Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 5

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

stefania felicitari din suflet! vorba lui Lau, nu apuci sa te dezveti! E minunat ca or sa fie apropiati de varsta si isi vor fi multa vreme tovarasi de joaca ceea ce ii va uni mai bine ca frati/surori Sa dea Dumnezeu sa fie bine pana la capat sa nu ai nici cea mai mica greutate!

danangie pai taman acu' tre sa fii tare si pe pozitii. ca sa fii in cea mai buna forma posibila la nastere si sa fii foarte pe faza cu tot ce e mai bine pentru nasterea ta. eu ma tot gandesc ca e musai sa imi pastrez capul pe umeri si sa fiu foarte prezenta in momentul asta ca sa nu-i las pe nebunii astia din RO sa imi faca chestii cu care nu sunt de acord. ceva de genul...

mihafelicitari pentru Matei! Sa va protejeze Dumnezeu si sa fiti foarte fericiti! Poate avem si noi parte de niste pozici daca poti cand oi avea timp, ca la asa schimbare brusca de viata Ma bucur foarte mult pentru tine si esti o curajoasa si o puternica!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Ninia sincer, daca nu o vrei incarcata nu prea ai sanse decat sa ti-o faci mai mult sau mai putin la comanda. hai ca mai e un pic si daca vrei iti facem galerie pentru nunta! sa iasa frumoasa-frumoasa si apoi sa te pomenesti si cu un bebe repede!

laura felicitari pentru dintisori! acum un an tu te gandeai daca iesi din trimestrul 1 si eu te luam de model de optimism si speram ca o sa fie bine si pentru mine chiar daca inceputul nu era promitator. 5 luni?? trece repede si sunt sigura ca trece cu mare bucurie si cu multe momente minunate.

moni asa, pregateste-te ca cu ajungem la faza cu pozicile si pentru tine! Dar si bucura-te de burtica. Eu uite sunt nemultumita de cresterea ei . E adevarat ca am luat numa 2 kg de la inceput pana acum. Dar nici nu ma imbrac in asa fel incat sa fie prea vizibil.

Idaira si eu as vrea sa mai aud vesti (bune musai) de tine
La fel si mcrissa

Daca am uitat pe careva sa ma ierte, tre sa ma duc sa mananc ca altfel fac uraaaaat!!!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

ninia, musette, alinuscha, lauraioana- multumesc frumos pentru gandurile bune

alinushca am poze, si sunt foarte mandra de Matei, uite aici linkul:

http://good-times.webshots.com/album/563643298yLwMqf (sper sa functioneze)

lauraioana- citesc si la clopotei...ca si noi ne incadram tot acolo, dar n-am indraznit sa scriu deocamdata (noi mai avem de recuperat, nu vreau sa va spun cum sunt copii in spitale....) Cu sarcina care am pierdut-o eram la odiseea de randunici de martei-aprilie 2008, dar uite ca le-am luat-o inainte





"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

dana, tu urmezi draga mea, am mari emotii ptr tine, te vei descurca de minune ai sa vezi, citind ce scrii imi aminteam cu ma simteam eu la dominic......inainte sa nasc, ma luase o frica......apoi la david imi ziceam pai mai rau ca la domi nu poate sa fie doar sa aibe 5 degete si totul la locul lui, asa ca ai sa vezi ce bine te descurci, natura e facuta in asa fel incit sa ne descurcam. nimeni nu primeste decit ce poate sa duca. nastere usoara in caz ca te apuca si nu sint pe receptie, cine ne anunta?

laura, asa este cind demareaza sotul meu biroul ma duc la el, ptr moment lucrez impreuna cu el seara si miercurea cind nu sint la servici, il ajut in primele demersuri, e tare stresat si el, si pe de o parte se bucura, are deja o casatorie de celebrat in iulie, si un contract de vinzare de casa pe iunie, speram sa intre cit mai multe. cu david inca nu stiu daca e scapat de operatie, mi-am asumat decizia ca nu=l operam ptr moment, sa vedem daca a fost o decizie buna pe 2 iulie cind il vede un orl f bun. pina atunci ne rugam, si acuma ca e racit ma rog la toti zeii.....sa nu faca iar otita, se mai trage uneori de urechiusa......se pare ca otitele astea sint crucea mea de dus. printre altele. dar le invingem noi cu siguranta. vestea buna e ca nu mai este alergic piticul la oua, asa ca azi i-am dat ou si i-a placut tare mult!ma tot uit la pozele cu frumoasa ta si ma gindesc poate urmatorul se prinde si la mine cu codite!felicitari ptr dintisori si primul suculet!aveti domnisoara deja!

lau, bafta multa atunci, poate apoi cu un mic ajutor sa fie bine cu ovulatia. merci mult de urari nastere usoara la prietena ta

miha, felicitari din suflet ptr bebe matei, si un drum cit mai putin anevoios sa aveti, multa sanatate sa aveti, ma bucur tare ptr tine, si crede-ma ca matei seamana cu tine mai, un frumos ce mai l=am vazut in poze zici ca-i al tau!

musette, merci mult de tot.

am uitat sa va zic ca david umbla singur netinut de 3 saptamini, si umbla din ce in ce mai bine, si-a dat drumul pe la 10 luni jumate, si acuma colinda peste tot dupa dominic si invata numai prostii de la al mare!creste frumos, are 11 kg la 11 luni si 79 cm, inca=l mai alatez si=l voi mai alapta, sint convinsa ca a ajutat mult la amindoi cu alergiile, si sa scapam de otita asta.noaptea ma scol la david de 1-2 ori si la dominic 1 data.....dimineata la 6.30 sint sus, ma pregatesc de servici, dimineata david tot vrea sa suga cam 40 min....ii lipsesc mult peste zi, zicea soacra-mea ca ma cauta prin casa si se duce la mine in pat isi baga nasul in pijamaua mea si miroasa si face asa un suspin......mi-e tare dor de ei cind sint la munca......

andreea, mi-e dor de tine pe forum, si lista e mai lunga

deseara ne-am pus in plan cu sotul sa mergem la un film, sa vedem daca iese, va las ca fug sa fac papa, va pup pe toate

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Miha, este superb bebe Matei!Ce ochisori negri are...este un dulce!Felicitari!

Alinush, cred ca o voi face pe comanda...ca m-am saturat de atatea pietricele si alte cele.....

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/CarDp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Ce frumos zabmeste Matei ! Sa stii ca seamana un pic cu tine . Si nu ma mira. E adevarat ca te obliga legea sa ii spui la o anumita varsta ca e infiat? Nasa mea nu vrea sa infieze din acest motiv. Mie mi se pare ca nu e deloc un impediment insurmontabil, dar probabil ca e ea mai tematoare asa. O sa se faca baiat frumos cand o sa fie mare! Nu-mi imaginez ce e prin spitale dar am vazut ce e prin orfelinate. Si e inacceptabil. Practic copiii aia au 10% sanse sa mai duca o viata cat de cat normala. E oribil cate nenorociri tre sa suporte si sa invete de mici. In mod ideal ar trebui sa avem un sistem de adoptie care sa mearga mai bine si sa putem usor sa luam acasa cate un copil caruia sa i se dea sansa unei vieti normale. Si mai putini tzigani din astia de se reproduc mai ceva ca iepurii . Ca 98% din copiii de la orfelinat erau tzigani. Uff. NU vreau sa imi amintesc ce am vazut acolo. Ai luat o decizie minunata. Si poate o sa urmeze si un fratior daca veti vrea.

Flavia ce film sa vezi? Cum iti merge cu munca tie, cum te simti acolo? CUm te descrci? Felicitari pentru umblaretzul cel mititel-mititel! Prin strainataturi indiferent de tara in care am fost am vazut o chestie care m-a oripilat: copii si de 4-5 ani in carucior si cu suzeta in gura. Yuck! Felicitari pentru micutz!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

flavia- te admir foarte tare, nu trebuie sa fie usor, dar nu te vaiti niciodata, si intotdeauna cand povestesti esti foarte pozitiva...chiar si faptul ca te scoli asa de dimineatza si de cateva ori in cursul noptii, o spui doar ca fapt divers... Cand mai mergi la medic cu david pentru otita?
si matei a facut otita externa bilaterala in a doua luna in spital, dar acum pare ok. oricum saptamina viitoare m-am programat la inca un pediatru, sa mai auzim o parere, nu de alta dar sa stim cum sa ne ocupam de el in caz ca mai sunt ceva problemute.

Noi suntem profund indragostiti de matei, iar Laura prima lucru pe care il face cand se scoala este sa mearga la matei, si i se adreseaza cu "fratiorul meu mic si drag". Cand am fost cu matei la medicul de familie, au fost doua alte mamici care mi-au zis ca imi seamana, ele nestiind povestea noastra...va dati sema ce mandra am fost

alinushca- nu te obliga legea sa spui copilului ca este adoptat, dar psihologii sustin sa ii spui cate putin , cu povestioare inca de la varsta de 3 ani, pentru ca cu siguranta se va gasi vreun destept sa ii aminteasca copilului la un moment dat...si va fi mai dur si greu de explicat. Noi ii vom spune cu siguranta!



Seara frumoasa,
Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:


sunteti fantastice...multumesc mult de urari..pan' la urma eu tot nus' convinsa ce-isi daca ii.. ..una din zilele astea merg sa-mi fac testul de sange..si ma voi convince daca e sigur si cat e... sun si eu incredibila cat pèot sa mai stau in incerteza nu? ..dar oricum ar fi...ma voi adapta..

si mai vreau sa urez la multi ani! de 1 iunie la toti copilasii


va


pe toate

Stefania X2 (22.12.07)eu, broscutz :)
...pe la 4-5 lunitze,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Hmm... chiar asa, as putea sa ii dau o ciocolatzica azi de ziua lui, nu ? Ieri si alaltaieri nu a miscat asa mult oricum. Si pe mine m-a durut si ma doare spatele, in jos pe picior, bratzul, umarul (toate pe partea stanga pe care se pare ca dorm cuminte cel mai mult... ma intreb mai incolo cum o sa fie... ma plangeam eu ca nu e burta imensa... dar acum brusc ma simt foarte bine cu ea atata cata e

Miha mi-am recitit mesajul de mai sus si uite ca nu am suprins ce vroiam de fapt sa surprind si anume ca Matei este un copil frumos, un strengar care zabeste foarte frumos si ca ma bucur pentru voi ! Da, despre Flavia si eu am aceeasi senzatie. Probabil ca l-ar duce cu usurinta si pe al 3-lea daca ar fi sa vina acum asa cum i se intampla Stefaniei.

Stefania daca ai test pozitiv de urina ce anume mai trebuie sa iti confirmi?



http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Felicitari proaspetei mamici!!! Recuperare usoara, printesa cuminte, frumoasa, sanatoasa!
Miha, sa traiasca flacaul, sa fie sanatos, frumos si cuminte. si sa asculte de mami si tati
Alinush, sa-ti zic ce stiu io: lui i-a murit sotia la nastere, Doamne fereste! cert e ca face cezariene muuuulte, iar la nasteri naturale se da plecat din tara. eram la dr meu cand l-a sunat o pacienta si i-a spus ca e la dr T, tre' sa nasca in data x si ca dr T i-a zis ca e plecat din tara atunci. la care dr meu se uita pe grafic si zice: nu, atunci este chiar de garda. ma rog, asista la nasteri naturale, cat mai putine, la astea am inteles ca nu ia bani. de aia e relatia incordata cu marele sef Vlada'. nu stiu insa cum sta cu epiziotomiile si medicamentele,din tot ce ti-am povestit cred ca naspa.

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput