafeluta, ceiut si laptic!

Magdita, multumim pentru noul capitol! Sa aduca multe gravidute!!! Ma inscriu si eu la concursul "gravidute de luna iunie"! Pup fata draguta!

Rocsy, imi parerau pentru z1. Ciclul ti-a venit cand trebuia sau tot mai devreme, ca dupa stimulare?

Fire, eu sunt in perioada fertila si ieri am facut un test de ovulatie. Am ramas surprinsa placut, cele doua liniute au fost de aproximativ aceeasi intensitate, cea de test chiar un pic mai colorata... E prima data cand imi spune un test de acest fel ca sunt fertila.

Aerelian, bine ai venit printre pacientele lui Tutu. Ma bucur ca ti-a placut de el, o sa vezi, vei ramane gravi repede, repede.

Crisarh, sper ca sotul tau sa aibe dreptate si sa fi prima care castiga concursul. Pana luni nu mai e mult!

Ubi, pup fata sa ii revina optimismul!

Mmc, ce ai facut la Tutu ieri? S-a gasit vreun baban?

Pup toate fetele

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

salut fetele!!!
feli mi-a venit la 28 de zile nici tarziu nici devreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Rocsy, te-am intrebat de durata ciclului pentru ca pe mine stimularile astea m-au dat peste cap rau de tot. Dupa prima stimulare mi-a venit ciclu la 27 de zile iar dupa a doua la 23 de zile...
Luna asta n-am mai facut stimuare iar testul de ovulatie, glera si intepaturile in ovare imi spun ca ovulez azi, maine... Sper ca de data asta sa imi vina ciclu normal (adica la 30-32 zile) si nu mai devreme...

Offf, ce imi fac si hormonalele astea...

Pup fetele harnicutele,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

Neata fete!!!

Buna cafeluta felix !!

Va prezint episodul doi din serialul: luat razna:
Eu imi doresc cu tarie fetita si sotul la fel de mult isi doreste, insa baietel, ca atare, de fiecare data cand ii spun ca incepe periaoda fertila, adorm si ma trezesc, cu el soptindu-mi obsesiv la ureche: baietel, baietel,...baietel.......si uite asa pana in ziua 1 a CM.
roscy, bebita asta al tau vrea neaparat sa fie castigator de luna iunie!!
mada, nu il iau pe 'nu' in brate, ma gandesc doar la Tutu, pai cum vrei sa faca el fata peste noua luni cu mada(tripleti) si ubirica (gemeni)!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Ubi, esti mortala! Si sotul tau la fel...

Stai linistita, Tutu va face fata! Io cred ca s-a clonat intre timp ca are si spital, si cabinet, si clinica, si conferinte, si cursuri de perfectionare, si viata particulara...

Pup,

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata iubitele mele,

Lali, mersic pentru vot. Fetelor, votati subiectul si aveti o mare de flori de la mine
Aerlilian, bine ai venit printre noi. Sa fie intr-un ceas bun si sa reusesti in curand sa ne dai vestea cea mare II!
Crisarh, Doamne ajuta sa fie bebe si sa castigi concursul !
Mada, sa stii ca pot fi mai multe castigatoare ale lunii iunie, asa ca asteptam vestea cea mare
Feli, profita la maxim de sotior zilele astea.Eu asa fac.
Fireyes, Doamne ajuta sa va port noroc si voua si mie.Nu ne-ai spus ce ai facut la monitorizare, valori de foliculi, orice!
Ubi, fii mai optimista. Dumnezeu e mare si isi va intoarce fata spre fiecare dintre noi intr-o zi!
Mmc_nd, asteptam vesti bune de la eco !

Pup toate fetele mele dragi si daca vreti sa modific ceva pe prima pagina, sa imi spuneti!

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput