Ce stiti despre Sanatoriul de la Techirghiol?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Mie mi se pare ca acel sanatoriu arata ingrozitor(am fost doar sa vad).Cred ca nu s-a mai renovat de foarte mult timp.E greu sa rezisti acolo 3 saptamani.Ce proceduri se fac acolo?
Eu am optat pt 1 Mai-Oradea,ambulator,unde merg in fiecare vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marina_maryy spune:

BUNA.Am citit si eu ce ati scris despre sanatoriul de la techirghiol si in mare parte aveti dreptate cineva are grija de acel bucatar de inca mai este acolo.Eu am mai scris pe acest site si chiar am laudat grija infirmierelor si asistentelor de acolo,dar acel bucatar are chiar probleme de comportament.Eu am fost acolo acum doua luni si intr-o seara a ridicat o mamica de la masa pentru ca asa a vrut el chiar a facut-o sa planga pe femeia accea.Se poarta foarte urat cu toata lumea nu conteaza ca este din personal sau cu cele dupa urma carora el ridica un salariu,eu trebuie sa merg acolo in luna octombrie si chiar eram hotarata sa fac reclamatie la directorul sanatoriului pentru ca noi nu mergem acolo de drag ci pentru ca asa ne-a dat d-zeu sa ne chinuim prin fel si fel de institutii.Sa nu uite domnul bucatar ca de pe urma acestor copii pleaca acasa cu sacosile pline.Va rugam pe toti cei din conducerea acestui sanatoriu sa faceti ceva cu acest om pentru ca nu este posibil sa se intample asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muffinix spune:

Eu am 16 ani, si acesta va fi ultimul meu an la sanatoriu. Pot sa spun ca imi pare foarte rau si imi va fi dor, cu toate ca conditiile nu sunt extraordinare, este foarte frumos acolo, eu am fost doar vara, in fiecare an de la 9 ani, si de fiecare data mi-a placut foarte mult. Este ca un fel de tabara. Ce-i drept, infirmierele nu sunt extraordinar de dragute toate, dar sunt cateva cu care ma am destul de bine, si putem negocia cu ele. Programul este destul de dur, trezirea la 7, stingerea la 10, dar de fiecare data ramaneam cu fetele pana pe la 12 cel devreme, si existau seri in care chiar radeam si faceam destula galagie, si ne simteam exact ca intr-o tabara. Exista cateva infirmiere care ne duc si la mare, in fiecare seara se iese pe faleza, unde mergem unde vrem noi. Deci nu are rost sa dramatizati atat, ca nu e militarie, pur si simplu e un program, care trebuie respectat. O luna pe an nu moare nimeni... Si credeti-ma, nu sunt genul de copil usa de biserica, chiar dimpotriva, si pot spune ca ma simt bine la sanatoriu.

Mergi la inceput